[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Pestele pare ca se rupe de la jumatate  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
Marcy
Junior member

Joined: 19/05/2021 19:20:54
Messages: 14
IP:
Offline

Salut , am tot avut câ?iva pesti care arata ca acesta .. si tot mor , ceva sfaturi ? Am tot citit despre un medicament uman , dar nu se mai g?se?te în farmaciile noastre , acum am luat ceva de la jbl .. cic? ar fi paraziti intestinali, ca si dieta dau fulgi si a doua zile un cub de viermi ro?ii,..

Detalii despre acvariu 120l , filtru extern .. plante destule , aveam 25 guppy.. au r?mas cam 13 .. azi am schimbat apa ?i am ad?ugat solu?ia de la jbl nedol
[Thumb - IMG-20210902-WA0016.jpg]

Marcy
Junior member

Joined: 19/05/2021 19:20:54
Messages: 14
IP:
Offline

.
[Thumb - IMG-20210902-WA0007.jpg]

paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

vezi ca ai paraziti intestinali. Gasesti tratament la un singur search aici pe forum sau pe google. mai mult decat atat, vezi ca filtrul tau trage toate ramasitele plantelor ce colmateaza materialul filtrant unde se adapostesc bacteriile bune ce cicleaza apa, dar si puii mici de pesti

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
Marcy
Junior member

Joined: 19/05/2021 19:20:54
Messages: 14
IP:
Offline

Asta am în?eles , doar ca voiam sa ?tiu ce pot face , ast?zi am cur??at acvariul ?i ce era tras acolo era din ce am mai t?iat, în rest îl curat când se agata ceva de el , voiam sa ?tiu ce varianta am în afara de medicamentul ala pt oameni , pe care nu l g?sesc I farmacii
EverSad
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 17/02/2020 06:41:26
Messages: 2081
Location: Cernavoda
IP:
Offline

Din pacate, la tine: este o cauza pierduta.

Seaca, bazinul si fa o decontaminare.

(pare' rau la mine) sa scriu asta... (alta varianta nu exista)

Bine ai venit pe forum! (sorry, NO sorry)

This message was edited 2 times. Last update was at 06/09/2021 20:38:01


Decat flamand si sarac, mai bine satul si bogat.
Optiune din: Luca 6, (20-26) cred ca....
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

stai stai stai ca se poate ^^ daca mai ai pesti, merita incercat a salva cu Sera med Nematol sau varianta ieftina Metronidazol sau Flagyl(ce contine metronydazol)

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
Marcy
Junior member

Joined: 19/05/2021 19:20:54
Messages: 14
IP:
Offline

paradoxx wrote:stai stai stai ca se poate ^^ daca mai ai pesti, merita incercat a salva cu Sera med Nematol sau varianta ieftina Metronidazol sau Flagyl(ce contine metronydazol)



Am fost la maxi pet , am pus nedol ?i albastru de metil, blegul acum e mai vioi , e la suprafa?? mai alert .. sper ca o sa ajute


Metro nu l g?sesc în farmacii , am tot cautat

This message was edited 1 time. Last update was at 07/09/2021 12:21:21

paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

nu trebuie combinate niciodata medicamentele,plus ca albastru de metil nu e pt ce problema ai tu. e dezinfectant,in principiu pt probleme de infectii, nu deparazitar. fa-i schimb masiv de apa, iar maine/poimaine adauga nedol STRICT dupa reteta, calculeaza exact

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com