[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Jurnal de bord - Malawi - pas cu pas, incet-incet  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2615
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

nu sunt fan al acvariilor cu ciclide dar asta arata excelent! buna treaba.
cand o sa se acopere un pic si pietrele de alge o sa ai aceeasi culoare si la pietre, deci o sa fie foarte fain.



ceejay
Junior member

Joined: 08/02/2009 18:52:41
Messages: 71
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Humbert wrote:cand o sa se acopere un pic si pietrele de alge o sa ai aceeasi culoare si la pietre, deci o sa fie foarte fain.

Asta astept si eu... sa se apropie culorile de cele ale decorului.
[Email] [Yahoo!]
ceejay
Junior member

Joined: 08/02/2009 18:52:41
Messages: 71
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Dupa ce am cumparat pietrele am fost putin dezamagit de costul ridicat (Ebay), dar acum ca le vad in acvariu sunt multumit, s-a meritat investitia.
La fel si in cazul decorului, dupa ce l-am realizat, epuizat fiind mai ales psihic nu datorita muncii si cheluielilor cu materialele ci mai ales deranjului si mizeriei facute in apartament si disconfortului creat familiei mele. Dar acum pot spune ca s-a meritat totul.

image

image

image

image

image

image
[Email] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Parca mi-ar place sa faci o gramada mai inalta din bolovani ....... pozitionata intr-un punct focal .......

Poze: smilie ... Poze cu plante
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Imi place ce-ai facut, arata bine. Da' si faraonu' are dreptate. Parca ar merge un pic de munte undeva, sa rupa un pic monotonia aceleiasi inaltimi.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
ceejay
Junior member

Joined: 08/02/2009 18:52:41
Messages: 71
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Multumesc pentru sfaturi!

Cu siguranta aranjarea ce am efectuat-o eu nu e cea mai reusita. O sa mai fac incercari pe parcurs. Ma gandesc ca respectivul "munte" sa il fac undeva in partea dreapta a acvariului deoarece decorul e mai incarcat pe stanga (chiar trece de jumatatea peretelui lateral) si sa echilibrez oarecum.

Multumesc si pentru aprecieri.
Mai astept sfaturi si critici. Cu cat mai multe cu atat mai bine inainte sa ma apuc sa modific ceva.
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com