[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Inmultire molly  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
asdade
Unripe member

Joined: 25/03/2021 18:57:54
Messages: 2
IP:
Offline

Va salut cu respect!

Avem un acvariu de 24l cu 3 plante, al doilea rand, care si.au dublat/triplat volumul din ianuarie pana acum, momentan avem 4 zebre si doi molly(din 7 cati erau). Am trecut prin alge albicioase, ceva ciuperci albe pe corpul pestilor, acum suntem in lupta cu algele verzi si sper sa le biruim pe cale naturala.


"Pestoaiaca" asa cuma a botezat.o fetita mea avea o burta imensa care a disparut odata cu aparitia 55 pui de molly, care acum se afla in maternitate.


Intrebarea mea este cum ii ingrijesc, daca au un regim special. Iar marea problema ce fac cu ei cand vor creste pt ca acvariul este prea mic si nu sunt pregatit sa trec la nivelul urmator, ca volum.

Sunt 47 negri si 8 albi(de fapt transparenti pt moment)

Imi cer scuze daca postul meu incalca vre.o regula a forumului, am citit succint regulamentul.

Multumesc celor care au bunavointa sa.mi acorde putin timp cu recomandari sau sugestii.


adiio
Member
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 07:37:01
Messages: 166
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

Nu-ti bate capu' cu ei, mai ales daca nu ai unde sa-i tii, da-le drumu in acvariu, chiar daca or sa fie papati majoritatea, de inmultit oricum se inmultesc.
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com