[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Controller Shubilian  XML
Forum Index » Hardware
Author Message
bsbircea
Member
[Avatar]

Joined: 16/03/2014 14:01:12
Messages: 235
Location: Campina
IP:
Offline

hai mai nea pavelescu vrei sa-mi zici ca la 14 ani nu ti-a facut nimeni cado' un acvariu de vreo patruj' de milioane nu pot sa cred...

I slice'n'dice live animals and glue them to rocks!
[Email]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Blue14 wrote: ca am note de 10 la istorie, desen, muzica...

N-ai pomenit de sport (sau asta nu se mai face acum ?) ca noi cand eram asa soldani si cu asta, pe langa muzica,desen si limbi straine , ne abuream parintii (era sa spun si purtare ..dar aia nu era intodeuna 10)
[Email]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

ocean wrote:
Blue14 wrote: ca am note de 10 la istorie, desen, muzica...

N-ai pomenit de sport (sau asta nu se mai face acum ?) ca noi cand eram asa soldani si cu asta, pe langa muzica,desen si limbi straine , ne abuream parintii (era sa spun si purtare ..dar aia nu era intodeuna 10)

Si sport tot 10 si purtarea 10 pana si chiulangia clasei carea venit maxim o saptamana tot semestrul!
Biologie 10, mai sunt si altele.....

My nano reef



[Email]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Blue14 wrote:Berea fara alcool place la mine!

Asta-i bine ,deja partea de la Shubi ai invatat-o ( ca de la koala si kirucd e mai pocahontastica) mai ramane partea de la nenea Dan si prevad un viitor marin (acvariu) reusit
[Email]
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Pe vremea mea, daca nu era zece, nu aveam voie sa ma mai duc la antrenamentele de handbal. Daca era sub noua, mancam bataie cu matura.

Ca sa imi ia acvariu, trebuia sa iau premiu la olimpiada nationala (desi cand am luat un loc doi mi-a zis sa zic merci ca intru la facultate fara examen si acvariu tot n-am pupat ...).

Tableta primeam pe spinare daca se rupea matura, pana cumpara una noua.

Tine minte, bataia e rupta din rai. Daca ar fi luat aminte si parintii lu' Pavelescu, acum nu mai facea fite ca nu-i place carcasa

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

um02122 wrote:... Tine minte, bataia e rupta din rai. Daca ar fi luat aminte si parintii lu' Pavelescu, acum nu mai facea fite ca nu-i place carcasa

Muhaha! Bine zis!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12935
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Doctore, atat iti zic: tata purta curea la nadragi si mama avea furtunul de la masina de spalat alba lux.
Mai departe, tine de imaginatia voastra

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
ionutlatcan
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/04/2008 11:49:14
Messages: 753
Location: Focsani
IP:
Offline

Da ma da si tu erai dezvoltat asa....
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Doctore, atat iti zic: tata purta curea la nadragi si mama avea furtunul de la masina de spalat alba lux.
Mai departe, tine de imaginatia voastra


Mda, la unii nu functioneaza.

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
 
Forum Index » Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com