[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Filtre externe canistra la preturi bunicele  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
attilio
Member
[Avatar]

Joined: 17/03/2005 15:56:07
Messages: 174
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

salut ! ati facut cumparaturile ? imi pare rau, dar eu nu am mai avut net pana azi si am crezut ca va ti razgandit.
[Yahoo!]
matrix
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/03/2004 09:33:58
Messages: 424
Location: TITAN
IP:
Offline

Am luat astazi renumitul filtru BAOLAI . Cica filtreaza 1.100 litri/ora. Aduce putin cu un Fluval 304 ca putere. Am dat pe el 950.000.
Prima impresie cand l-am vazut a fost sa nu-l cumpar. Teava de amorsare era intepenita si aveam senzatia ca daca trag sigur se rupe. Mirosea a plastic naspa desi Dl. Oprea il laudase zicand ca " toate plasticurile sunt la fel".
Camparatia intre el si Fluval este exact ca intre niste adidas Nike de la un magazin de articole sportive si adidasi Niki sau Niku din Niro.

Galeria mea
[WWW] [Yahoo!]
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

Nu cumva l-ai luat tu pe ultimul?

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
matrix
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/03/2004 09:33:58
Messages: 424
Location: TITAN
IP:
Offline

Ba da l-am luat pe ultimul Baolai. M-ai aveau Resun-uri care erau 1.350.000 lei erau de capacitate mai mica si la fel de penale doar ca aveau mediile de filtrare in plus. Si vanzatoarea mi-a zis ca Resun e de firma si daia e mai scump.

Galeria mea
[WWW] [Yahoo!]
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

Ptiu! Pai normal ca sunt de firma doar nu le-am facut io in spatele blocului!

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
attilio
Member
[Avatar]

Joined: 17/03/2005 15:56:07
Messages: 174
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

ok ! esti multumit de el..sau nu ?ma batea si pe mine gandul sa mi iau unu.merita? parerile sunt pro si contra din cate am citit..merita?
[Yahoo!]
ebogdan
Member
[Avatar]

Joined: 05/12/2004 22:01:53
Messages: 109
Location: Constanta
IP:
Offline

Cica unul din dezavantaje ar fi ca se rup rapid clapele.

sometin's fishy 'round here...
Iskebible
Member
[Avatar]

Joined: 03/03/2005 19:32:17
Messages: 145
Location: Bucuresti, Balta
IP:
Offline

hehe! si inca multe altele ca de exemplu tija pompei de amorsare! Amorsare este mai mult sau mai putin dificila, dar este exact comparatia lui Matrix.

eu si mintea mea cea de pe urma!
"Me little site"
[Yahoo!] [MSN] [ICQ]
attilio
Member
[Avatar]

Joined: 17/03/2005 15:56:07
Messages: 174
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

multumesc mult. cred ca mai strang ceva bani si cumpar ceva mai bun. x cum, nu mi trebuia chiar acum..bafta multa
[Yahoo!]
Nishikigoi
Junior member
[Avatar]

Joined: 21/01/2004 18:53:06
Messages: 59
Location: Timisoara ( Lipovei-Terra )
IP:
Offline

Ce fel de filtre exterioare se mai gasesc acum in Niro ?

Albumul meu
[Email] [Yahoo!] [MSN]
Nishikigoi
Junior member
[Avatar]

Joined: 21/01/2004 18:53:06
Messages: 59
Location: Timisoara ( Lipovei-Terra )
IP:
Offline

Mi-am luat un Bao Lai.
1. S-a rupt o clapa la prima inchidere , noroc ca are doua clape de rezerva
2. L-am amorsat si surpriza a aparut adica iasa apa din el prin toate partzile . Nu se poate inchide ermetic.
Bani aruncatzi degeaba.

Albumul meu
[Email] [Yahoo!] [MSN]
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

Nu sunt eu unul care sa ia apararea chinezilor... dar in plisa de altceva eu zic ca sunt bune.
La tine cred ca l-ai fortat sa se inchida intr-o pozitie eronata (fara a tine cont de conducta de refulare din interior). Din cauza asta s-a rupt clapeta si tot din cauza asta curge prin toate partile. Sunt ele facute din materiale proaste, dar nici chiar asa.

Acvariul meu
[Email]
akademik_79
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2003 00:51:04
Messages: 950
Location: Bucuresti -Pantelimon 283 (Delfinului)
IP:
Offline

lol frate... se pare ca Jebao e ceva Proffessionel pe langa Bao Lai. Dupa cum ii suna numele, probabil fabricantii de Bao Lai sunt din alt canton mai oameni .

Imi pare rau ca nu au avut toti norocul unui Jebao. Idiot am fost ca m-am lasat atunci influentat de parerile de aici si nu am luat mai multe. Poate acum onoram cererile si nu mai zicea lumea ca chinezii fac lucruri proaste. Adevarul este ca fac lucruri proaste, unele numai, altele...doar sa fii norocos si sa-ti functioneze cum trebuie

Engels and Marx are responding the FAQ's...
[Email] [Yahoo!] [MSN]
acata
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 16/01/2004 10:55:17
Messages: 368
Location: Bucuresti, Iuliu Maniu - Politehnicii
IP:
Offline

Exact.... ai dreptate cu jebao.
Eu am un Jebao si merge perfect. De fapt in Niro m-am dus sa mai imi iau alt Jebao penru acvariul de la servici. Cand colo surpriza -- Bao Lai!!! In consecinta am luat pentru un prieten - lui ii merge fara probleme si Bao Lai asta!!! Cum iti e norocu' frate!!!

Acvariul meu
[Email]
ADXX
Member
[Avatar]

Joined: 15/02/2005 15:49:00
Messages: 121
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Spunea cineva pe aici ca Bao Lai pute groaznic a plastic. Eu cred ca pute a cauciuc (e o oarecare diferenta). Treaba e ca mirosul asta de caucic (in fapt, hidrocarburi), eu cred ca este foarte toxic pentru pesti (indiferent de ce spune dl. Oprea). Am vazut si eu o gramada de chinezisme care se baga in acvariu si care te inebunesc cu mirosul de cauciuc. Nici nu ma uit la ele. Am ajuns sa probez sculele dupa miros ... Si da rezultate... Aviz amatorilor...
[Email]
Nishikigoi
Junior member
[Avatar]

Joined: 21/01/2004 18:53:06
Messages: 59
Location: Timisoara ( Lipovei-Terra )
IP:
Offline

De fapt mi s-a rupt balamaua dela clapeta deci nu influenteaza in nici un fel inchiderea. Materialul plastic din care e facut filtru nu se compara cu cel dela Jebao. Am si unul Jebao si merge excelent. La Bao Lai dupa 5 minute incepe sa scape apa pe toate partile.

Albumul meu
[Email] [Yahoo!] [MSN]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com