[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Hardware acvaristica (acvariu, lampi, filtre, wave-maker, incalzitor substrat + coloana apa)  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Salutare!
Am la vanzare urmatoarele:

1. Acvariu Dennerle Scaper's Tank 50 litri; fara zgarieturi, cateva urme de negru pe silicon.
Poate fi vazut la mine acasa, se vinde doar in Iasi..

Pret = 230 RON

2. Lampa Odyssea 2x54W T5, se pot aprinde neoanele separat (in sensul ca se scoate unul din neoane daca doar unul singur este necesar); varianta de culoare negru.
Se adauga bonus un neon Giesemann Aquaflora 54W, folosit aproximativ un an si jumatate (cate 7 ore pe zi).

Pret = 250 RON.

3. Doua lampi Scaper's Light de 24W, cu neonul inclus (folosit cate 7 ore pe zi timp de aproximativ 7 luni)

Pret pe bucata = 280 lei.
Pret pentru ambele = 500 lei

4. Filtru extern Jbl e1500; 1500 litri pe ora, volumul filtrului 12 litri.
Adaug si ceva material filtrant la el, doi bureti de pus in cos si doi bureti pentru prefiltru (cu care a venit filtrul) si in jur de 2 litri de ADA bio rio.

Pret = 500 RON. (vezi si pretul ADA bio rio, un material filtrant de top)

5. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075); 1250 litri pe ora, volumul filtrului 9.2 litri.
Vine cu aproximat 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 900 RON. (la fel ca mai sus, vezi si pretul pentru bio rio si biomech)

6. Filtru extern Jbl e901; 900 litri pe ora, volum filtru 7.6 litri.
Vine cu material filtrant biologic de calitate: un sertar amestec eheim substrat pro cu jbl biomech, un sertar seachem matrix, un sertar eheim substrat pro si in ultimul sertar (cel cu prefiltrul) niste bureti.

Pret = 375 RON.

7. Controller Dennerle Duomat Evolution Deluxe + Cabluri pentru incalzire Dennerle ThermoTronic 20W, 2 bucati
Arata si functioneaza impecabil.

Pret pentru pachet, 950 RON. (bonus adaug incalzitorul de mai jos, Eheim Jager 100W)

8. Incalzitor Eheim Jager 100W

Pret = 50 RON.

9. Sistem fertilizare CO2 ce contine:
- pH controller Dennerle Evolution, cu sonda (cam doi ani vechime, dar dupa calibrare mai poate fi folosita ceva vreme)
- butelie 8 litri (Ursus), revizie expirata
- regulator de presiune Dennerle Profi 2000 (merge brici, odata setat numarul de bule n-am umblat la el cativa ani)

Pret = 1300 RON si adaug bonus o electrovalva Dennerle (mai da cateodata rateuri, in sensul ca inchide/deschide mai tarziu, dar e "folosibila" eu am folosit-o si a fost ok) si un reactor pentru filtru extern facut din filtru de apa.

10. Wavemaker ADA, dublu (doua pompe); 200 litri pe ora fiecare cap.

Pret = 100 RON.

11. Lampa AquaZonic 2x24W, vine cu doua tuburi Giesemann Superflora, folosite cam un an si jumatate cate 7 ore pe zi.

Pret = 200 RON


Preturile sunt usor negociabile; pentru cine cumpara mai multe, negociem mai bine.
[Thumb - acvariu.jpg]

[Thumb - filtre.jpg]

[Thumb - wave2.jpg]

[Thumb - wave1.jpg]

[Thumb - lampa.jpg]

This message was edited 5 times. Last update was at 26/02/2017 16:16:58


Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Valabil toate, infara de pompele de valuri.
Preturi negociabile.

Adaug si un filtru Eheim 2224, fara material filtrant, rotor nou (a fost schimbat, dupa care filtrul nu a mai fost folosit pentru ca am facut un upgrade).
Pret = 400 RON.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Valabil!

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com