[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Am nevoie de corali-incepator!  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

[quote=CIUPY]Mersi...astept coralii :-D . :P [/quote]

trimite l pe dl dragomir cu masina sa ii ia :))
[WWW]
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bineinteles... :-D
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1770
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

ionut_dt wrote:
ciprian wrote:
Nu e bun ca ploua'n casa....Altu' ai !?


Mai am unul dar nu stiu daca te coafeaza are piscina la comun si iarba nu-i tunsa


Daca il iau pe-al doilea, primesc si o masina?
N-am permis, da' are doamna.
Pot sa vin cu tata sa iau in primire apartamentul?

Off topic, La Multi Ani!!! Dan Pavelescu. Abia acum am vazut postul in care ziceai ca te-ai nascut ieri

Mama prostilor e mereu gravida!
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Doar pentru ciupy m-am nascut ieri noapte, pentru restul, in noiembrie.
Multumesc oricum

CIUPY wrote: Mersi...astept coralii .


No comment..

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1770
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote: m-am nascut in noiembrie


Stai oleaca, sa nu confuzam colegii de forum cu atatea varste: in Noiembrie anul asta sau altul??

Inca un off topic: sa dea Necuratu' maica daca am intalnit vreun pusti de 15 ani care sa dea o explicatie atat de laborioasa si frumos scrisa in pagina, pe cum a dat colegul @Ciupy. La varsta lui ma incaltam stramb cu opincile si le legam cu nod in loc de funda, iar el are prieteni cu pet-shopuri si acvariu marin.

In urma acestor discutii despre varsta, samsareala, alocatii, bere, cico rico, corali si altele,am ajuns la aceeasi concluzie ca si Toma Caragiu: "Dracu sa ma ia, daca mai inteleg ceva!!!".

This message was edited 1 time. Last update was at 30/08/2015 21:21:05


Mama prostilor e mereu gravida!
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

oare te referi la explicatia data de mine? )))

Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Sa intelegi ce? A pus un clip cu un acvariu (deja are corali aproape cati am si eu), pe un cont de youtube abia creat.
Ce dovedeste asta? Absolut nimic.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

Pavelescule, nu fi scartar, doneaza si tu ceva acolo, bani-s pentru educatie .
Si cu dedicatie pentru toti cei care-si doresc apartamente d-alea:



Eu doresc doar sa scap odata de caldura asta, daca are cineva in plus gheata la frigider...accept donatii
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

Shubi... ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

Ferri draga, apoi accept s-o bere dar numai cand scap de antibioticele astea (iar!) ca de-o saptamana nu pot nici sa vorbesc
Na ca m-am plans si pe net, nevastamea-i satula, asa mi-a spus
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

cere o donatie, poate iti revii )

Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

PLM, eu cer da dar ce ma fac daca mi se si doneaza, daca iau din prima spuneti ca-s nesatul, daca refuz spuneti ca-s prost, ia mai bine sa se ofere singura fara sa cer, ea.........donatia

LE. Pavelescule, te-ai apucat de legat punga ori ba, daca n-ai pungi donez eu pentru tine, am si dealea mici dar stiu ca tu le iubesti p`alea mari ca incap multe in ele

This message was edited 2 times. Last update was at 30/08/2015 21:38:57

dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Shubi, sa ceri o donatie nu e grav, dar cand esti prins cu minciuna si cu donatiile la vanzare.. plm bre
Si stai linistit, la donatii obisnuiam sa fiu campion. Am inchis punga din motive de scarba maxima.

edit: si nu prea pricep apropo-urile, chiar n-am cerut pomeni si am platit tot, pana la ultimul leu.

This message was edited 1 time. Last update was at 30/08/2015 21:54:10


I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
r_o_n_i
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 19/03/2009 14:31:12
Messages: 443
Location: bucuresti/colentina
IP:
Offline

Bre ciupy sau tatal lui ciupy, care plm citeste mesajul asta.. cu ce va deosebiti de aia din colt de la intersectie care fisu sta in intersectie toata ziua cu :"da nenea si mie un leu" si tasu pe bordura si bea? .. Cum zicea si pavelescu daca ai vreodata nevoie de ceva nu e o rusina sa ceri, dar sa ceri cu doua maini in toate partile si pe urma sa vinzi pe la spate ce-ai primit cado' e penal ... tot ce indrugi tu acolo nu prea se leaga: ba dai o bere la salariu , ba nu o mai dai ca ai 15 ani si n-ai salariu , ba faci reclama unor prieteni cu pet-shopuri... PLM da si tu un nume de pet-shop caruia ii faci reclama; ii facem noi vanzare si iti da si tie un comision ceva, poate chiar un peste sau un coral ...
Ca incheiere trimite-l pe taicatu la munca, sa-ti cumpere corali.. nu mai sta la cersit toata ziua

