[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
(nu sunt)Expert in decorare...?  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
MoDy
Junior member
[Avatar]

Joined: 17/05/2010 12:44:54
Messages: 83
Location: 1decembrie ,Ilfov
IP:
Offline

Buna Seara!
Am si eu o rugaminte la voi....
Am in prezent 2 acvarii!
Unul de 45 L functional
Si unul nano de 12 30x20x20
As vrea sa il fac acela Nano ceva frumos din el fara costuri si sa iau cativa pesti din cel de 45 L(3-4 pui de moly si 1 xipho)
Nu prea le am cu decoratiuniile...dar din 1 as vrea sa fac doua...
Deci in cel de 45 L am niste plante Cabomba..Si inca una care pluteste la Suprafata..Nu stiu cum ii zice...
As vrea sa imi spuneti cu ce sa incep de unde sa iua nisip cum sa il spal ce fel de pietricele sa folosesc cum sa le asez ce plante sa pun ,Unde sa le pun sa para ceva cat mai frumos...
Dupa cum am zis as vrea sa fie 0 costuri...Pe scurt Cu ce am in casa si in fata blocului...
Multumesc..
Si 0 efort adica nu vreau deplasare pana in bucuresti etc...Stiu ca suna cam aiurit dar am un timp cam "strans de gat" .
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar cu 0 costuri, si 0 timp de intretinere, nu te prea putem ajuta.
In piatra seaca nimic nu creste sa stii. Iar cu cabomba si ceva plante de suprafat nu vei realiza niciodata nimic. Nemaivorbind de faptul ca o Cabomba nu merge in nano. Creste prea mare.
Uite aici, pe aquajournal.ro mai gasesti cate ceva despre un acvariu cu adevarat frumos. Poate asta te va stimula

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com