[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Jurnal acvariu 54L  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Capo
Junior member

Joined: 21/03/2020 20:50:56
Messages: 44
IP:
Offline

ugarit5 wrote:Substratul acela arata senzational,este dennerle cumva?


E un substrat ordinar din hornbach. L-am combinat pe cel vechi, dupa ce l-am spalat bine, cu altul nou.

Iar planta pare sa fie crypto beckettii, foarte prolifica. Si a crescut foarte frumos. E posibil sa fi sufocat radacinile altor plante din jur, daca i-a mers atat ee bine.


Poate fii si de la ea, dar dupa ce am scos pestii, pregatit fiind sa scot tot substratul din acvariu, am zis sa incerc o idee pe care am vazut-o pe youtube. Am bagat un petisor si am deranjat putin substratul pana la fundul acvariului. Scotea in continuu bule mari de ceva, m-am gandit ca este metan acumulat.

Planta care a crescut ca fat frumos este planta de la geam din primele poze, din primele zile ale acvariului. Nu exagerez cand spun ca avea radacinile prin tot acvariul.

This message was edited 1 time. Last update was at 03/11/2021 22:21:42

EverSad
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 17/02/2020 06:41:26
Messages: 2086
Location: Cernavoda
IP:
Offline

Echinodousu' ala, chiar face niste radacini imense.

A iesit din bazin (70 Cm inaltime) si incerca deja tenta de emers cu fro' 10 frunze. [(frunze rosii, ii mergea bine) (doar ca se stramta' bazinul de 100cm latime, pentru el)]

Poate am nimerit o varietate mutanta...

Poate in butoiu' de varza (ala mare, din doage) ar ajunge la implinire....

Decat flamand si sarac, mai bine satul si bogat.
Optiune din: Luca 6, (20-26) cred ca....
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com