[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Am nevoie de corali-incepator!  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Fratilor...asta este.O las balta.Oricum ma descurc fara forum,daca credeti ca va pot dovedi cumva...spuneti,ca pun poze cu ce vreti voi.Nu ma ocup cu cersitul..nu ma ocup cu nimic,nici bisnita nu fac.O fac din pasiune.
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

opincarul wrote:Am nevoie de apartament cu 2 camere, decomandat, mobilat lux-stau cu chirie.
Poate are cineva unul in plus si se indura sa-mi dea 'moka'.


Asta-i bun, la ultimul etaj ?????
[Thumb - skypool1.jpg]


Ionut Dumitrascu
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

[quote=CIUPY]Fratilor...asta este.O las balta.Oricum ma descurc fara forum,daca credeti ca va pot dovedi cumva...spuneti,ca pun poze cu ce vreti voi.Nu ma ocup cu cersitul..nu ma ocup cu nimic,nici bisnita nu fac.O fac din pasiune.[/quote]

Daca taceai , filozof ramaneai sau mai bine zis "daca tu nu ne vrei, noi niciatat"

Apropo, acvariul marin l-ai startat cu osmoza de la mie. Sper ca lipsa pestilor/coralilor nu este din vina mea, nuu??? Si acum sa fiu si mai acid, daca tata conducea un BMW X (5 sau 6) ca tatal tau, mi-ar fi fost rusine sa vin cu miloaga pe forum !!!! (Sper sa incurc userul) :)

Apropo , si acvariul este gol, dar asta nu inseamna ca tre sa bat, nici macar apropouri.
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

ionut_dt wrote:
opincarul wrote:Am nevoie de apartament cu 2 camere, decomandat, mobilat lux-stau cu chirie.
Poate are cineva unul in plus si se indura sa-mi dea 'moka'.


Asta-i bun, la ultimul etaj ?????

Nu e bun ca ploua'n casa....Altu' ai !?
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

Uite fac eu primul pas...
I-ti trimit ciupercutele de care ai nevoie ,donatie,..daca deschizi un topic si ne prezinti acvariul tau.Daca zici ca e din pasiune, nu cred sa fie greu..
Doar trebuie sa mai astepti o saptamana sa vin din concediu.
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ciprian wrote:
Nu e bun ca ploua'n casa....Altu' ai !?


Mai am unul dar nu stiu daca te coafeaza are piscina la comun si iarba nu-i tunsa
[Thumb - glass-balcony-pool-tower,0-J-329203-3.jpg]

This message was edited 1 time. Last update was at 30/08/2015 14:00:32


Ionut Dumitrascu
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

[quote=ionut_dt][quote=CIUPY]Fratilor...asta este.O las balta.Oricum ma descurc fara forum,daca credeti ca va pot dovedi cumva...spuneti,ca pun poze cu ce vreti voi.Nu ma ocup cu cersitul..nu ma ocup cu nimic,nici bisnita nu fac.O fac din pasiune.[/quote]

Daca taceai , filozof ramaneai sau mai bine zis "daca tu nu ne vrei, noi niciatat"

Apropo, acvariul marin l-ai startat cu osmoza de la mie. Sper ca lipsa pestilor/coralilor nu este din vina mea, nuu??? Si acum sa fiu si mai acid, daca tata conducea un BMW X (5 sau 6) ca tatal tau, mi-ar fi fost rusine sa vin cu miloaga pe forum !!!! (Sper sa incurc userul) :)

Apropo , si acvariul este gol, dar asta nu inseamna ca tre sa bat, nici macar apropouri.[/quote]
Si qcvariul meu a fost mult timp gol dar nu am cersit, si tata nu are BMW x5 sau x6.....si fara BMW mi-e rusine sa cersesc ceva, da cu!!! :lol:
[Email]
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

ionut_dt wrote:
ciprian wrote:
Nu e bun ca ploua'n casa....Altu' ai !?


Mai am unul dar nu stiu daca te coafeaza are piscina la comun si iarba nu-i tunsa

Ai dreptate.. nu ma coafeaza ca nu are parcare si nu am unde lasa Logan-ul ca mi-e frica de hoti..si daca iarba e netunsa sigur are si greieri....
Daca are greieri nu pot dormi....Multumesc. Raman la mine momentan.
p.s.
Piscina la comun nu ma deranjeaza. Oricum aveam de gand sa o fac acvariu cu rechini...
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

Acu' am vazut....are parcare....dar tot raman cu greierii......
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Pai daca le ai si nu ai ce face dai-le lui Ciupy, ca le vinde dupa .....

My nano reef



[Email]
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

Si uite ca in continuare sunt oameni creduli....

cititi nitel discursul omului si o sa intelegeti mai multe....

e pacat ca ne ia chiar de fraieri... ma rog, e bine ca nu ne lasam luati de fraieri....

si chiar as fi si eu curios de niste lamuriri.. vad ca de fiecare data ocolesti raspunsuri la intrebari.... ca deh....


Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Deci...la ce intrebari vreti sa va raspund?
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

la toate care ti au fost adresate pana acum )

reia posturile si citeste-le... iar la final fa un rezumat cu raspunsuri pt toata lumea...

Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

1.Acvariu nu e cel de pe nanoreef si nu e gol...
Are cativa corali si pentru domnul Ciprian voi face o prezentare.
Cred ca asta va rezolva toate nelamuririle...de fapt problema este ca in momentul de fata par suspicios pentru unii dintre voi,deci voi deschide un topic unde imi voi prezenta acvariile.E ok asa?
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Cum pot posta video?Pot sa fac un topic unde sa prezint mai multe acvarii sau le iau pe rand?
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Il uploadezi pe youttube si cred ca stii....

My nano reef



[Email]
sonic11
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 09/02/2015 23:20:20
Messages: 413
Location: In apropiere de Targoviste
IP:
Offline

Am langa mine un pusti care de cate ori avea ocazia se uita la acvariu meu, dar nu a indraznit sa ceara ceva ,dar la-m simtit...
Asa ca am pus mana si am costruit un acvariu de 40 litri si i la-m dat plus cativa pesti.
Copilul asta a renuntat la multe din placerile varstei pentru a strange bani de echipamente, pe cand tu ai venit direct sa ceri...

Daca ai si procedat corect sigur ar fi sarit multi in spijinul tau, asa ca ia aminte lucrurile care vrei sa-ti fie donate multi asteapta luni,ani sa le poata avea
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am facut un video rapid cu telefonul pana ce o sa deschid un topic.Din pacate camera mea video,are un alt tip de extensie CRSLL sau ceva de genu...nu stiu cum sa fac ca nu imi apar pozele pe laptop,dar o rezolv eu...
https://youtu.be/Szyk6hIRlLg
Spuneti-mi daca merge...

This message was edited 1 time. Last update was at 30/08/2015 16:30:05

ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

CIUPY wrote:Buna ziua,
De curand am un acvariu de apa sarata si serviciul nu-mi permite sa investesc foarte mult in corali.
Daca sunt oameni din acest domeniu care doresc sa ma ajute.Raman profund indatorat si fac cinste cu o bere.Desigur ca nu o sa stau nepasator si cat imi permite salariul o sa platesc...
Multi au acvariul facut numai din donatii de corali.Din pacate eu nu am momentan decat niste xenia.
Va rog, daca se poate sa ma ajutati.
Multumesc.
O seara faina.


ce serviciu? ce bere? Intr-o postare din aceeasi rubrica spuneai ca nu ai xenia, ca nu ai prins nici o donatie... dai aici ai DECAT NISTE... xenia...


melcu wrote:O idee buna ar fi sa completezi totusi profilul si deasemenea locatia !


CIUPY wrote:Domnule ,@melcu ,o sa imi completez profilul.Multumesc de advsrtisment.
Multumesc mult colegului @alexiumihai ,care m-a ajutat cu niste corali.


L-ai completat.. se vede....

um02122 wrote:Ai nevoie sa ne zici despre acvariu, ca sa ne dam seama daca esti pe drumul cel bun si nu omori coralii.
Vad ca ai deschis mai multe topicuri, majoritatea legate de vanzari / cumparari / donatii.

Scopul acestui forum este crearea unei comunitati, unde invatam din succese si esecuri, din experienta personala a altor membri. Acesti membri mai fac si schimburi.

Stim ca esti ocupat. Fa-ti timp.

Andrei




image

se pare ca ai corali si alte cele... sau ai avut dar le-ai vandut... primesti corali de nici doua zile si deja ii pui pe forum la vanzari... bun asa.. pasiune curata pentru acvaristica marina, nu am ce zice...



CIUPY wrote:Am vazut ca muti dintre voi si-au dat cu parerea despre mine...va voi explica in 2 clipe cum sta treaba si daca nu ma credeti aduc dovezi:
Am 15 ani si am inceput cu un acvariu de ciclide,simplu...tatal meu m-a sprijinit in acest hobby in continuare.Am mai facut inca 2 acvarii apoi inca unul de 500(stiti cum este),apoi am facut un marin unde, AM vietuitoare si corali,dar nu e full.Dupa atatea investitii in acvaristica si doar pentru hobby,tata a spus sa nu mai cheltui atatia bani si daca mai am nevoie de ceva sa fie ieftin sau sa iau din banii mei.Deci,ca sa imi pot continua "cariera" am inceput sa vand diverse lucruri pe care le mai aveam,sa vorbesc cu alti oameni ce importa vietuitoare si sa fac umpic de publicitate animalutelor ce se importa...ect...
In momentul de fata am niste acvarii frumusele pe care eu le-am muncit.O sa pun poze aici ca sa vada lumea si sa nu va mai faceti o parere proasta despre mine.
Comentati pe baza celor spuse de mine acum.Sper sa pot clarifica lucrurile.Nu sunt un escroc ca sa stiti si pe toti care au venit la mine pentru a cumpara cate ceva,au fost foarte multumiti.
Multumesc


