[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
IMPORTANT - FORUM DOWN  XML
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Author Message
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Marti wrote:mos,

cand primesc mesajele de instiintare a unui reply intr-un topic, linkul catre acel topic nu este activ (cum era inainte). se poate face ceva?


teoretic... da
am sa ma uit
cel mai probabil e modul de trimitere (html / text)
La mine in clientul de mail se vede cu link (evolution pe linux)
Si pe webmail (zimbra) se vede cu link..

in curand
[Email] [WWW]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

am configurat sa se trimita mail in format html

Ma gandeam sa resetez preferintele de mail notoification, pentru ca e un soi de bug aici:
daca v-ati subscris sa primiti la orice post ati participat o notificare de mesaje noi, forumul tine minte toppicurile individual. Participatoi la 20 topicuri, tine minte 20 id-uri.
Apoi va plictisiti, si forumul stie ca nu mai vrei ca la NOI topicuri sa fiti instiintati. Dar alea 20 au ramas....

In decursul a cativa ani, unii useri pleaca, nu mai sunt interesat dar notificarile raman... Si asta si pentru userii care nu mai au adresa de mail valabila. trafic inutil..

in curand
[Email] [WWW]
Marti
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/01/2003 00:18:03
Messages: 763
Location: Bucuresti/Crangasi
IP:
Offline

nush, nu ma pricep.

da' sa-ti dau un exemplu: la topicul de fata cand a postat eugen popp am primit instiintarea cu linkuri cu tot, cand ai postat tu am primit numa' text.

setup 1 | setup 2
[WWW]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Marti wrote:nush, nu ma pricep.

da' sa-ti dau un exemplu: la topicul de fata cand a postat eugen popp am primit instiintarea cu linkuri cu tot, cand ai postat tu am primit numa' text.

eh, acum am primit eu link-ul ca text. facusem niste modificari (sa fie trimis html). Inca nujt care e treaba, ma mai uit maine.

in curand
[Email] [WWW]
aLLLx
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 07/10/2010 21:32:59
Messages: 404
Location: Târgu Jiu
IP:
Offline

Am o problema, nu mai reusesc sa adaug un nou post intr-un thread nici chiar daca introduc acel cod care nu era cerut pana acum. Ce trebuie sa fac?
Multumesc!
P.S. Aici este singurul loc unde am reusit sa adaug un nou post.
P.S. 2 In plus vad ca imi este afisata si adresa de IP, este vizibila pentru toti sau doar eu o pot vedea?

This message was edited 2 times. Last update was at 05/01/2012 00:39:53

viulian
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 03/10/2007 22:03:37
Messages: 3646
Location: Buc./Brx.
IP:
Offline

Cu tot respectul fata de dorinta de a proteja forumul si fata de efortul moderatorilor (si eu admin de formuri / bloguri).

a) acum munca e efectuata de fiecare utilizator scriind codul respectiv ca si cum fiecare utilizator ar fi un bot.
b) nu stiu de ce forumul nu are posibilitatea de a sterge posturile unui user odata cu stergerea contului respectiv (si s-ar fi sters imediat si posturile acelea 500).
c) un user poate modifica robotul sa ii afiseze doar imaginea si tot poate posta la 20-30 de secunde pana se plictiseste.

Eu am success pe forumuri SMF folosind Stop Forum Spam: www.stopforumspam.com si exista si modul de JForum http://code.google.com/p/jforum2/source/browse/trunk/src/main/java/net/jforum/security/StopForumSpam.java?spec=svn122&r=122 poate ar merge ?

Acv. 30L, Acv. 10L, Acv. 16L, Reef 30L, Acv. 0.09L; In trecut: Acv. 25L, Acv. 8L
Pt. imbunatatit navigarea pe forum (My Stats, Big Images resize, Timezone fix)
[WWW]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

eugen.popp wrote:introducerea textului de verificare la orice postare ma scoate din minti (l-am bagat de vreo 3 ori de fiecare data). Noi oricum posta pe baza de login, chiar e nevoie si de antispam ?

E intr-adevar putin suparator dar gindeste-te ca 25-30% din cei inscrisi sint 100% spameri, procentu' real cred ca-i mai mare.

Poze: smilie ... Poze cu plante
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Pe cuvantul meu ca nu imi pot da seama cand e litera mica si cand e litera mare
Dar am inceput sa ma obisnuiesc folosing denerate new one ...

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

eugen.popp wrote:Pe cuvantul meu ca nu imi pot da seama cand e litera mica si cand e litera mare
Dar am inceput sa ma obisnuiesc folosing denerate new one ...



