[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Crescatori Discus  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
alexb
Junior member

Joined: 31/12/2003 14:16:25
Messages: 26
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Salutare tuturor.

Sunt din Ploiesti si as vrea sa mai cumpar un pui de Discus (mai am 4 intr-un acvariu de 250l) insa, din ce am citit pe aici am tras concluzia ca cel mai bine ar fi sa iau de la un crescator. Acuma, intrebarea mea este: stie cineva vreun crescator de Discus prin Ploiesti, sau Bucuresti - ca nu e chiar asa mare distanta?

Multam mult.
akademik_79
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2003 00:51:04
Messages: 950
Location: Bucuresti -Pantelimon 283 (Delfinului)
IP:
Offline

Mosule uite aici link la oferta lui g.g.

Engels and Marx are responding the FAQ's...
[Email] [Yahoo!] [MSN]
aquacip
Junior member

Joined: 13/08/2005 13:36:12
Messages: 11
Location: Busteni, jud. Prahova, Romania
IP:
Offline

Poti sa incerci la Zoo Center dar sa prinzi momentul cand soseste importul in speranta ca nu apuca sa se imbolnaveasca in magazin. Chiar si asa ar trebui sa-i alegi pe cei mai vioi; a se evita cei cu coloritul intunecat, inotatoare stranse pe langa corp etc. O deparazitare nu strica: Metronidazol (gasesti la farmacie) 2 pastile la 50l(zilnic) timp de 3-4zile. Se poate administra si in hrana (inima de vita) fiind recomandat in special pentru paraziti intestinali.

LET YOUR DREAM COME TRUE
[Email]
furnici
Member
[Avatar]

Joined: 19/05/2005 01:34:37
Messages: 124
Location: constanta
IP:
Offline

pe lângă oferta lui GG, mai ştie cineva şi nişte distribuitori mai "acceptabili" prin zona Constantei? pls
şi apoi să ştii că să iei unul singur, io, dacă aş comercializa şi mi-ar păsa de peşti câtuşi de puţin nu ţi-aş da. îl chinui de singurătate!!!! ia stai tu în casă vreo.......125 luni şi fără TV. că îmi zicio apoi dacă nu ai ieşi şi cu cel mai tăntălău dintre colegii tăi din şcoală!!!

Visit furnicile!
[WWW] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline



Omu' spune ca mai are 4 pui.

Poze: smilie ... Poze cu plante
alexb
Junior member

Joined: 31/12/2003 14:16:25
Messages: 26
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Mai am 4 si mai vreau unul, maxim 2. Mai multi nu vreau sa pun in 250 l.
Multam ptr. raspunsuri.
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com