[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Specii diferite de sanitari  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
Thereau
Nature addicted
[Avatar]

Joined: 28/08/2015 14:36:47
Messages: 530
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salutare tuturor, am comandat din cehia urmatoarele specii de pesti :
- Ancistrus lemon l 144
- L204 Panaque sp.
-Ancistrus sp. super red long fin
-Pterygoplichthys gibbiceps gold

Ancistrusii si L204 Panague vreau sa ii cresc si sa le creez un mediu intr-un acvariu cub 40/40/40 iar Gibbiceps o sa ii mut in acvariul de 800 litrii pe masura ce o sa creasca


Intrebare : Se pot tine toti intr-un acvariu de 60 Litrii, este vre-o problema daca o sa ii tin impreunati ? Exista riscul sa se corceasca ? Pot sa se inmulteasca independent si fiecare cu viata lui in acel bazin sau ar trebui sa ma limitez la mai putine specii. Am comandat cate 4 din fiecare specie si 2 gibbiceps

Multumesc

#Colectiv
[Email]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2851
Location: Targu Mures
IP:
Offline

In acvariul alaa mic au sa se bata ca chiorii e mult prea mic 40x40. Masculii la ancistrusi sunt destul de teritoriali, banuiesc ca si restul L-urilor sunt asemanatori in comportament, la mine in bazin de 120 si tot isi fugarea rivalii sau femelele
[Email]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2851
Location: Targu Mures
IP:
Offline

120 de cm lungime ma refeream
[Email]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

Intr.adevar,masculii sunt foarte teritoriali,nu te astepta sa nu se intample hazarduri,mai ales daca sunt de rasa nu o sa iti convina sa ai probleme cu ei. Daca mai poti,ia.ti doar 2 exemplare maxim 3 si asigura.te ca ai suficiente spatii unde sa se ascunda,crescatorii de pleco/ancistrusi isi pun in general foarte multe tevi si pietre . Muly succes. Si poti da comanda de acesti pesti si de pe nevertebrate.

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com