[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ziua porcului  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Alo, domnu' Pharao ! ... nu dati si dumneavoastra o tuica avec cette jolie occasion ? ... ca uite, io mi-s batran_&_obo' si-am si gatu' uscat de la atatea vorbe :brosu: si :bnegru: ...


... cat despre posturi si alte alea, noi sa fim sanatosi si "sa le tinem cu bine pe toate" ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

koala wrote:Alo, domnu' Pharao ! ... nu dati si dumneavoastra o tuica avec cette jolie occasion ? ... ca uite, io mi-s batran_&_obo' si-am si gatu' uscat de la atatea vorbe :brosu: si :bnegru: ...
Cine te-a pus sa mergi la mare cu "stim noi cine" chiar saptamina trecuta cind v-am vizitat minunatia de oras ? Poate bagam tuica anticipat . Las' ca nu-i tirziu, ne vedem in septembrie. Pina atunci fa ceva si rezolva problema meteorologica, mi-am prajit nobila fiinta la 40 C, asa ceva n-am mai vazut in viata mea , pina si la noi in Egipt e mai racoare. Cum naiba supravietuiti fara chiller ?

Poze: smilie ... Poze cu plante
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Apai dragul mieu, cum sa-ti zic ? ... am tras neshte chefuri cu "stim noi cine, nu spui cine, persoana importanta" de-am rupt ficatu-n mine ...

... gratare monstruoase [ carnati picanti, carnati de oaie+vita, mici, pulpe de pui, ceafa de porc, cotlete de porc ] ... mujdei de usturoi facut pescareste cu rosii coapte si ardei iute tocat maruntzel ... porumb copt in jar si tuica dulceaga de corcodushe ... placinta dobrogeana cu branza sarata, mare cat roata de la caruta ... apres, cand "grataru' o fo' gatat, iara kila da tuica ni s-o asezat crestineste in stomace", am purces la nobila indeletnicire de golire a unei bardaci de fro' 5 litri vin alb, demisec, de la rece ... a fost ceva de vis !



PS : ... spectacolu' s-a repetat, cu aceeasi distributie si in aceeasi conjuctura, 2 seri la rand ... am peste o suta de kile si mananc numa' branza de vaci de cand m-am intors ... nu ne-a fost deloc usor ! ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

koala wrote:ceafa de porc, cotlete de porc

Da, da, da ........ am inteles mesaju' .......



koala wrote:nu ne-a fost deloc usor
Sa stii ca sint alaturi de voi in aceasta grea suferinta :alright: :alright: :alright: .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Un cincinal de impliniri marete :byeah: \/ \/ \/ .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
Sesmar
POKEMBER
[Avatar]

Joined: 07/10/2007 09:32:07
Messages: 509
Location: Insulele Virgine, Inteligente si Devreme Acasa
IP:
Offline

Doamne...ce batran esti Mai rezista nitel....pensia e aproape

Glumesc stii doar....felicitari
Acu' prezinta si raportul realizarilor si depasirilor planurilor din acest cincinal.

865
[Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Sesmar wrote:Acu' prezinta si raportul realizarilor si depasirilor planurilor din acest cincinal.
Nu vrei si planu' pe urmatoru' cincinal ?

Parca la sfirsit de cincinal era un congres. Dragi Tovarasi si Pretini, declar deschise lucrarile Congresului Intii al Porcului .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Porcu wrote:Un cincinal de impliniri marete...
... cea mai importanta fiind, fireste, faptul ca l-a intrecut pe Cel Batran si Obosit in numar de postari (asa cum binemeritat spera anul trecut).
Mie mi se pare exemplar ca aniverseaza o asa ocazie prin munca, chiar si-n aceasta zi calauzindu-ne destinele, administrand si postand de zor in folosul comunitatii din care umili facem parte. Cine altul ar petrece o astfel de zi intr-o biblioteca, alta decat biblioteca unde citesti (:beat pana ametesti si cazi sub masa? Fara cuvinte...
Si cum aniversarea fara muzica e ca Sarcofagul fara tonine, ia din partea mea o dedicatie. :bguit: :music: :bguit:

