[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
RUSINE!!!  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Mi se pare inadmisibil modul in care a procedat cel ce si-a propus sa vanda neoanele. Imi aduc perfect aminte ca era vorba de tuburi TLD 965 si nu TLD 930. Si-a sters toate urmele sperand ca nu isi va da nimeni seama. A schimbat titlul postului, a umblat in raspunsurile forumistilor, ba, mai mult, a umblat si in cutia mea cu mesaje.
RUSINE!!!
Nu credeam ca pe un forum de acvaristica respectabil se poate ajunge la asa ceva.
Sincer sa fiu, dupa aceasta nefericita intamplare nu imi mai pasa daca am sa fiu alungat de pe site.
Oricum, modul in care s-a procedat mi se pare mizerabil.
Aviz amatorilor.
BLK
Junior member

Joined: 29/12/2003 18:45:46
Messages: 70
Location: Bragadiru
IP:
Offline

Esti paranoic si nu dai nici un detaliu. Despre cine vorbesti? Ce s-a intamplat? Din cate stiu eu, doar un moderator sau administrator are acces la anumite privilegii insa nici chiar ei nu pot intra in mesageria ta privata!!! Iar daca modifica ceva, din cate stiu, apare in subsolul mesajului faptul ca a fost modificat de un moderator.

Si pana la urma ce a facut rau? Ca a vandut 930 in loc de 965? Sau ce?
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Deci, treaba cu paranoia las-o deoparte. Personajul care vinde neoane a anuntat sus si tare ca vinde TLD 965. OK. Ca a crescut pretul (de la 150.000 la 200.000) nu ma intereseaza. Problema este ca a trimis neonul la Iasi (TLD 930 in loc de TLD 965) fara sa ma anunte ca a schimbat oferta. Am acceptat acest lucru. Dar incercarea de a-si sterge urmele (prin modificarea posturilor si a datelor din cutia mea cu mesaje nu o accept. Cum a facut acest lucru nu ma intereseaza.
BLK
Junior member

Joined: 29/12/2003 18:45:46
Messages: 70
Location: Bragadiru
IP:
Offline

mai omule, esti sigur? ca eu de cand am vorbit cu el, de cand a pus mesajul pe forum, era 930, ori ai incurcat tu oalele ori nu stiu ce sa zic. el a pus mesajul cam acum o saptamana, am asteptat un pic sa vad daca se baga cineva, apoi l-am contactat. nu am crezut nici o clipa ca e vorba de 965. chiar l-am intrebat cand ne-am intalnit si a zis ca s-ar putea sa aduca dar trebuie comanda si aduse de afara.

ia gandeste-te tu bine, nu cumva ai vorbit cu altcineva de 965? cum ar fi bilti, sau altcineva? iti spun 100% ca nu avea cum sa-ti modifice mesajele din mesageria privata, ia vezi ce ai vorbit acolo cu el?
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Primul PM pe care mi l-a trimis avea titlul "Vine TLD-ul". M-am bucurat. Am arhivat mesajul. Azi cand am deschis acel mesaj ARHIVAT, surpriza: titlul modificat: "Vine 930-ul". Ori, daca e vorba de corectitudine, anunti clientul de modificarea survenita intr-un mod cat se poate de transant. Nu ma deranjeaza deloc faptul ca am primit un neon in locul altuia. Este bun si acesta. Insa nu mi se pare corect modul in care se incearca stergerea unor urme.
BLK
Junior member

Joined: 29/12/2003 18:45:46
Messages: 70
Location: Bragadiru
IP:
Offline

lipsa butonului edit...

am recitit acum topicul, vezi ca si mihaicalin e din iasi, si e user de multa vreme pe forum, el cum de a inteles de la inceput ca e vorba de 930? ca a postat inaintea ta. looser la fel... daca era sa le modifice cineva mesajele nu crezi ca tipau si ei in gura mare?
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Nu intelegi ca am arhivat mesajul respectiv. Vezi ca nu incerc deloc sa fiu fara bun simt.
BLK
Junior member

Joined: 29/12/2003 18:45:46
Messages: 70
Location: Bragadiru
IP:
Offline

Nu inteleg nimic? Ai arhivat mesajul? Care mesaj?

