[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Bine v-am gasit!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

Salutare tuturor acvaristilor!
Ma numesc Claudiu, am 29 ani, de profesie sunt militar, despre pesti nu pot sa va spun prea multe insa este important ca v-am gasit si sper sa ma ajutati cu un set-up de ciclide africane pe care intentionez sa-l fac in viitorul apropiat cu ajutorul vostru, mentionez ca nu dispun de spatiu mare, vreau sa il fac pe colt, maxim 150l, asa ca astept sfaturile voastre si pana atunci sa auzim numai de bine!
Cu stima Claudiu!
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

bine ai venit

armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bine ai venit.
Intreaba si ti se va raspunde


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Salut si bine ai venit!

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

multumesc pentru primire si ma bucur mult de atentia voastra!
-imi vine sa standardele astea litri/peste, ca la cat de mic este proiectul meu, mai mult de o familie nu pot intretine,, in fine, m-am documentat cat de cat cum stau lucrurile si o sa incep cu inceputul, adica pregatirea terenului, maine ma voi ocupa de stand si de sticla pentru mini acvariu.
ps. daca nu scriu unde trebuie sa ma corectati, am continuat aici pentru ca nu vreau sa poluez prea mult!
Avansatul
Senior member
[Avatar]

Joined: 08/08/2013 22:37:09
Messages: 567
Location: Suceava
IP:
Offline

Bun venit capitane
Ape limpezi

Ce fac cand ma plictisesc?

10% caut ceva de facut

90% ma plang ca nu am ce face

Ape limpezi cititorule
claudiugeacar
Member
[Avatar]

Joined: 24/09/2013 20:23:40
Messages: 118
Location: Domnesti, Ilfov
IP:
Offline

Bine ai venit si mult succes!

Acvaristica este modul cel mai simplu (si direct) prin care omul poate intelege influenta sa asupra naturii.
Ape limpezi!
ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

Va salut, pana una alta, am luat toate pet-shopurile la rand din oras si am gasit cateva specii comune gen demasoni, aulonocara, insa sunt sunt tare nehotarat...de fel, imi plac mult Cyrtocara moorii dar n-am sanse nici macar sa le visez, sa nu mai vorbesc de Frontosa care m-au fascinat cand le-am vazut la un prieten si a inceput sa imi povesteasca despre ele, in schimb am gasit niste Altolamprologus calvus si mi-au trezit interesul, acuma astept si parerile voastre pro cat si contra desi stiu ca imi veti spune sa caut un crescator cu mai multe varietati sau sa ma multumesc cu ce gasesc pe piata, ca incepator, dar am timp pana se cicleaza acvariul sa tot studiez!
Cu stima Claudiu!

This message was edited 1 time. Last update was at 22/10/2013 23:03:22

ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

aici sfaturile sunt pe bani sau am gresit eu cu postarea

This message was edited 1 time. Last update was at 26/10/2013 15:06:07

Denis90
Member
[Avatar]

Joined: 21/05/2013 17:21:25
Messages: 276
Location: Suceava
IP:
Offline

nu e pe bani.. colegii au luat week...te-asi sfatui eu dar nu cunosc nimic despre ciclide...poate se uita vreu batran pe aici...

Nu ma pun cu prostul ca are mintea odihnita
[Email]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

scorpionking wrote: aici sfaturile sunt pe bani sau am gresit eu cu postarea


Nu cere nimeni bani pentru sfaturi
Dar aici e sectiunea pentru prezentarea userilor.
Deschide un topic in categoria pentru cichlide iar acolo colegii care se ocupa cu asa ceva te vor sfatui cu siguranta
[WWW]
Cristi88
Junior member
[Avatar]

Joined: 05/09/2013 08:49:14
Messages: 83
Location: Plenita,pe langa Craiova
IP:
Offline

bine ai venit capitane

Ape limpezi tuturor!!!
ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

Am inteles, eu traiam cu gandul sa nu poluez prea tare pe aici si batranii m-au lasat in lumea mea, o sa deschid subiectul atunci in coltul incepatorilor ca sa nu fiu avertizat din prima si o sa mai citesc din R.G. 1 sa nu mai dau in nestiinta ca deh, de mustrari nu duc lipsa, in rest, sper sa ma integrez si eu incet si sigur printre voi si sa fac o figura frumoasa!
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Te vei integra cu siguranta

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
vanea04
Unripe member
[Avatar]

Joined: 26/10/2013 20:10:01
Messages: 1
Location: Bucuresti Dr.Taberei
IP:
Offline

bine v-am gasit

Editat de stefanp: Aici e topicul unui alt coleg, deschide te rog un topic nou pentru prezentarea ta (poti deschide un topic nou apasand butonul "New topic")

This message was edited 1 time. Last update was at 26/10/2013 21:29:41

[Yahoo!]
ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

Revin cu o mica completare, desi nu am pus acvariul in functiune decat de o saptamana am gasit o oferta buna pentru 10 pui de Frontosa la 3, 4 cm cu doar 20 lei/buc, avand in vedere ca acvariul nu e ciclat, cum ma sfatuiti sa procedez ca nu as rata pestii!
ps. pestii sunt din Ungaria de la un crescator si maine ar trebui sa ajunga!
Taz
Membru de baza

Joined: 12/12/2010 18:45:41
Messages: 345
Location: Sfantu Gheorghe- Brasov
IP:
Offline

Schimburi mici si dese de apa , sifonand resturile de pe substrat , iar dupa schimbul de apa adauga bacterii vii cate putin . Hraneste pestii corect , nu supraalimenta.
[Email] [Yahoo!]
scorpionul
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/11/2011 22:13:12
Messages: 3090
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

citeste despre acesti pesti si procedeaza in consecinta. Eu am gazuit doar pentru cateva zile in 160l vreo 30 de ciclide si a fost un dezastru(eu avand plantat). Pestii cresc repede si vor deveni o problema inainte sa-ti dai seama

armonia vietii consta in echilibrul pe care il asiguram
[Yahoo!]
Florin Motiu
Junior member

Joined: 08/10/2012 12:00:54
Messages: 43
Location: Arad
IP:
Offline

Salutare,
Daca doresti informatii, sfaturi sau alte detalii despre ciclidele africane ma poti contacta si te pot ajuta cu mare placere.
ClauM
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/02/2013 11:18:33
Messages: 90
Location: Oradea
IP:
Offline

Mersi Florin, o sa te caut cu prima ocazie, vreau sa iti vad crescatoria pe viu, in prezent am achizitionat 10 pui de Frontosa si voi pune un video cu ei in curand deoarece momentan sunt in renovare cu casa si nu prea am timp!

This message was edited 1 time. Last update was at 07/11/2013 14:03:52

 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com