[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Comportament ciudat  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
elven
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 21/03/2011 20:08:34
Messages: 1873
Location: Constanta
IP:
Offline

Salut fratilor,
Am si eu mai nou o problema. Unul din scalari se comporta foarte ciudat. Am observat ca musca plantele. Am 3 plante (nepretentioase, dintre care una Valisneria restul nu le-am retinut numele). I-am studiat comportamentul si pur si simplu nu i`l inteleg. Se uita la plante relaxat se apropie de ele si musca apoi trage de ele si uneori le si mananca. Ce sa-i fac ?
Ah apropo de plante as dori un feedback in legatura cu produsul Tetra - PlantaMin (l-am achizitionat azi si am pus in apa cat recomanda producatorul, pare a fi un ingrasamant)
Mentionez ca am avut rezultate foarte bune cu aceste 3 plante pe care le-am pus direct in pietris deoarece nu am avut substrat. Pur si simplu au crescut foarte mult si foarte frumos fara nimic decat in pietris normal (quartz), dar as vrea sa le dau si ceva in plus.

My "Black Water" reef 300L
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/0/28045.page
image
georeo
Member
[Avatar]

Joined: 25/06/2009 22:56:07
Messages: 222
Location: RM VILCEA
IP:
Offline

Nu e un comportament anormal si scalarii mei aveau ''boala'' mai ales pe limnophila aromatica, scalarii sunt pesti omnivori si se hranesc adesea cu diferite tipuri de plante... incearca sa cumperi mancare cu aport mai mare de vegetale, poate-ti va lasa plantele in pace. Succes

nihil sine Deo!
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com