[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Testare ciclare cu aditii comerciale si fara.  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
dadu
Member
[Avatar]

Joined: 11/02/2003 13:01:38
Messages: 264
Location: Mangalia, CT
IP:
Offline

Ieri am ridicat acvariul iar azi l-am umplut. Am pus substrat manado, o radacina din petshop ce o tinusem scufundat în apa de 6 zile ceva plante si PET-ul în care hraneam zilnic pestii lipsa, de duminica trecuta. De, a venit acvariul mai repede decât ma asteptam. PET-ul meu mirosea a acvariu vechi, mi-a trezit amintiri mirosu ala. Am pus stability, acum oi vedea daca e bun de ceva au ba, oricum voi face teste nu pun pesti pâna nu e ok si nu direct toti pestii care am de gând sa-i pun. Am verificat apa de retea pentru nitrati si a iesit undeva aproape de 30, sa zic ca ar fi un 25, multicel, dar asta e.

This message was edited 1 time. Last update was at 09/12/2022 17:14:35

[Email]
narcis
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 04/11/2011 22:32:48
Messages: 2471
Location: pitesti
IP:
Offline

Ca sa nu mai deschid alt topic, intreb aici. A folosit cineva dennerle aquarium starter rapid 200ml, se lauda ca stabilizeaza acvariul intr-o saptamana. Are 2 sticlute, una cu bacterii iar cealalta cu mancare pentru bacterii. Ceva teste dupa folosirea lor? Poate face dl trist o startare la bazinul cu bucephalandre .
[ICQ]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com