[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
discusi?  XML
Forum Index » Cichlidae
Author Message
zirbau
Unripe member

Joined: 30/08/2005 19:07:52
Messages: 1
Location: timisoara
IP:
Offline

sunt din timisoara, si sunt interesat sa cunosc un crescator de discusi carepoate sa-mi si vanda. am un acvariu de 160l si m-ar interesa sa-l populez cu discusi. credeti ca e cam mic acvariul pt asa ceva? ce sfat mi-ati da? eu am citit despre ei si banuiesc ca as putea achizitiona ca 8 10 buc. tineri.
[Email] [Yahoo!]
alexb
Junior member

Joined: 31/12/2003 14:16:25
Messages: 26
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Vorbeste cu George (G.G.), el ti-i poate trimite si prin curier.
Bafta!
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

zirbau wrote:am un acvariu de 160l si m-ar interesa sa-l populez cu discusi. credeti ca e cam mic acvariul pentru asa ceva? ce sfat mi-ati da? eu am citit despre ei si banuiesc ca as putea achizitiona ca 8 10 buc. tineri.
Pentru inceput poti tine acolo 8-10 pui. Cind vor creste, parerea mea e ca vei avea nevoie de un acvariu de minim 300 litri (frumos ar fi 400-500 litri). Sint in Timisoara meseriasi care sa ti-l faca ;) daca nu te pricepi sa-l faci singur.


P.S. Imi amintesc de ce spunea g.g mai demult: de ce da lumea o gramada de bani pe discusi si nu da si pe un acvariu pe masura?

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Cichlidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com