[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Terariu sau cum s-o numi chestia in care tii broasca testoas  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Salutare , trebuie sa-i fac un cadou special prietenei mele zilele astea si m-am gandit la un "recipient" pentru o broscuta cu tample rosii.Momentan este tinuta intr-un acvariu de 40 de litri pentru ca nu are mai mult de 10 cm dar as vrea sa fac unul mai mare care sa aiba pe langa o plaja sau ce se mai poate pune.Recunosc sunt paralel in materie si nu stiu cum se face asa ceva dar vreau sa incerc si ma nevoie de ajutorul vostru.Daca aveti idei sau proiecte , poze astept cu nerabdare posturile voastre.Deasemenea am luat niste pietre de la mare si vroiam sa va intreb daca pot "convietui" in acelasi acvariu cu broasca.Adica daca o afecteaza in vre-un fel.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Daca tot nu mi-ati raspuns ,mi-a raspuns un pic google-ul si imaginatia.Am pus o poza , un proiect facut in flash , si astept parerile voastrea , daca va fi vreuna.Dimensiunile acvariului propriuzis sunt de 60 L , 60 L , 60 h.Inaltimea coloanei de apa va fi de doar 30 cm deoarece una din laturile acvariului are doar 30 cm.Plafonul pe care va sta acvariul si unde se va contrui si partea de uscat va avea lungimea de 100 cm.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Aici e poza http://www.acvariu.ro/coppermine/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=0

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Nu m-am necajit,m-am gandit ca nu va pricepeti :-) mersi pentru pont

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com