[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Plante - Constanta  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
scorpyon18ro
Junior member

Joined: 15/08/2008 14:16:54
Messages: 13
Location: constanta
IP:
Offline

da vreau
introdu adresa de mail

none
[Email] [Yahoo!] aim icon [MSN] [ICQ]
MSergiuM
Junior member
[Avatar]

Joined: 25/08/2008 10:15:08
Messages: 26
Location: Constanta
IP:
Offline

le vreau eu,daca mai e valabila donatia....ai PM
[Yahoo!]
RALLYMAN
Junior member

Joined: 09/01/2009 22:39:47
Messages: 9
Location: Constanta
IP:
Offline

Tocmai azi am ,,inceput'' un acvariu de vreo 400 litri ... astept sa se faca bacteriile sa pun pestii ... deci m-ar interesa niste plante ... oricat de mari ar fi ... acvariul are coloana de apa de vreo 80 cm + substratul de 10 cm.
Voi incerca sa fac o ''bomba'' pentru CO2 cu drojdie ...
[Email] [Yahoo!]
calin_gherman
Ultra High Member
[Avatar]

Joined: 01/10/2007 21:59:26
Messages: 1802
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Rallyman, dupa ce vei face primii pasi, cu prezentarea si restu, ce cere regulamentu o sa fiu interesat sa discutam 2 probleme vizavi de acea coloana de apa de 80 cm: cum vei planta plantele, sau mai exact cum vei ajunge la fundul acvariului si, cel mai important, ce lumini ai. Ca fara metal halide nu te vad foarte bine la acea inaltime. Neoanele T8 ies din discutie, cele T5 nu penetreaza foarte bine la adancimea asta....probabil asa era locul destinat lui, inteleg asta, dar ...sunt probleme vizavi de cresterea plantelor intr-un astfel de bazin.

http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=12817
[Email]
RALLYMAN
Junior member

Joined: 09/01/2009 22:39:47
Messages: 9
Location: Constanta
IP:
Offline

Desi santem off-topic o sa iti spun ca acvariul este de productie China, construit foarte bine si e cu tot cu mobilier dedesubt ... e prevazut cu 3 locuri de neon T8 in care am montat 2 neoane PowerGlo si un AquaGlo de 40w 105 cm cu reflectoare Juwel tot de 105 cm. Suplimentar am montat o oglinda pe tot fundalul. Si mai am 2 neoane power si aqua si 2 reflectoare ... iau 2 startere si 2 drosere si le pun si pe alea in capac ... asa o sa vina cam 0,5 W/litru ... cu 5 neoane de 40w ...
De plantat e mai greu ... dar se va rezolva ...
[Email] [Yahoo!]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Deocamdata nu mai am nimic. Sorry.
Preopinentul de ultima data nu a mai ajuns sa isi ia plantele, care l-au asteptat pana azi, cand au ajuns la gunoi. Deja se facusera terci.

Ca masura preventiva, de acum, plantele, (cand o sa mai am) vor asteapta abonatii 2 zile, dupa care ajung la pet-shop. Nu va suparati pe mine.

O sa fac si curatenie in off-topic la un moment dat. Multumesc pentru intelegere.
RALLYMAN
Junior member

Joined: 09/01/2009 22:39:47
Messages: 9
Location: Constanta
IP:
Offline

Ok ... astept la rand
[Email] [Yahoo!]
andreic
Membru de baza

Joined: 14/09/2007 22:03:09
Messages: 334
Location: Bucuresti - Sector 6
IP:
Offline

Off topic. Nu pot sa nu remarc, ca acum 7-8 luni, dadeam cu tunul dupa Aromatica si nimic. Cu chinuri mari am reusit sa fac rost de 2 fire de la un coforumist si am mai gasit in Germania ce am mai avut nevoie, iar acum nimeni nu mai vrea.
Sesmar
POKEMBER
[Avatar]

Joined: 07/10/2007 09:32:07
Messages: 509
Location: Insulele Virgine, Inteligente si Devreme Acasa
IP:
Offline

Daca tot o sa faca Val curatenie la un moment dat imi permit si eu un offtopic...
andreic wrote:Off topic. Nu pot sa nu remarc, ca acum 7-8 luni, dadeam cu tunul dupa Aromatica si nimic. Cu chinuri mari am reusit sa fac rost de 2 fire de la un coforumist si am mai gasit in Germania ce am mai avut nevoie, iar acum nimeni nu mai vrea.

Si mai stiu eu pe unu' care te-a pacalit ca niste Tonine belem sunt aromatice Si tu l-ai crezut

865
[Yahoo!]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Acest topic se inchide deocamdata. Va multumesc pentru intelegere.
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com