This message was edited 2 times. Last update was at 30/08/2015 22:32:31

[Yahoo!]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

r_o_n_i wrote:Bre ciupy sau tatal lui ciupy, care plm citeste mesajul asta.. cu ce va deosebiti de aia din colt de la intersectie care fisu sta in intersectie toata ziua cu :"da nenea si mie un leu" si tasu pe bordura si bea? .. Cum zicea si pavelescu daca ai vreodata nevoie de ceva nu e o rusina sa ceri, dar sa ceri cu doua maini in toate partile si pe urma sa vinzi pe la spate ce-ai primit cado' e penal ... tot ce indrugi tu acolo nu prea se leaga: ba dai o bere la salariu , ba nu o mai dai ca ai 15 ani si n-ai salariu , ba faci reclama unor prieteni cu pet-shopuri... PLM da si tu un nume de pet-shop caruia ii faci reclama; ii facem noi vanzare si iti da si tie un comision ceva, poate chiar un peste sau un coral ...
Ca incheiere trimite-l pe taicatu la munca, sa-ti cumpere corali.. nu mai sta la cersit toata ziua

Sa nu carecumva pet-shpurile carora le face el reclama sa fie a familiei lui, primeste donatii si restul membrilor familiei le vand......asa se scot bani de BMW ....

My nano reef



[Email]
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

Eu eram sigur ca cele 15 minute petrecute sa ii scriu acel mesaj nu vor avea ca reactie decat o atitudine de cocalar, insa ma bucur ca oamenii se desteapta incet incet .... Asta e important...

Imi aduc aminte de unul pe care il stiu de ani de zile, cerseste pe la universitate, unirea, centrul vechi.... cu un flacon gol de medicamente in mana spune ca sunt pentru copilul lui... daca te uiti la fata lui vezi cat ii place sa traga la masea insa.... si aproape de fiecare data il vad cum mai fraiereste pe ceinva.... care ii da nu un leu, ci 5-10 lei..... Si ma gandesc... cat de naivi pot fi oamenii....


Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
ddsek
Member
[Avatar]

Joined: 31/08/2014 19:42:23
Messages: 186
Location: Bucuresti, Bucurestii Noi
IP:
Offline

eu cred ca meriti un bann.
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

La mine am la coltul strazii si pe o parte si pe alta cate un magazin, sta o tiganca de vreo 17 ani de cand eram eu mic si cerseste, intr-un timp ii cerea tatalui meu pana si tigari pentru tatal ei, pe care le fuma ea......
Cerseste de la toata lumea, dar deja e destul de mare si ar putea sa munceasca ceva......
Tata nu ii mai da nimic deoarece a vazut-o cum le-a ciordit la niste oameni valiza de la spate, venisera la mare, au scos valiza din masina si ea a fugit cu valiza, au prins-o dar doar au certat-o.......de atunci tata si-a dat seama ca si fura......
Deci daca cersesti in exces furi, consider ca se numeste furt chiar sa primesti ceva pe care sa il vinzi.....

My nano reef



[Email]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1770
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Sa intelegi ce? A pus un clip cu un acvariu (deja are corali aproape cati am si eu), pe un cont de youtube abia creat.
Ce dovedeste asta? Absolut nimic.


Sunt destui milogi pe forumuri. Cersesc intr-o parte si apoi fac biznis in alta parte. Sau primesc pomana si apoi vand dupa 1-2 luni sub pretextul mancarii date in acest interval, ori curentul consumat intre timp.

Eu zic sa ne calmam si sa bem o bere, ca de samsari vom avea parte mereu.
Pacea si 40 de virgine cu bustul mare sa fie cu noi toti; sau 40 de Flamingo Boys pentru fetele de pe acest forum.

Mama prostilor e mereu gravida!
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

opincarul wrote:
dan.pavelescu wrote:Sa intelegi ce? A pus un clip cu un acvariu (deja are corali aproape cati am si eu), pe un cont de youtube abia creat.
Ce dovedeste asta? Absolut nimic.


Sunt destui milogi pe forumuri. Cersesc intr-o parte si apoi fac biznis in alta parte. Sau primesc pomana si apoi vand dupa 1-2 luni sub pretextul mancarii date in acest interval, ori curentul consumat intre timp.

Eu zic sa ne calmam si sa bem o bere, ca de samsari vom avea parte mereu.
Pacea si 40 de virgine cu bustul mare sa fie cu noi toti; sau 40 de Flamingo Boys pentru fetele de pe acest forum.


De exemplu eu am primit donatie acum cateva luni un acvariu de la Andrei Panaite, am vrut sa il fac marin fish only dar am renuntat la idee, si apoi l-am donat unui om.........nu l-am vandut, vorba aia, "dar din dar se face rai".....
Sincer daca mie imi face un om un cadou(de exemplu un telefon) dupa ce nu mai am nevoie de el nu il vand, il tin ca amintire......asa e frumos!
Eu i-am donat diversi pesti unui domn care mi-a zis din start ca ii vinde la obor, i-am dat deoarece nu mai gaseam cui sa ii dau.....

My nano reef



[Email]
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com