[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
La jumate  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Din motive de upgrade, mai exact sa cresc cu 60%, incerc sa marit vechiul hardware.
1. Acvariu juweltrigon 190 black, cu lateralele vopsite albastru-bleu, cu stand replica imbunatatita Juwel - 1500 RON (practic mai putin de jumate).
Bonus overflow imbracat in anthelia blue
Mentiune: am la el si capacul original, cu lumina High lite 2 T5.
2. Tunze compact kit 19, practic un sump compact, imunatatit cu reactor chimic serios si ciorap de filtrare, in loc de recircularea interna.
Aici merg pe mai putin de o treime adica 1000 RON, cu toate mediile bio ciclate.
3. Lumina, compusa din doua canale dimmabile cu potentiometru, cu LED-uri CREE white si royal blue, completate de cateva UV, rosu si mov, precum si de un LED hibrid de 10W alimentat separat, totul pe tabla groasa din aluminiu, dar in forma de triunghi. Toate astea la 450 RON.

De restul inca nu ma ating, ba din contra, va trebui sa cumpar cate ceva: skimmer, lumina si altele.

Astept PM!

Muugrel

This message was edited 1 time. Last update was at 19/01/2016 17:27:01


Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

Bravo Muugrel,...
Te relansezi si noi nu stim nimic....
Bafta la vanzare si la noul proiect......
georgemonda
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/11/2014 22:19:16
Messages: 2009
Location: Bistrita
IP:
Offline

el lucreaza numai pe ascuns
vrea sa ne faca-n ciuda cu un nou proiect
bafta si spor
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Nop ... e din cauza ca nu mi-a iesit aquscape-ul si nu pot da curentii de unde si cum vreau fara sa vad fundul pompelor.
Dar, cineva cu imaginatie, ar pute face mult mai bine toate acestea, acvariul permite si este ceva deosebit ...

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Uitati ce scrie neamtul ca face:
[Thumb - image.jpg]


Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Din cauza ca am fost asaltat de cereri si nu vreau sa supar pe nimeni , raman bucuros la sistemul actual, prin urmare acest topic poate fi si sters, nu doar inchis .

Mea culpa, dar am visat si eu un pic la preamarire ... de acvariu

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com