[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
100x60x45 tropica moss  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
gengiskhan
Moderator
[Avatar]

Joined: 22/02/2008 20:43:44
Messages: 1509
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ei, nu trebuie sa le scoti, mai bine te certi cu noi, iti impui punctul de vedere. Important e cum iti place tie, stii asta.

Dar daca tot am inceput sa vorbim, continuam, nu?
Chiar daca ar ramane mai mici si-ar face tufe... tot au frunza prea mare si efectul e acelasi, ce-am zis mai sus.
Daca fac abstractie de Staurogyne, mie personal imi da impresia de un acvariu imens, de multe sute de litri, care aduce frumos cu un peisaj natural, mai crud, asa, mai salbatic. Bine, daca o sa mai creasca sau sa se intinda putin moss-urile alea, sa fie o acoperire mai uniforma putin... o sa fie o priveliste de invidiat! Nu ca nu ar fi deja...

Oricum, cred ca fiecare vede si asteapta ceva putin diferit de la un acvariu. Important e ce vrei tu de la el.

Sunt curios... cu algele cum stai?

I can't brain today ... I have the dumbs.
[WWW] [Yahoo!]
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

naspa, am filamentoasa din setupurile celalate, dar ii mai dau in bot cu apa oxigenata si o pigol .
cauze ar fi multe printre care si neoanele vechi de mai bine de 1 an jumate + schimburi de apa rare, lipsa constantei fertilizarii si alte nebunii d`astea

This message was edited 1 time. Last update was at 07/12/2011 14:09:33


Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com