Si unde am zis eu ca nu ai bun simt?

Doar incercam sa iti explic ca eu am urmarit topicul din ziua in care l-a pus Cousteau, cand a intrebat Looser ce caracteristici are 965. Eram chiar un pic dezamagit ca nu e 965, dar am luat un 930 si pana fac rost de un 965 o sa iau tot de la Cousteau un 865. Deci, eu zic sa incerci sa iti aduci bine aminte ce si cu cine ai vorbit, ca eu zic ca te inseli in privinta lui Cousteau. Nu avea cum sa modifice mesajele userilor, nu avea cum sa intre in mesageria ta privata. Am avut si eu un forum, si nu aveam nicicum sa intru in contul unui utilizator. Tot ce poate face un administrator sau moderator e sa modifice un post, un titlu de topic, sa stearga, sa mute. Dar nu in mesageria privata!
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Daca dumneata inchei un contract sau o intelegere, fie ea si verbala, cu o alta persoana, si ca urmare a respectivei intelegeri intretii o oarecare corespondenta cu persoana in cauza, iar pe parcursul derularii contractului intervin schimbari, cum anunti pe respectivul de acestea? Printr-un nou act sau modificand toata corespondenta intretinuta anterior?
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

antoiasi wrote:... modificarea posturilor si a datelor din cutia mea cu mesaje nu o accept. Cum a facut acest lucru nu ma intereseaza.
....pai asta e, ca nu se poate sa iti faca asa ceva nimeni...nici macar un admin cu atat mai putin un user.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Am obiceiul de a face copii dupa corespondenta pe care o intretin. Pt. arhiva personala. Iar in acea corepondenta scrie altceva decat ceea ce gasesc eu acum pe site. Despre asta e vorba.
fish_lover
Member

Joined: 15/01/2006 21:33:27
Messages: 184
Location: Iasi
IP:
Offline

poate-i hacker baiatu ))

WELCOME to FISH land
[Email] [Yahoo!]
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Sandu wrote:
antoiasi wrote:... modificarea posturilor si a datelor din cutia mea cu mesaje nu o accept. Cum a facut acest lucru nu ma intereseaza.
....pai asta e, ca nu se poate sa iti faca asa ceva nimeni...nici macar un admin cu atat mai putin un user.

Pe lumea asta numai sa-ti scoti pantalonii peste cap nu se poate. Si ar trebui sa spun "incheiat citatul" pentru ca expresia (neacademica) nu-mi apartine.
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am facut un test, sa avd daca se poate sau ba.

Am trimis un mesaj pe care am incercat sa il re-editez (ca poate ca mesajul trimis este linkat care acelasi text in baza de date). Si nu am putut, nu am nici un edit buton si nici o alta cale. Daca cumva cunoaste vreun workarround, asta nu mai stiu. Ar fi un bug in aplicatie si un exploit.


In mod normal, atunci cand faci astfel de tranzactii se vorbeste pe telefon ca sa stii sigur ca s-a inteles bine ce si cum.

in curand
[Email] [WWW]
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Da, trebuia sa dau un telefon. Vina mea. Sa-mi fie invatatura de minte.
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Sa nu se inteleaga cumva ca prin tot scandalul pe care l-am creat cu postul asta am incercat sa arunc anathema asupra site-ului care gazduieste forumul. Nici vorba.
Insa consider ca este datoria mea sa anunt si pe altii de ceea ce am patit. In alta ordine de idei, sa se ia in consideratie faptul ca imi citesc cu multa atentie actele. Mi-au trecut prin maini pana acum zeci de mii de acte de tot felul si de aceea imi fac copii ale acestora. Nu de alta, dar uneori memoria ne poate juca feste. Tuturor.
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

antoiasi wrote:Sa nu se inteleaga cumva ca prin tot scandalul pe care l-am creat cu postul asta am incercat sa arunc anathema asupra site-ului care gazduieste forumul. Nici vorba.
Insa consider ca este datoria mea sa anunt si pe altii de ceea ce am patit.