Acum e case insensitive. ar trebui sa fie mult mai usor.

in curand
[Email] [WWW]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

N-are legatura cu evenimentul asta, dar ar trebui umblat un pic si la ceasul forumului. N-arata corect de mult timp.
Spre exemplu, postul de mai sus al lui mosu, arata ca ar fi fost facut la 16:03, in conditiile in care acum mai sunt vreo 40 de minute pana acolo.
Cred ca e cu o ora in in fata. Probabil n-a trecut la ora de iarna.

This message was edited 1 time. Last update was at 05/01/2012 16:24:48


Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Intr-adevar e mult mai usor acum, nu mai trebuie sa ghicesc care-i litera e mare si care e mica .

Poze: smilie ... Poze cu plante
aco
Member

Joined: 24/09/2010 23:38:48
Messages: 126
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Dupa ultimele modificari nu mai primesc mail cand se posteaza pe topicurile pe care le am sub urmarire.
[Email] [Yahoo!]
viulian
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 03/10/2007 22:03:37
Messages: 3646
Location: Buc./Brx.
IP:
Offline

Am dat din gresala dublu click pe un post de-al meu si pot face edit ? Hehe.
Intr-adevar, mai rapid. Cand sa termin de modificat si sa apas Update, mouseul mi-a fugit un pic mai jos la "Post Reply" si am pierdut modificarea.

Acv. 30L, Acv. 10L, Acv. 16L, Reef 30L, Acv. 0.09L; In trecut: Acv. 25L, Acv. 8L
Pt. imbunatatit navigarea pe forum (My Stats, Big Images resize, Timezone fix)
[WWW]
crimson
Member

Joined: 23/11/2011 16:37:49
Messages: 259
Location: bucuresti
IP:
Offline

nu stiu daca postez adecvat... sper sa nu sariti pe mine, dar nu mai gasesc sectiunea cu "informatii utile"
kirucd
DIY Master
[Avatar]
Joined: 07/05/2011 19:27:18
Messages: 8209
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Da, mos vezi ca nu mai apar Linkurile utile pe forum.

O zi buna,
Dragos

Filtre biologice
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/24422.page
Reef 500+
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/17511.page
Scubaline 460 - Discusi
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/15524.page
Bean animal overflow
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/20369.page
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am sa restaurez meniul, poate in WE

in curand
[Email] [WWW]
naitsirc
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/11/2011 10:20:13
Messages: 651
Location: Oradea
IP:
Offline

Postez aici pentru ca nu am gasit un topic pentru sesizari si sugestii de imbunatatire, si nici nu pot crea un topic nou in sectiunea de administrare.

1. Nu s-au repus link-urile in stanga sus, desi in multe topicuri se face referire la ele. Daca nu se pot repune, cred ca ar fi utile sa fie puse stiky la sectiunea incepatori.
2. Pentru cei care acceseaza forumul de pe dispozitive mobile se poate pune captcha doar din litere sau doar din cifre, fara alte caractere ciudate care sa le cauti cateva minunte pana le gasesti?

Don't only practice your art, but force your way into its secrets, for it and knowledge can raise men to the Divine - Ludwig van Beethoven
[Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

naitsirc wrote:Pentru cei care acceseaza forumul de pe dispozitive mobile se poate pune captcha doar din litere sau doar din cifre, fara alte caractere ciudate care sa le cauti cateva minunte pana le gasesti?

Pina apare mosu cu raspuns la sugestiile tale iti dau ideea de a folosi butonu' "Generate a new one" , il apesi pina iti da un cod fara caractere ciudate greu de gasit cu telefonu'.

Poze: smilie ... Poze cu plante
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Numa' mie mi s-a intamplat sa nu pot accesa forumul de ieri seara pana astazi dupa-amiaza?

RDS, Iasi, nu se incarca pagina de nicio culoare. Am mai incercat printr-un pc tinut undeva prin Bucuresti si nici de acolo n-am reusit...

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
viulian
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 03/10/2007 22:03:37
Messages: 3646
Location: Buc./Brx.
IP:
Offline

Nu doar tie, in ultimile luni cred ca a fost picat de mai multe ori ... Odata pentru upgrade, dar cam la doua saptamani asa ...

This message was edited 1 time. Last update was at 08/02/2012 23:14:38


Acv. 30L, Acv. 10L, Acv. 16L, Reef 30L, Acv. 0.09L; In trecut: Acv. 25L, Acv. 8L
Pt. imbunatatit navigarea pe forum (My Stats, Big Images resize, Timezone fix)
[WWW]
 
Forum Index » Anunturi si sanctiuni
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com