[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
"Rift drift" - mbuna tank  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
bobesku
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/05/2010 17:13:22
Messages: 953
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Scoti africanii?! Dezamagitor. Acu' fa ce-ti dicteaza inima ca pentru sufletul tau il faci, nu pentru noi astia de tipam la tine de pe net
Si asteptam poze cu Amazonia Drift.

Ciclide Malawi | Regatul Bettanului | Dwarf Puffers | Mr Puffini | Paradise Kingdom | Black Betta Miraje
ender67
Member

Joined: 23/09/2009 01:35:20
Messages: 160
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Asta nu va fi prea curand... imi plac acvariile plantate "bogat", aproape olandez. Si deocamdata nu am inca "masa verde" necesara. Asa ca mai dureaza o luna sau chiar mai mult.
Daca ar fi dupa ce vreau eu, as vinde cele 3 acvarii de 180 l si cel de 160 de litri si as baga inca doua de 375 l (150x50x50) sau trei de 300l sau 325l (120x50x50 sau 130x50x50). Si la fiecare lampi de 2x54W T5 HO (cu exceptia africanilor, unde merge o lampa simpla). Dar cum 4 acvarii nu se vand asa usor...raman deocamdata la configuratia actuala.
Deocamdata sunt curios ce recolta de alge voi gasi pe geam dupa o lipsa de aproape o saptamina
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com