Ok GATA am inteles, nu ai vrut da`...din 19 postari totale de 10 ori ai postat numa la asta cu titlul RUSINE.
Am inteles, te asiguram ca nu suntem pe felie cu omu`...cine mai vrea neoane de la Cousteu sa il intrebe pe telefon...porumbei voiajori, tulnic etc dar gata subiectul se inchide pentru ca:
1.
2. repet e infima posibilitatea ca un simplu user nu poa` sa faca ce nici noi ca admini nu putem....adica sa-ti modificam mesajele din inbox. Ar fi o comoara la casa omului asa un meserias si nu cred ca s-ar irosii doar ca sa-ti modifice un idicativ de la niste amarate de TLD-uri
3. pana cand impricinatu` Cousteau nu are o replica (pe care il invit sa mi-o transmita pe pm) nu stim nici cealalta parte ce are de zis...asa ca hai sa ne mai racorim un pic si sa asteptam.

Pana cand nu primesc o replica de la el disputa e blocata

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Prompt am fost contact de Cousteau care mi-a transmis urmatorul mesaj:

Acum am deschis ei eu forumul si mi-a picat fata cand am vazut ce a scris domnul antoiasi.

1. Nu se pot edita posturile. Ce e scris ramane scris!!!

2. Cand am primit tuburile am anuntat pe fiecare doritor de nefericitul pret modificat si mi-am cerut scuze, cerandu-le un raspuns referitor la achizitie(dacamai vor sau nu?). Domunul antoiasi a primit de la mine un astfel de mesaj cu numarul meu de tel si adresa de YM. Am vorbit cu domnia sa pe messenger si a confirmat comanda (nu mai spun ca acum nu mai raspunde la mesaje!!!)

3. Nu stiu programare si nu am modificat mesajele lui private.

4. NU accept ca pentru faptul ca a fost neatent sa primesc astfel de jigniri.

5. Am incercat sa ajut prietenii si colegii acvaristi de pe forum( lui yoyo i-am trimis la Blaj doua tuburi cu posta) si lui antoiasi un tub TLD 930 printr-un prieten la IASI. Eu consider ca nimeni nu s-ar fi deranjat pentru un tub pana la IASI.

6. Si in loc sa imi sara la gat pe forum ca i-am tras teapa mai elegant era sa ma contacteze telefonic sau sa imi lase un mesaj pe mail. RUSINICA TIE DOMNULE!

STIMATI COLEGI SI PRIETENI SUNT UN IMPATIMIT AL ACVARISTICII SI II APRECIEZ PE CEI CARE IMI IMPART PASIUNEA. NU VREAU SA TRAG IN PIEPT PE NIMENI SI NU MA COMPLIC PENTRU UN TUB DE NEON.

ASA CA IL INVIT PE DOMNUL "antoiasi" sa isi ceara scuze pe forum pentru neplacera creata.

MUltumesc lui BLK care a incercat din rasputeri sa il convinga pe ieseanul nostru aiurit ca eu, Cousteau, nu am nici o vina!!!
_________________
Redescoperind un hobby mai vechi


@antoiasi

Cam aste fiind zise de vreme ce esti singurul care sustine toate SF-urile si o gasca de oameni contrariul cred ca ii cam datorezi scuze lui Cousteau si pe viitor (daca mai vrei sa mai existe viitor) ceva mai mult calm

Pentru moment(pana la scuze) iti las topicul deschis....apoi DISPARE.
Dupa cum scria si Mosu si eu mai sus mi-e greu sa cred capentru un tub 930 / 965 de care o fi fost el sa faca pe hakerul...e muuult prea mult.
Cu siguranta ca cineva nu a fost atent...dar asta nu justifica reactia dura din prima in conditiile in care vad ca omu` a incercat sa te ajute

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
antoiasi
Junior member

Joined: 26/05/2006 00:28:45
Messages: 20
Location: Iasi
IP:
Offline

Nu-mi cer scuze pentru ca nu am motiv. Si nici nu sunt aiurit.
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Gata. Folositi Okazii.ro

Cred ca a fost un bug in comunicarea dintre vanzator si cumparator. Sit-ul, moderatorii si administaratorii nu au nici o vina.

Topicul se inchide.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com