[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
jack dempsey albastru  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
dorublack
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2010 21:48:13
Messages: 23
Location: Bucuresti
IP:
Offline

femela ebjd cu puiuti (mascul jd-blue gene scos din acvariu)
[Thumb - Picture 040.jpg]

[Thumb - Picture 052.jpg]

[Yahoo!]
scarabell
Member
[Avatar]

Joined: 19/01/2011 16:00:06
Messages: 220
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dorublack wrote:femela ebjd cu puiuti (mascul jd-blue gene scos din acvariu)

Salut Doru. Este superb JD tau dar nu vrei sa ne dai ceva mai multe detalii. Esti a doua persoana la care vad JD albastru si as fi interesat de cateva detalii referitoare la acvariul si JD tai
[MSN]
dorublack
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2010 21:48:13
Messages: 23
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ba da cum sa nu. jd ii tin in acvarii de 80 de litrii separati ca se bat ca naiba adultii, cate unu pe acvariu doar la imperechere ii cuplez. dupa ce depun ori ii las pereche ori scot masculul. mi s a intamplat si nu odata sa inceapa o mare batalie peste icrele deabia depuse sau peste puii de cateva zile. femela albastra din imagine de aia e singura. puii albastrii ies in numar foarte mic si sunt foarte lesinati in comparatie cu cei verzi de aia cand incep sa se cunoasca e obligatoriu zic eu sa i separi, si tot timpul daca ai probleme cu avariul la pui, aia albastrii ti mor primii. puii se diferentiaza cam dupa o luna care sunt blue si care nu. n au culoare dar au un altfel de desen pe ei, in rest... daca trec de 2 cm sunt beton, nu mai ai probleme cu ei
[Yahoo!]
Silvi0
Junior member

Joined: 14/02/2012 19:40:50
Messages: 5
Location: Bucuresti - Pantelimon
IP:
Offline

Felicitari, de doi ani te chinui sa scoti pui de EBJD, o realizare intr-adevar de care ma bucur si eu pentru ca am luat un mascul din puii scosi de tine.
Trebuie sa recunosc, mi se pareau pampalai JD normali in comparatie cu alte ciclide americane, astia EB sunt si mai speriosi dar o aditie frumoasa la un acvariu de ciclide americane.

540l Ciclide Americane
350l Ciclide Americane
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com