[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Cu ce va hraniti pestii Betta?  XML
Forum Index » Anabantidae
Author Message
BettaChuck
Member

Joined: 21/08/2012 10:05:28
Messages: 139
Location: Timisoara
IP:
Offline

Cei care aveti Betta, ce hrana le dati? Hikari? Dennerle? Sera? Hrana congelata de la ce firma? Vreau sa schimb hrana betanului si as dori ceva recomandari daca se poate.
Larva450
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/01/2016 22:52:50
Messages: 1009
Location: Bucuresti sector 6
IP:
Offline

Eu ii dau sa manance fulgi colorati tetra si mixtura de biban si artemia cand se termina mixtura,este foarte frumos si colorat.

Larva' cartoon!
[Yahoo!]
roberteu99
Junior member

Joined: 28/12/2013 19:43:31
Messages: 57
Location: Bucuresti - Sector 5
IP:
Offline

tubi vii in special
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

In niciun caz fulgi si ABSOLUT in niciun caz tubi vii. Vezi ca sunt in magazine pliculete de granule micute colorate pt betta(merg si alea pt diferite specii) de la Tetra si Jbl.. In general cele cu poza de Betta pe ele,dar sa fie de incrdere firma

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
BettaChuck
Member

Joined: 21/08/2012 10:05:28
Messages: 139
Location: Timisoara
IP:
Offline

Cu fulgi nu intentionez nici eu sa ii hranesc, de cand am betta doar granule le dau pentru ca stiu ca daca le dau fulgi, risc sa faca bloating si sa moara(am zis RISC, nu 100% fac). Granule de la Tetra le dau acum dar as vrea sa mai diversific, macar o data pe saptamana as vrea sa le dau ceva cu continut mai ridicat in proteine cum ar fi bloodworms congelati sau krill freezedried si un al doilea tip de granule.
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Este f bine ce intentionezi sa le dai,deci daca gasesti, da-i inainte. Desi am ambele ca hrana, krill-ul mi se pare mai ok decat bloodwormsii. Asta pana la urma o decid pestii tai. Ai grija la cantitate si nu mai mult de 2-3 ori pe saptamana.

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Anabantidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com