[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Acvariu  XML
Forum Index » Cumparari
Author Message
Cory
Member
[Avatar]

Joined: 06/06/2005 09:56:14
Messages: 180
Location: Vatra Luminoasa
IP:
Offline

Am citit peste tot cum se face un acvariu. In mare ceva de genul: Tai sticla, cureti sticla, chemi prieten, lipit sticla si tot asa. Dar sincer sa fiu nu prea ma descurc la bricolaje asa ca cer un pic de help.
Tinand cont ca pestii in principiu cresc si uitandu-ma la herghelia pe care o pastoresc am decis ca trebuie destul de repejor sa le fac o casuta mai parlamentara - gen vila doua nivele, 10 camere, piscina, jacuzzi.
Cum pretul unui acvariu mediu in pet shop-uri imi depaseste buzunarul, si asa gaurit de vicisitudinile vietii cotidiene, iar cele din Obor arata de "vis" si au o sticla groasa ca si hartia, am decis sa cer o oferta de pret de la concetatenii de pe forum.
Ma intereseaza ceva micut pentru balenele mele, cam pe la vreo 180 l cu niste dimensiuni gen 750 (800)x450x550 mm - (Lungime x latime x inaltime) - cu sau fara capac.
Dimensiunile sunt date de catre suportul pe care in momentul de fata se afla galetusa de 70 de l cu pestii mici si fericiti care picheteaza si fac greva ca nu au spatiu locativ cand o sa vrea sa isi intemeieze si ei o famile - celula de baza a societatii.

I shut my eyes in order to see...
Cory
Member
[Avatar]

Joined: 06/06/2005 09:56:14
Messages: 180
Location: Vatra Luminoasa
IP:
Offline

Mutlumesc, rog un administrator sa inchida acest topic. Multam fain!

I shut my eyes in order to see...
 
Forum Index » Cumparari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com