[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Vand acvariu, substrat, echipamente, pesti, fertilizanti si altele  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Salutare!

Scot la vanzare urmatoarele:

1. Acvariu 120 (L) x 50 (l) x 45 (h) cm, 270 litri brut, facut din sticla de 10 mm, intarituri longitudinale tot din sticla de 10 mm, lipit cu silicon Dow Corning.
Acvariul a fost facut in septembrie 2012, deci are 4 ani. Nu curge, inca e la mine in folosinta, urmeaza sa-l golesc saptamana care vine; a fost facut pe ideea de siguranta, e un acvariu solid.
Prezinta doua zgarieturi fine pe partea din fata, se observa doar daca te uiti atent si de foarte aproape.
Fiind voluminos si greu, se vinde doar in Iasi si cumparatorul trebuie sa-si asigure transportul (dau o mana de ajutor la carat acvariul pana la masina ).
Pentru cine este interesat pot trimite poze prin pm sau mai bine, poate fi vazut la mine inainte de cumparare.

Pret = 300 RON, negociabil (e oricum sub ceea ce am platit eu cand a fost facut).


2. Aproximativ 34 kg AquaMedic Volcanit (de tip vechi; o parte dintre voi probabil stiti ca in 2013 s-a schimbat putin volcanitul); posibil sa se mai fi pierdut in timp 1-2 kg, odata cu trecerea timpului si spalarea lui.
Pentru cine il cumpara pe tot, pretul este 250 RON. Trimit si in tara, dar sa fie o cursa directa prin microbuz/autocar, altfel nu cred ca ii convine cuiva sa plateasca transportul prin curier/posta ...

*Daca vrea cineva, adaug bonus la pietris, substratul fertil de sub el (9.6 kg Dennerle DeponitMix 9in1 combinat cu vreo 2 kg de substrat tropica). Este pus in folosinta de vreo 7 luni.


3. Lampa Hailea 4x54W T5, cu aprindere la doua interupatoare, neonul 1 cu 3 si 2 cu 4; varianta de culoare gri.
Se adauga bonus 3 tuburi Giesemann Superflora si un tub Giesemann Tropic, 54W, folosite cam 10-11 luni (cate 7 ore pe zi), deci mai pot fi folosite inca jumatate de an fara probleme.
Lampa functioneaza si a functionat fara probleme, inca este in folosinta.

Pret = 600 RON, usor negociabil (tineti cont si de bonusuri).


4. Lampa Odyssea 2x54W T5, se pot aprinde neoanele separat (in sensul ca se scoate unul din neoane daca doar unul singur este necesar); varianta de culoare negru.
Se adauga bonus un neon Giesemann Aquaflora 54W, folosit aproximativ un an si jumatate (cate 7 ore pe zi).

Pret = 250 RON.


5. Neon Giesemann Tropic 54W, nou, aprins doar cand l-am primit, pentru testare.

Pret = 50 RON.


6. Reflectoare Giesemann pentru tuburi de 54W, 4 bucati.

Pret = 100 RON.


7. Ember tetra in jur de 20 de bucati (voi updata dupa ce ii "pescuiesc", sa vad cati sunt) + 3 SAE.

Pret = 70 RON.


8. Fertilizanti & solutii, dupa cum urmeaza:
- Dennerle S7 Vitamix 500ml, in care mai sunt aprox 450 ml = 130 RON
- Dennerle kh/gh + (praf pentru remineralizare apa de osmoza) 250 g, din care mai sunt aprox 150 g = 20 RON
- Dennerle E15 Feractiv, 15 pastile = 25 RON
- Dennerle Plantagold7, 15 capsule = 25 RON
- Dennerle ClearUp (solutie de limpezire apa), folosit o singura doza = 20 RON

Daca se cumpara toate, pretul este 190 RON.


9. Filtru extern Jbl e1500
Adaug si ceva material filtrant la el, doi bureti de pus in cos si doi bureti pentru prefiltru (cu care a venit filtrul) si in jur de 2 litri de ADA bio rio.

Pret = 600 RON. (vezi si pretul ADA bio rio, un material filtrant de top)

10. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075)
Vine cu aproximat 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 1000 RON. (la fel ca mai sus, vezi si pretul pentru bio rio si biomech)


Daca este cineva care vrea sa cumpere toate produsele din topic, discutam la pret.
Pentru cei din Iasi, se pot vedea produsele la mine acasa fara probleme , pentru cei din tara, se pot face poze.

This message was edited 4 times. Last update was at 28/07/2016 20:27:42


Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Update, am adaugat doua filtre externe la vanzare (vezi punctele 9 si 10).

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com