[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Vand/schimb Tomentosus(Acreichthys tomentosus)  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
zvarr
Membru de baza

Joined: 10/08/2012 10:39:47
Messages: 347
Location: Bucuresti Berceni
IP:
Offline

Salut,

Desi e primul peste pe care il am din sfera acvariilor marine, se pare ca are un mic viciu, fapt pentru care ajunge la vanzare.
De mancat aiptasia, mananca, conform ceea ce am aflat despre el atunci cand l-am primit, doar ca are o pasiune si pentru corali ( initial am aflat ca a mancat ceva zoasi la viata lui dar m-am gandit ca la mine ii va fi ok pentru ca eu nu am).
Dupa 3 zile de stat in bazin si hranit cu flakes de krill, s-a prins el ca pulsing xenia e mai buna, asa ca mi-a omorat-o. A mai ciupit si din kenya tree dar ala rezista fara probleme.

Concluzia: e eficient intr-un bazin doar cu pesti sau cu alti corali de care nu se poate antinge cu atata usurinta.

Ce vreau pe el: n-am nici cea mai vaga idee, accept schimburi sau o oferta pertinenta de pret. Preferabil vanzare in Bucuresti, nu e cea mai buna perioada din an pentru trimis pe tren/autocar.

Contact: PM

*acum sta intr-un compartiment din sump si isi regreta soarta dupa ce tocmai s-a intors dintr-un alt bazin unde in 15 min tabarase pe un frag de zoasi in detrimentul aiptasiei, deci clar cu zoasii nu va face casa buna indiferent daca aveti aiptasia sau nu!
orio
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 14/05/2009 01:12:10
Messages: 437
Location: Pantelimon IF
IP:
Offline

Daca manca aiptasia si doar xenia cred ca faceai o avere cu el


Africanii mei la 3 luni , la 8 luni si la 10 luni . Si ceva poze.

Noul proiect de saratel....
[WWW] [Yahoo!]
zvarr
Membru de baza

Joined: 10/08/2012 10:39:47
Messages: 347
Location: Bucuresti Berceni
IP:
Offline

De trait a trait in pace cu GSP, gorgonia, sarcophyton, ciuperci....dar pare sa aiba un fetish murdar cu xenia, zoasi si din cand in cand kenya trees. Bine la kenya nu dadea damage considerabil, doar ca se strangea coralul si ma enerva pe mine

Eu nu mai cred ca poti face avere din pesti de multa vreme, doar ca el devine distructiv si prefer sa il dau cuiva care are nevoie de cineva care sa manance aiptasia. Desi imi place ca e ciudat, nu il pot tine.
orio
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 14/05/2009 01:12:10
Messages: 437
Location: Pantelimon IF
IP:
Offline

Daca nu se atingea de zoasii era tare bun pt mine: xenia si aiptasia

Africanii mei la 3 luni , la 8 luni si la 10 luni . Si ceva poze.

Noul proiect de saratel....
[WWW] [Yahoo!]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2853
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Pe mine nu ma deranjeaza ca mai mananca altceva atata vreme cat papa aiptasia, problema e distanta
[Email]
zvarr
Membru de baza

Joined: 10/08/2012 10:39:47
Messages: 347
Location: Bucuresti Berceni
IP:
Offline

@Ocean, daca era gup sau flowerhorn parca aveam mai multa incredere sa zic ca ti-l trimit pe tren sau autocar chiar si acum, ca vorbim cu soferul si il tine la cald si e totu minunat. Dar cum pe saramuri sunt atat de la inceput ca nici incepator nu pot sa ma numesc, nu stiu daca e indicat sa riscam un transport atat de lung pe vremea asta in conditii incerte pentru atatea ore. Eu unul nu as plusa in directia asta, acum daca ai tu vreo magie care sa ii asigure comfortul si il vrei + esti dispus sa ma inveti, eu ascult
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2853
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Nu ma pronunt nici eu ca mai nou la noi in tara daca cad cativa fulgi e napasta mare, pe vremea daciilor nu curata nici naiba drumul de se freca aia cu burta de mormanul dintre roti si nu era bai, suntem asa delicati
[Email]
zamolxes
Membru de baza

Joined: 20/12/2008 15:36:56
Messages: 465
Location: bv
IP:
Offline

Daca imi permiteti un sfat, pe vremea asta merge mai bine cu https://www.blablacar.ro soferii au si rating.

This message was edited 1 time. Last update was at 17/12/2018 17:45:04

marinica
Junior member

Joined: 21/11/2011 01:14:06
Messages: 30
IP:
Offline

Subscriu. Foarte ok serviciul.

This message was edited 1 time. Last update was at 17/12/2018 18:52:06

zvarr
Membru de baza

Joined: 10/08/2012 10:39:47
Messages: 347
Location: Bucuresti Berceni
IP:
Offline

zamolxes wrote:Daca imi permiteti un sfat, pe vremea asta merge mai bine cu https://www.blablacar.ro soferii au si rating.


Stiu serviciul, da, merge ok si asa. Pana la urma sa-l vrea cineva, ca e spre binele pestelui sa iasa din sump in primul rand. Si mai departe ne-om targui noi cu ceva cumva.
zvarr
Membru de baza

Joined: 10/08/2012 10:39:47
Messages: 347
Location: Bucuresti Berceni
IP:
Offline

Rezervat!
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com