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Felicitari si din partea mea pentru abnegatia si daruirea aratate in munca depusa pentru propasirea acestui forum. Drept pentru care, mi-am permis ca din sufletul meu de copil (a se citi incepator) sa va dedic urmatoarea melodie
De asemenea mi-am permis sa va arat intreaga recunostinta pentru tot ce ne-ati daruit, prin urmatoarele versuri:

Iubite tovaras Faraon,
Acum la ceas de cincinal,
Tie, celui mai mare Om
Din suflet te rugam sa dai un bal (n-am gasit alta rima)

Si hrana, plante si pestici
Sa dai cand ai in plus, la cei mai mici
S-aduci lumina in acvar
Sa ne traiesti, un cincinal macar

Si multi ani de aci 'nainte
Ca raza soarelui sa ne pazesti
Drumul drept iubit parinte,
Multi ani cu drag sa ni-l calauzesti

Sper ca nu am sarit prea tare calu', dar ce sa fac daca tocmai in ziua asta asta ti-ai gasit sa te inscrii pe forum....
Serios acum, numai bine si tine-o tot asa

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Tari de tot ambele dedicatii , parca-i vad pe barbosi cintind poezia .......


Lofty wrote:Cine altul ar petrece o astfel de zi intr-o biblioteca, alta decat biblioteca unde citesti (:beat pana ametesti si cazi sub masa?
Ce insinuezi ? Sa stii ca mai am vreo trei zile de luat antibiotice ........

Poze: smilie ... Poze cu plante
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Dedicatia lu' Lofty rulzzz . Uite cam ca vocalu ala aratam si eu cand aveam par. Bine... barba inca mai pot sa imi las, pleata... ciu-ciu

Porc, pentru primul an din cincinalul in care tocmai ai intat iti propun un locu-ntai, un locu' doi si-un locu' trei la AGA. Asa! Sa ii zbori pe toti asiaticii de pe podium. Restu' dintre colegi care vor prticipa si anul asta, cu siguranta mai multi decat anul trecut, sa ocupe restul de primele 50 de locuri

Hai sa iti dau si eu una clasica.

"Pounded by the hammers
Of the giants of the world
I can see in darkness
I'm the overlord"


Parca si versurile merg, aa? Macar asa, sa te mai mobilizeze putin dupa gripa asta.
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sa dea Dumnezeu sa traiesti inca vreo 3000 de ani in Piramida ta...macar acolo ai parte de liniste...iar pina va fi descoperita. ,mai e ale lunga.

La multi ani si inca vreo 20-30 de acvarii! :sic:
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Val wrote:Hai sa iti dau si eu una clasica.

5 iulie - Bucuresti :music: :bguit: :bguit: :bguit: :rulez:

Poze: smilie ... Poze cu plante
danyer
Member

Joined: 11/04/2002 15:58:21
Messages: 124
Location: Bucuresti, Hala Traian
IP:
Offline

Porc, faraoane, noroc porcesc iti doresc!
Dani
Junior member

Joined: 23/01/2009 14:18:29
Messages: 7
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Astazi face porcu 5 ani de forum la mai multi ani !
kyoshoy
Member
[Avatar]

Joined: 19/12/2008 16:23:38
Messages: 166
Location: Iasi
IP:
Offline

...si la mai mare!!!
Ironia e ca aniversam Porcu' taman cand intram in anul chinezesc al bivolului... smilie
[Yahoo!]
spulberica
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 15:59:58
Messages: 105
Location: Bucuresti, Eroii Revolutiei
IP:
Offline

La mai mare faraoane!

Dupa aniversarea celor 5 ani de forum, aniversam azi spargerea barierei de 6000 de posturi .

Sa fie oare exprimarea longevitatii ancestrale a intelepciunii faraonilor? Io zic ca da.

Felicitari pentru perseverenta si tine-o tot asa
spulberica
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 15:59:58
Messages: 105
Location: Bucuresti, Eroii Revolutiei
IP:
Offline

Scuze, uitai de dedicatie
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Bag de seama c-am facut 6.000 posturi ....... multam .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

Ba uite asa ,va ajunge faronul(porcul )in rai
Ba ,ai tinut de a posturi ......6000 de zile nu
Nu ai mincat de frupt atitea zile
E eu cred ca si peste 1000 de ani vom auzi de tine
Sa traiesti si la mai multe ......posturi

Ogar batrin dar.... cu miros fin
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com