[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
ustensila de curatat geamurile  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
cristi_ionescu_79
Member

Joined: 15/03/2006 13:14:37
Messages: 181
Location: bucuresti
IP:
Offline

pe o parte are un burete, pe cealalta o lama ca de stergator auto ... si o coada de vreo 40 cm. eu nu sunt suficient de dibaci sa o manuiesc ....
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

cristi_ionescu_79 wrote:pe o parte are un burete, pe cealalta o lama ca de stergator auto ... si o coada de vreo 40 cm. eu nu sunt suficient de dibaci sa o manuiesc ....


Si tu cum cureti geamurile acvariului? Iar daca nu esti priceput la astfel de ustensile, de ce ai mai luat-o? Mai bine te-ai stradui sa inveti, nu sa cumperi lucruri care se dovedesc apoi inutile.
BLeeD
Up In Smoke
[Avatar]

Joined: 23/09/2004 01:25:22
Messages: 677
IP:
Offline

c`mon...tu nu ti-ai cumparat nimic useless doar ca sa ai, sau sa vezi cum e?

si ca sa nu fiu offtopic...o vreau eu, daca-i galbena Sau schimb cu una albastra !?!

image
[Email]
cristi_ionescu_79
Member

Joined: 15/03/2006 13:14:37
Messages: 181
Location: bucuresti
IP:
Offline

Dolly wrote:
cristi_ionescu_79 wrote:pe o parte are un burete, pe cealalta o lama ca de stergator auto ... si o coada de vreo 40 cm. eu nu sunt suficient de dibaci sa o manuiesc ....


Si tu cum cureti geamurile acvariului? Iar daca nu esti priceput la astfel de ustensile, de ce ai mai luat-o? Mai bine te-ai stradui sa inveti, nu sa cumperi lucruri care se dovedesc apoi inutile.


cu ancistrusii .. si cu un burete de vase (e muuuuult mai comod pt mine ... mana mea e muuuult mai flexibila decat coada aia ... si pot apasa muuuult mai bine cu buretele de vase unde e cazul, pt a obtine efectul dorit, decat cu minunea aia inginereasca) ... daca tu o vrei ..ti-o donez cu placere ... si nu, nu trebuie sa-mi arati cum se face cu ea ... chiar nu ma mai intereseaza ... sunt foarte multumit de buretele meu (sper ca stii proverbul ala: nu-i stricat, nu repara) ....
[Yahoo!]
cristi_ionescu_79
Member

Joined: 15/03/2006 13:14:37
Messages: 181
Location: bucuresti
IP:
Offline

BLeeD wrote:c`mon...tu nu ti-ai cumparat nimic useless doar ca sa ai, sau sa vezi cum e?

si ca sa nu fiu offtopic...o vreau eu, daca-i galbena Sau schimb cu una albastra !?!


ghinion total ... e albastra ... daca nu o vrea Dolly, ti-o dau tie .... si le dai pe amandoua la schimb cu una galbena ....
[Yahoo!]
sydney
Member
[Avatar]

Joined: 07/04/2006 15:44:52
Messages: 158
Location: Timisoara, zona Flora
IP:
Offline

cristi_ionescu_79 wrote:ghinion total ... e albastra ... daca nu o vrea Dolly, ti-o dau tie .... si le dai pe amandoua la schimb cu una galbena ....

Culmea, am si eu la serviciu o astfel de ustensila tot albastra (cu burete pe o parte si lama de cauciuc pe cealalta) si nu reusesc nici eu sa fac vreo treaba cu ea. Cum s-ar zice, am dat banu' degeaba. Tinand utilajul de coada nu pot sa apas suficient de tare ca sa curat geamul de algele verzi (din fericire in acvariul de acasa nu e nevoie de astfel de manevre deoarece ma rezolva melcii Neritina carora le multumesc pe aceasta cale si acolo am si o perie magnetica ce s-a dovedit a-si merita banii in mult mai mare masura decat aceasta minune tehnologica de culoare albastra).

Sau, poate, vorba colegului cristi_ionescu_79, nu suntem noi destul de indemanatici sau poate ar trebui sa ne facem abonament la o sala de culturism .

Apropo, daca cineva crede ca poate utiliza unealta albastra mai bine decat mine, i-o donez si eu bucuros. A fost folosita o singura data.

Si, da, fac si eu parte din categoria persoanelor care mai obisnuiesc sa cumpere unele lucruri in speranta ca vor fi utile dar din pacate se mai intampla sa o si dau in bara.

Îmi oglindesc sufletul în acvariu.
hans
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/10/2002 16:30:47
Messages: 612
Location: BUCURESTI
IP:
Offline

cred ca voi ati cumparat o scula de spalat geamurile la masina ... dar, le puteti folosi intr-o intersectie ...
sydney
Member
[Avatar]

Joined: 07/04/2006 15:44:52
Messages: 158
Location: Timisoara, zona Flora
IP:
Offline

hans wrote: cred ca voi ati cumparat o scula de spalat geamurile la masina ... dar, le puteti folosi intr-o intersectie ...

Ai zis-o!
Doar ca asta a mea e luata din Animax (sau Profipet, chiar nu mai stiu) si are numai 8 cm latime. Cam ineficienta pentru ceea ce propui tu. Pana apuc sa spal parbrizul unei masini in intersectie s-ar face verde la semafor si n-as mai apuca sa-mi iau plata.

Îmi oglindesc sufletul în acvariu.
cristi_ionescu_79
Member

Joined: 15/03/2006 13:14:37
Messages: 181
Location: bucuresti
IP:
Offline

ce idee buna de la hans ...o sa ma duc cu ia intr-o intersectie sa o donez ... poate ma fac cu un abonament gratuit la spalatul parbrizului ....

cat despre cumparat lucruri inutile ... asta e ... acasa am aflat ca nu imi e de folos .... sau ar fi trebuit sa ii intreb p-aia de la petshop: "as vrea sa cumpar ustensila asta ... da' imi dati voie sa fac cateva manevre cu ea prin acvariile dvs? sa vad daca sunt compatibil cu ea .... "
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Gata cu off-topicurile! O multime de posturi care nu spun nimic.

Anuntul a fost dat, daca o doreste cineva poate lua legatura cu cristi_ionescu_79 si cu asta basta.

Topic inchis
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com