[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Vand sterilizator UV si JBL FilterBags  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Aceasta postare se updateaza cand/daca apar schimbari. (Modificari de pret, rezervare, vanzare etc.)

Vand acvariu 144 litri brut, impreuna cu tot ce mai am pe langa el. Se vand:


- Sterilizator UV JBL Aqua Cristal UV-C 9W - 230 lei
- JBL Filter Bags - cutie cu doua bucati nefolosite deloc. - 10 lei


Pretul este la gandit luand in calcul in jur de jumatate din pretul real al articolelor, azi.

Nici un produs nu se vinde cu garantie si nu este returnabil.



Toate cele bune.

This message was edited 111 times. Last update was at 30/09/2010 16:40:40

Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Chestiile de mici dimensiuni m-am hotarat sa le trimit si in tara, daca exista doritori, dupa sistemul:

Pentru lucrurile fragile: Doritorul imi pune banii intr-un cont si eu trimit prin curier rapid. Astfel scapa de plata rambursului si transportul per ansamblu ajunge comparabil cu pretul postei, doar ca mult mai repede si mai sigur.

Pentru lucrurile care nu pot fi sparte sau stricate de oamenii de la posta: la fel ca mai sus doar ca le pot trimite si prin posta daca asa se doreste.

Toate cele bune.

This message was edited 2 times. Last update was at 06/07/2010 14:07:58

x-man
Junior member
[Avatar]

Joined: 24/06/2010 17:26:50
Messages: 50
Location: Constanta
IP:
Offline

Acvariul de 144 l chiar costa doar 50 lei?Are vreo zgarietura, gaura??
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Toate preturile sunt facute in asa fel incat chiar sa imi vand tot ce vreau sa vand.

Acvariul de 144 de litri a fost initial, intr-un alt topic, 100 de lei. (tot putin, stiu) L-am redus si mai mult pentru ca vreau sa il dau, ocupa loc.
Nu are zgarieturi vizibile, nu e spart, nu are gauri. E L=80 x l=40 x h=45 are capac facut de mine din oglinda. Hai sa zic ca poate, suportul pentru tuburi e dispus un pic mai ciudat, dar nimic care sa il faca nefunctional sau sa incomodeze. Aaaa, si nu e spalat, curatat, nu are o moaca estetica si comerciala acum pentru ca, in momentul asta, acvariul sta emers, in curte (adica afara) cu substratul ADA in el, din care au inceput sa iasa la lumina soarelui, cine stie din ce tulpini ratacite, niste tufe foarte frumoase de HC si Eleocharis parvula.

Daca e cineva interesat pot veni cu poze si la asta.

Toate cele bune.
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

si ca sa va oftic, iata ce ati pierdut daca nu ati comandat erio de la Val, 2 buc cu diametru de peste 15cm, URIASI ...mai mari decat ce am avut eu pana acum, am ramas uimit de dimensiune plus inca unu de cca 10cm diametru. Niste exemplare deosebite. Si pe langa ofticat postul e sa va dati seama ca omu e de incredere si nu are spirit si intentii de "bijnitza" . Recomand
[Thumb - IMG_2515_IJFR copy.jpg]


Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Lucian Jitaru
Membru de baza

Joined: 20/06/2010 13:06:44
Messages: 374
Location: Brasov
IP:
Offline

M-ar interesa acvariul... cam in cat timp ar ajunge prin fan curier si cam cat ar fi transportul?....(asta daca trimiti prin curier)...
Daca nu se vinde pana revin eu (circa 2 saptamani) il vreau......
O seara buna.
[Yahoo!]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Acvariul adica ala de 144l? Nu prea l-as trimite prin curier din mai multe motive. Printre acestea as mentiona greutatea, fragilitatea, pretul transportului care probabil va depasi pretul obiectului in sine... etc.

@Ciprian - Multumesc pentru aprecierea Erio-ului. Daca tot nu i-a vrut nimeni macar asa stiu ca au ajuns pe maini bune.
Multam si pentru recomandare.

Toate cele bune.
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Update:
- Cutia de ADA IRON Bottom devine 50 de lei in loc de 60 de lei.
- Postarea initiala a fost rearanjata ca sa poata fi parcursa mai usor.

Toate cele bune.

