[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Tot iwagumi?  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

nenea alber nu pot decat sa zic PROGRES bravos, mie imi place bariera, legat de poteca nush ce sa zic, mai degraba plantezi la baza rocilor pogostemoni sau eriocauloni (daca mai ai nevoie zi-mi) si in rest doar gazon fie hc fie U.G depinde care iti place tie cel mai mult, ca doar nu il faci pentru noi sau pentru frun` concurs
daca ai fi avut partea din spate cu mai mult substrat ar fi fost un fel de "the grand green canyon"
me iz happy e fromos, chiar e fromos si stii ca eu e exigent

Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Multam de aprecieri domnilor, dar si de sfaturi (sau critici cum vreti voi )
Marti wrote:parerea mea este ca acea bariera iti fura din profunzimea bazinului

Sunt constient de faptul capoate ar fi fost mai bine daca dupa stancile alea se mai vedea un pic de substrat, sau altceva, dar acuma asta e, asa ramane. Sper ca atunci cand vor creste si voi divide setaceumii, acestia sa mai taie din senzatia de rupere pe care o dau stancile
pc.ciprian wrote:legat de poteca nush ce sa zic, mai degraba plantezi la baza rocilor pogostemoni sau eriocauloni (daca mai ai nevoie zi-mi) si in rest doar gazon fie hc fie U.G depinde care iti place tie cel mai mult

Sa stii ca poteca aia nu-i batuta in cuie. Si spun asta deoarece Pogostemonii cresc destul de mari in comparatie cu un covor de Hemianthus "cuba" si chiar fata de Utricularia graminifolia. Ma gandeam sa schimb registrul si sa fac o padure de Pogostemoni care sa fie strabatuta de o carare de Hc. sau de Ug. Inca nu m-am gandit ce sa pastrez. Hc-ul sau Ug-ul. Sa vad ca pleaca si Ug-ul si ma hotarasc atunci.
Cert este ca la mine merge bine si Hc si Pogo De ce oare?
Nu mai trebe cinereum deocamdata, multam fain

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Mie imi place cum evolueaza. Si am incredere ca orice varianta ai alege - HC/UG/Pogo -va fi ceva deosebit.
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com