[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pico acvariu  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
malawi_crys
Senior member
[Avatar]

Joined: 07/04/2009 15:20:44
Messages: 598
Location: "Cichlidenland"
IP:
Offline

Felicitari @Bilti!
O bijuterie in miniatura! Superb!

Vad ca acvariile astea care sunt sub limitele "normalului" "nano" au devenit o obisnuinta cu accente obsesive pe plaiurile mioritice Nu i rau deloc, ba , dimpotriva! Insa eu nu am de gand sa ma "imbolnavesc" , asa ca i las pe altii, mai ""adaptati", "sa sufere" in chinurile migalelilor

Bafta!

"Acvariul nu este nimic mai mult decât un colt de natura plin de viata. Este o lume în continua miscare, care ne ofera posibilitatea de a cunoaste, observa si studia secretele unei lumi ascunse si fascinante.
Cei care iubesc natura, iubesc mai intai viata, apoi pe sine."

http://www.youtube.com/watch?v=D7MSHYMdHZs&list=UUxfp5BJGnBbRR1ZvAA-_S6Q&index=9&feature=plcp

http://s147.photobucket.com/albums/r283/crys1976_photos/
[Email] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

malawi_crys wrote:Vad ca acvariile astea care sunt sub limitele "normalului" "nano" au devenit o obisnuinta cu accente obsesive pe plaiurile mioritice

Da, asa e, s-a ajuns chiar la comportamente deviante ale maselor de acvaristi care preseaza un important membru al comunitatii "sa sufere" in chinurile migalelilor .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
malawi_crys
Senior member
[Avatar]

Joined: 07/04/2009 15:20:44
Messages: 598
Location: "Cichlidenland"
IP:
Offline

Porcu wrote:
malawi_crys wrote:Vad ca acvariile astea care sunt sub limitele "normalului" "nano" au devenit o obisnuinta cu accente obsesive pe plaiurile mioritice

Da, asa e, s-a ajuns chiar la comportamente deviante ale maselor de acvaristi care preseaza un important membru al comunitatii "sa sufere" in chinurile migalelilor .......


Mare , vaccineaza ti corpul , nu intra in contact cu "bolnavii", evita " contactul direct" cu "sursele de infestare"! Astea s doar cateva masuri de siguranta in lupta contra acestei "maladii"!

Tine te tare pe pozitii! ....insa ..cred ca la final..am o presimtire sumbra ca "boala" va gasi o portita de infestare si in cazul dumitale si poate si al meu
Asa ca...viitorul NU suna bine deloc!

This message was edited 1 time. Last update was at 07/06/2012 11:42:39


"Acvariul nu este nimic mai mult decât un colt de natura plin de viata. Este o lume în continua miscare, care ne ofera posibilitatea de a cunoaste, observa si studia secretele unei lumi ascunse si fascinante.
Cei care iubesc natura, iubesc mai intai viata, apoi pe sine."

http://www.youtube.com/watch?v=D7MSHYMdHZs&list=UUxfp5BJGnBbRR1ZvAA-_S6Q&index=9&feature=plcp

http://s147.photobucket.com/albums/r283/crys1976_photos/
[Email] [Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Porcu wrote:
malawi_crys wrote:Vad ca acvariile astea care sunt sub limitele "normalului" "nano" au devenit o obisnuinta cu accente obsesive pe plaiurile mioritice

Da, asa e, s-a ajuns chiar la comportamente deviante ale maselor de acvaristi care preseaza un important membru al comunitatii "sa sufere" in chinurile migalelilor .......


Oare cine o fi?

malawi_crys wrote:Mare , vaccineaza ti corpul , nu intra in contact cu "bolnavii", evita " contactul direct" cu "sursele de infestare"! Astea s doar cateva masuri de siguranta in lupta contra acestei "maladii"!

Tine te tare pe pozitii! ....insa ..cred ca la final..am o presimtire sumbra ca "boala" va gasi o portita de infestare si in cazul dumitale si poate si al meu
Asa ca...viitorul NU suna bine deloc!


Prea tarziu Virusul l-a infectat, imbolnavit...

@bilti: Foarte frumos acvariul. Noua provocare ar fi unul in care daca pui mana pe el, sa nu se mai vada nici macar un colt din bazin

This message was edited 2 times. Last update was at 07/06/2012 11:57:14


Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
bilti
Senior member
[Avatar]

Joined: 05/07/2005 13:21:26
Messages: 775
Location: Timisoara (Girocului)
IP:
Offline

multam domnilor de aprecieri. initial am vrut sa-l fac un biotop dar nu am gasit nici o planta mica de prin zona borarasilor brigitae. asa ca e un "biotope look like".

stefanp wrote:
@bilti: Foarte frumos acvariul. Noua provocare ar fi unul in care daca pui mana pe el, sa nu se mai vada nici macar un colt din bazin


nu ma provoca! daca gasesc o pompa mai mica (dimensiune si debit) o sa-l fac.

@porcu: care o fi mai mic? al meu sau al tau? multumit de sticla ultraclara?

Acvariul meu
[Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

bilti wrote:
nu ma provoca! daca gasesc o pompa mai mica (dimensiune si debit) o sa-l fac.



Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com