[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Pestii si nivelul de CO2  XML
Forum Index » General info
Author Message
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

marcucristian1980 wrote:Salutare acvaristi


Salutare si tie. Da o fuga te rog la "Despre noi" si fa o mica prezentare si seteaza-ti locatia in profil.

marcucristian1980 wrote:
Mai este nevoie sa injectezi CO2 in acvariu daca PH metrul indica 6,70 - 7.1???


Pai indica 6.7 sau 7.1 ... ca e diferenta mare intre cele doua valori. Oricum, injectia de CO2 nu e doar pentru a scadea pH-ul, ci si pentru a oferi carbon plantelor (de fapt, asta e motivul principal).

marcucristian1980 wrote:
Am folosit o bomba de CO2 initial si nu mai folosesc pentru ca nu cred ca mai este necesar! Voi ce ziceti?


Eu as zice ca e necesar. Nu stiu de ce ai ajuns la concluzia ca n-ar fi...


LE: Eventual deschide un topic la "Coltul incepatorului" cu acvariul tau si toate probleme ce ai vrea sa le discutam. Topicul asta a avut ultima activitate acum un an.

This message was edited 1 time. Last update was at 30/10/2013 22:30:21


Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
marcucristian80
Unripe member
[Avatar]

Joined: 20/08/2013 18:10:04
Messages: 2
Location: Great Yarmouth, Norfolk, UK
IP:
Offline

Salut Stefan

Nu stiu ce se intampla cu contul meu dar ieri a trebuit sa imi fac un alt cont pentru a pune o intrebare. Restam parola si nu mergea si a trebuit sa imi fac alt ID.

O sa intru pe profilul asta sa vad daca am ceva completat sau nu si sper sa nu mai faca iar figuri id-ul meu.

Merci pentru raspunsuri!

Cristian


Editat de stefanp: N-am inteles exact care e problema cu userul. Da-mi un pm mai detaliat sa vedem despre ce e vorba.

This message was edited 1 time. Last update was at 31/10/2013 14:04:16


Eu nu am ales sa fiu roman! Am avut noroc!
marcucristian80
Unripe member
[Avatar]

Joined: 20/08/2013 18:10:04
Messages: 2
Location: Great Yarmouth, Norfolk, UK
IP:
Offline

Daca injectez mai mult CO2 nu vreau ca PH-ul meu sa scada mai mult decat este acum pentru ca voi avea o apa acida si vreau sa fie neutra. Imi voi da drumul la bomba dat fiind faptul ca am electrovalva primita de pe net si trebuie sa o montez la instalatie.

Eu nu am ales sa fiu roman! Am avut noroc!
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com