[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
garnitura pompa amorsare eheim 2028  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
Antoniot
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/02/2006 22:52:38
Messages: 1283
Location: bucuresti,tineretului
IP:
Offline

Am descoperit noua defectiune, garniturile de la cuplarea robinetilor pe care le am schimbat erau un pic mai mari si a plesnit piesa aceea transparenta unde arata debitul.

Nu judeca din rezultate!
[Yahoo!]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Tu ai suparat ceva babe si ti-ai luat blesteme..

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Antoniot
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/02/2006 22:52:38
Messages: 1283
Location: bucuresti,tineretului
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Tu ai suparat ceva babe si ti-ai luat blesteme..


a fost neatentia mea, fiinca anul trecut la o amorsare a ramas pompa blocata si a trebuit sa desfac sa pun la loc garnitura fiinca fusese iesita din locas, am crezut ca scurgerea este de la garnitura dar acum cred ca a fost fisurata putin aceea piesa de la uzura si cu

garniturile noi a marit crapatura, se vede crapat doar cand este filtrul desfacut si pus conectorul pe pozitie iar cu garniturile noi aproape ca nu se vede.

Aventura a fost mare rau cu acest filtru, am schimbat garnitura de la pompa, dupa cateva zile se umplea capacul cu apa, am schimbat garnitura de la aceea piesa apoi iar curgea in final am schimbat si garniturile de la conectori si asta a facut dezastrul. Avand in vedere ca era si

filtrul pus intr o galeata pentru siguranta mea emotionala tot s a produs inundatie.

Acum am totusi un filtru nou, insa din pacate tot eheim si am mari emotii vazand pe youtub propietari care se plang de scurgeri. Tot tampit ca nu am verificat inainte s al cumpar.

Am luat modelul profesional 4 plus 600 gandindu ma ca au marit tehnologia de siguranta insa are mai multe garnituri si piese fragile, mai ales cosurile sunt de toata jena iar piciorusele m au facut sa rad la propiu.

This message was edited 1 time. Last update was at 15/11/2023 08:02:33


Nu judeca din rezultate!
[Yahoo!]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com