This message was edited 1 time. Last update was at 13/07/2010 10:41:13

mariuso
Junior member
[Avatar]

Joined: 19/05/2010 14:43:54
Messages: 21
Location: SIBIU
IP:
Offline

a ajuns bine filtru ... nu curge nici o picatura... nu face urat.. imediat s-a acomodat cu modestul meu acvariu .. desemenea si reactorul jbl .. si luat in serios rolu de invartii CO2-u
multumesc
[Yahoo!]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Multumesc pentru feedback. Stau si eu linistit, pentru ca nu mai trimisesem nimic prin curier pana acum.

mariuso wrote:a ajuns bine filtru ... nu curge nici o picatura... nu face urat.. imediat s-a acomodat cu modestul meu acvariu

Ma bucur ca a ajuns cu bine si ca iti foloseste.
mariuso wrote: desemenea si reactorul jbl .. si luat in serios rolu de invartii CO2-u

Dap. Eficace jucaria. Si eu eram cam sceptic legat de el, atunci cand l-am cumparat. Dar isi face treaba cu brio. Cel putin la fel de bine ca alte reactoare care folosesc powerhead spre deosebire de asta care foloseste doar curentii din apa, din jurul lui.

Apa limpede!
Toate cele bune.

This message was edited 4 times. Last update was at 15/07/2010 12:20:05

Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Pretul substratului ADA AquaSoil Amazonia II utilizat doar in emers scade de la 70 la 60 de lei
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Scuze, nu am avut timp aseara sa fac poze pentru ca am ajuns prea tarziu acasa. Dar bazinul din propozitie este cel din galeriile mele. In vreo doua poze se poate distinge si ansamblul...

In alta ordine de idei... mai, chiar sunt curios. Am dat deja o gramada de chestii, dar nimeni nu a intrebat de tuburile Osram. Nu mai foloseste nimeni T8, sau chiar nu stiti cat costa ele in magazin? Poate ar fi bine sa maresc preturile ca sa inspir incredere?

Toate cele bune.
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Doar ce e in prima postare mai e valabil. Nimic altceva. Fac aici "paste" pentru cei care nu au inteles:


Vand acvariu 144 litri brut, impreuna cu tot ce mai am pe langa el. Se vand:


- Acvariul mare (144l) in sine plus capacul oglinda. - 50 lei
- Sterilizator UV JBL Aqua Cristal UV-C 9W - 230 lei
- mai mult de jumatate de sac de PowerSand - 50 lei
- ADA Iron Bottom (cutiuta sigilata) - 50 lei
- JBL Filter Bags - cutie cu doua bucati nefolosite deloc. - 10 lei
- Aspirator de substrat - 0 lei (bonus pentru cine cumpara ADA Iron Bottom sau PowerSand, oricare vanzare se intampla prima)

Atat a mai ramas. Nimic altceva.


Toate cele bune.

This message was edited 3 times. Last update was at 08/09/2010 20:40:54

Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Na ca am facut curatenie. Sper ca acum e putin mai clar.
Toate cele bune.
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Substratul ADA care este momentan in acvariu se vinde separat de acvariu? Este acelasi ADA din postarea anterioara care era 60 de lei? Sau acvariul il dai doar cu capac si atat? TI-am lasat PM. Scuza-ma daca te bat la cap, dar vreau sa te scap de acvariul ala care te incurca. Decat sa il tii tu in curte, mai bine il vezi la mine acasa frumos populat , la loc de cinste

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Substratul ADA care mai este in acvariu chiar este cel care era candva la vanzare si pe care l-am retras, pentru ca, avand in vedere conditiile in care a stat, nu stiu cat de "ADA" mai e. Si eu nu vand lucruri pe care nu sunt sigur, cu atat mai putin ciurucuri.

Da, il voi da celui care vine sa ia acvariul. Ma mai gandesc daca tot in banii astia o sa dau si plantele care au crescut intre timp in el (niste HC si niste Eleocharis parvula). Realizezi ca 50 de lei pentru un acvariu de 100 si ceva de litri din sticla de 8mm + aproape 2 saci de AquaSoil Amazonia, e un pret derizoriu. De fapt cred ca derizoriu e putin zis.

klayus
Member
[Avatar]
Joined: 12/05/2009 11:35:01
Messages: 110
Location: Constanta
IP:
Offline

m-ar interesa acvariul. lasa-mi un nr de telefon pe pm si ne auzim mai tarziu!

numai bine
[Yahoo!]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Nu e nimic personal, dar nu dau telefonul necunoscutilor. Si pe tine nu te cunosc, desi vad ca esti din CT.
Daca vrei ceva, zi-mi pe pm.

Toate cele bune.
Lucian Jitaru
Membru de baza

Joined: 20/06/2010 13:06:44
Messages: 374
Location: Brasov
IP:
Offline

vezi ca ai un pm de la mine...daca se poate un raspuns...te rog
o zi buna
[Yahoo!]
Skyppy
Member
[Avatar]

Joined: 17/04/2003 15:02:48
Messages: 296
Location: Constanta, Romania
IP:
Offline

s/a dat, nu s/a dat?

Cu cit cunosc mai bine oamenii cu atit iubesc mai mult animalele - Benjamin Franklin http://www.flickr.com/photos/skyppy
[Yahoo!]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com