pot sa ti spun ca multi dintre cei de aici nu au 4 acvarii acasa plus unul marin... asta primo..
apoi, zici ca ai vietuitoare si corali, desi postul de aici l-ai inceput spunand ca ai doar xenia...
daca tatal te lasa sa iei ceva ieftin, de ce nu iti cumperi niste corali sau vietuitoare ieftine.. sunt pe aici si la 15-20-30-50 lei...
terzo, de cateva zile ne ameninti cu poze si cu postari despre acvariile tale dar nimic...

Asta e un comentariu fix "pe baza: celor spuse de tine... si din pacate nu te onoreaa prea mult....
si aporpos, din ce ai tu in acvariu, cate donatii ai facut ?


Blue14 wrote:Inteleg!
Scuze pentru afirmatiile mele neadevarate!

parca imi vine sa mi cer si eu scuze.... dar mai am ceva din latteul de duminica din curte si ma abtin... sa continuam

CIUPY wrote:Bai fratilor nu va mai bateti joc de mine
Ce fel de colegi de forum aveti aici...
Daca omul(eu) e nevinovat si voi va bateti joc de el...el cum se simte?


dar cand tu ne iei de fraieri si minti de dai cu stangul in dreptul, cum crezi ca ne simtitm noi? si mai ales aia care au inghitit gogoasa si te au ajutat deja? si ar fi frumos sa nu jignesti... colegii de pe forumul asta sunt oameni foarte oki.... de la care ai fi putut sa ai de castigat, nu neaparat material....



Blue14 wrote:Noi nu am inteles faza cu berea si salariul.....
De curiozitate, ne poti spune ce magazine online au prietenii tai?
Eu consider ca ai putea importa....am aproape 15 ani si as putea face asta....


ne poti spune? asta era una din intrebarile omise...


dan.pavelescu wrote:Iar eu m-am nascut ieri noapte. Daca ai atatia prieteni in domeniu, de ce ai acvariul gol?


Dane, nu e gol, dar nu e FULL


CIUPY wrote:Aaa...acvariu nu e gol.Are cateva chestii care pot sa spun ca il fac marin...fie el chiar micut.


amice, asa ceva costa....

image



CIUPY wrote:Fratilor...asta este.O las balta.Oricum ma descurc fara forum [...].

este cel mai bine.. daca iti permiti sa te descurci, fa-o.. e mai simplu asa...


ionut_dt wrote:
CIUPY wrote:Apropo, acvariul marin l-ai startat cu osmoza de la mie. Sper ca lipsa pestilor/coralilor nu este din vina mea, nuu??? Si acum sa fiu si mai acid, daca tata conducea un BMW X (5 sau 6) ca tatal tau, mi-ar fi fost rusine sa vin cu miloaga pe forum



pe bune.... in conditiile in care la petshop un litru de apa de osmoza e 0.30 lei? hai mai....


ciprian wrote:Uite fac eu primul pas...
Iti trimit ciupercutele de care ai nevoie ,donatie,..daca deschizi un topic si ne prezinti acvariul tau.Daca zici ca e din pasiune, nu cred sa fie greu..
Doar trebuie sa mai astepti o saptamana sa vin din concediu.


din nou mirat, cel putin... pe bune? ))


CIUPY wrote:Deci...la ce intrebari vreti sa va raspund?


aici e vorba de repsect....
raspunde la toate... nu prin selectie



CIUPY wrote:1.Acvariu nu e cel de pe nanoreef si nu e gol...
Are cativa corali si pentru domnul Ciprian voi face o prezentare.
Cred ca asta va rezolva toate nelamuririle...de fapt problema este ca in momentul de fata par suspicios pentru unii dintre voi,deci voi deschide un topic unde imi voi prezenta acvariile.E ok asa?


Clar ca da... deja sunt lamurit... am cativa corali, vreo 7 sa iti dau cadou.. m-ai convins )


in clipul ala vad ca inca mai ai sticlele pe care le vindeai impreuna cu restul..... interesant... deci pare a fi acelasi acvariu....

in concluzie, ca mi am terminat si cafeaua.... incearca sa nu iei lumea de aici de proasta.... acvaristica marina e un hobby costisitor.. daca te apuci de el, fii capabil sa il sustii...sau sa ceri familiei sa te sustina...

Cam atat....

This message was edited 1 time. Last update was at 30/08/2015 17:08:47


Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Mersi...astept coralii :-D . :P
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com