[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Bucephalandra  XML
Forum Index » Plante de acvariu
Author Message
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Dogibeer wrote:Sa bagi o poza cu floarea deschisa...

Faca-se voia ta ....... si o poza bonus cu Eleocharis parvula "mini" , frunzele nu depasesc 3 cm lungime.



[Thumb - P1050674_.JPG]

[Thumb - P1050681_.JPG]

This message was edited 1 time. Last update was at 14/02/2014 11:34:55


Poze: smilie ... Poze cu plante
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Superba floricica

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Zilele astea a inflorit si Bucepalandra cea mica, pe numele ei Bucephalandra pygmaea . Citeva poze, acel deget are unicu' scop de a scoate in evidenta micimea plantei:

[Thumb - Bucephalandra pygmaea_1_.JPG]

[Thumb - Bucephalandra pygmaea_2_.JPG]

[Thumb - Bucephalandra pygmaea_3_.JPG]


Poze: smilie ... Poze cu plante
catalin_
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/06/2012 13:58:08
Messages: 540
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Superba! Probabil te simti ca si cum ai reusit sa clocesti oua de dinozaur

um02122 wrote:
Legat de overflow-ul acela, ia-ti un senzor de apa pentru podea cu un sunet placut, ca sa nu adauge la stresul provocat de apa pe care o sa o ai pe jos la prima inundatie.

elven wrote:Piatra uscata pt un incepator in tainele marinelor este precum un ou Kinder fara surpriza.
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

catalin_ wrote:Probabil te simti ca si cum ai reusit sa clocesti oua de dinozaur

Simtirea e chiar mai intensa ....... avind in vedere c-a trecut aprope fix un an de cind le am si nu am mai multa Bucephalandra decit la inceput. Din cauza ca e vorba de niste plante dificile da' si din vina mea ....... a fost o perioada in care au fost sufocate si-au pierdut frunze, era s-o pierd p-aia mica, sper ca nu se va mai repeta.

Poze: smilie ... Poze cu plante
catalin_
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/06/2012 13:58:08
Messages: 540
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Porcu wrote:
catalin_ wrote:Probabil te simti ca si cum ai reusit sa clocesti oua de dinozaur

Simtirea e chiar mai intensa ....... avind in vedere c-a trecut aprope fix un an de cind le am si nu am mai multa Bucephalandra decit la inceput. Din cauza ca e vorba de niste plante dificile da' si din vina mea ....... a fost o perioada in care au fost sufocate si-au pierdut frunze, era s-o pierd p-aia mica, sper ca nu se va mai repeta.


Da, am vazut ca e aniversare. Si cantitativ e cam tot pe acolo

um02122 wrote:
Legat de overflow-ul acela, ia-ti un senzor de apa pentru podea cu un sunet placut, ca sa nu adauge la stresul provocat de apa pe care o sa o ai pe jos la prima inundatie.

elven wrote:Piatra uscata pt un incepator in tainele marinelor este precum un ou Kinder fara surpriza.
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Sa-ti traiasca Faraoane

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Porcu wrote:
catalin_ wrote:Probabil te simti ca si cum ai reusit sa clocesti oua de dinozaur

Simtirea e chiar mai intensa ....... avind in vedere c-a trecut aprope fix un an de cind le am si nu am mai multa Bucephalandra decit la inceput. Din cauza ca e vorba de niste plante dificile da' si din vina mea ....... a fost o perioada in care au fost sufocate si-au pierdut frunze, era s-o pierd p-aia mica, sper ca nu se va mai repeta.


Aha de aia ai te-ai ascurs precum porcu-n papusoi
Iti era ca te intreb daca le mai ai in viata?
Cred ca sa nu-ti arunc o intrebare despre ele.

Asa cum spuneam si la inceputul topicului...stiam ca ti le-am dat cu inima.
Sa nu dea sa ma dezamagesti si tu. ca esti macat ...si asa nu mai ai mult pana la Ignat

Bravo, misto floricica

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Sandu wrote:Cred ca sa nu-ti arunc o intrebare despre ele.

Fii sigur de asta . Si vad ca mi-a reusit, n-ai intrebat nimic .

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Plante de acvariu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com