[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Donez cateva plante in Iasi  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Salut.
Donez cateva fire de Heteranthera Zosterifolia, Rotala vietnam, Rotala rotundifolia, Blyxa japonica si s-ar putea sa mai fie ceva, nu mai stiu ce-am scos si ce-a ramas dupa replantare.
Aaa si mai sunt cateva fire de Didiplis diandra (sunt scoase de o saptamana din acvariu, am uitat sa le arunc, dar din cate vad, par destul de ok. puse in acvariu cred ca isi vor da drumul in scurt timp).

Doar in Iasi, pana Duminica.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
Cosmin
Senior member
[Avatar]

Joined: 05/08/2012 22:47:56
Messages: 934
Location: Iasi
IP:
Offline

Plantele au ajuns cu bine la mine,dar datorita spatiului mic din cei 10 L ai mei nu mi-au incaput toate,asa ca o parte din ele inca se doneaza (nu stiu exact ce a mai ramas dar pot pune niste poze) plus vreo 20 de fire de Valisneria.

Doar in Iasi!

Daca mananci un ban,iti creste valoarea.


42 L

Biotop America de Sud
[WWW]
Technics
Member

Joined: 22/11/2011 21:51:10
Messages: 298
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

Daca v-a mai ramas la careva 2-3 fire de rotala vietnam as fi foarte recunoscator, caut de ceva timp si nu o gasesc decat in pachete cu alte plante.
Cu predarea nu o sa fie probleme, se paote face in Iasi.
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Revin cu cateva fire de Ludwigia repens si Rotala rotundifolia, crescute fara co2 si fertilizare foarte rar ceva ferropol24.
Nu-s cu mari pretentii, dar sunt bune pentru un acvariu de incepator fara fertilizare.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com