[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cumpar aparatura  XML
Forum Index » Cumparari
Author Message
miraculis1
Unripe member

Joined: 24/03/2005 16:03:41
Messages: 3
Location: medias
IP:
Offline

cumpar aparatura acvaristica.....pentru ca acvariul meu sa arate frumos, sa nu mai aiba impuritati etc. Am un acvariu de 120 litri original, cu capac original si neon 2*18w.
Vreau un filtru (pompa) externa.....o instalatie pentru ph.....nu stiu ce vreau.....astept oferte si poze........
Scopul meu e sa am un acvariu cu apa limpede....plante frumoase si pesti.....mai vedem.....acum am niste ciclasoma citronela si vreau sa scap de ei.

astept oferte la : miraculis1@yahoo.com

multumesc
[Email]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Aici nu e un magazin de echipamente deci nu vei gasi chiar tot ce cauti.Pentru bazinul tau "original" te poti multumi si cu un filtru resun la 300.000 ca si ala iti va face apa curata.Daca vrei sa bagi co2 la plante prin metoda profesionala trbuie sa iei butelie de co2 care te costa vre-o 3 milioane si parca vindea cineva pe forum. Deasemena la 120 litri 36 de wati cat ai acolo nu ajung ti-=ar mai trebui minim un neon de 18 w ca sa-ti creasca plantele k lumea.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
miraculis1
Unripe member

Joined: 24/03/2005 16:03:41
Messages: 3
Location: medias
IP:
Offline

merci mult pentru raspuns. s-ar putea pune un neon intern,in apa ? exista asa ceva ? deoarece in capacul pe care il am,nu mai pot pune nimic.

filtru am....dar tot nu face apa curata...poate de ce am pesti destul de mari ? ar trebui sa mai pun un filtru ?
[Email]
Araldq
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/02/2003 22:16:55
Messages: 1116
Location: Brasov-Constanta
IP:
Offline

Citeste ghidul incepatorului..s-ar putea sa te ajute mult de tot.

Be what you will, You are destiny!
[Email] [Yahoo!]
Araldq
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/02/2003 22:16:55
Messages: 1116
Location: Brasov-Constanta
IP:
Offline

uite Ghidul Incepatorului

Be what you will, You are destiny!
[Email] [Yahoo!]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

miraculis1 wrote:merci mult pentru raspuns. s-ar putea pune un neon intern,in apa ? exista asa ceva ? deoarece in capacul pe care il am,nu mai pot pune nimic.


De obicei se folosesc in ponduri dar daca tu vrei poti incerca: Underwater Aquarium Lighting System :paperbag:

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
 
Forum Index » Cumparari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com