[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Guppy de dat-Rezolvat  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Cedez 5 fosilis pentru cei pasionati si numai pentru ei.In caz ca nu stiti fosilis sunt sanitariii aia negri , uratei si veniosi care daca te musca tre sa faci o vizita la cel mai apropiat spital.
Mai am fro 20 de guppy puisori inca de fro 2 si 3 luni de care vreau sa scap pentru ca mi-au umplut acvariul si sunt foarte mancaciosi :mrgreen:
Sunt din varianta leopard cativa , unii au cozile rosii si corpu cu verde(combinatie foarte misto) si unii o combinatie intre rosu si verde peste tot.
Mai am si 15 pui de molly dar care au doar o saptamana si o sa ii dau doar daca sunteti in stare sa aveti grija de ei.
Astept raspunsuri .

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Jack
Member
[Avatar]

Joined: 19/01/2005 11:16:44
Messages: 171
Location: Com Pantelimon
IP:
Offline

Ei poate ca nu sunt kiar atat de veninosi(cel putin cand sunt mai mici). Eu am fost muscat de ei si nu am patit nimic - e drept ca muscatura a cam durut (treaba cu muscatura e o povestioara foarte hazlie - eu nu stiam ca pestii astia sunt veninosi, am aflat mult mai tarziu - treaba se intampla prin liceu cand am avut o incercare nereusita de acvariu - fo 20l - si pt ca nu puteam sa am grija de el am hotarat sa salvez pestii si sa ii donez. Nici macar nu aveam minciog cu care sa iau pestii asa ca am hotarat sa iau pestii cu mana!!!!! Dupa cateva incercari nereusite - muscaturi alea alea - am hotarat sa vars acvariul in chiuveta ca sa pot sa iau pestii mai bine - alte muscaturi alea alea - moment in care eu am renuntzat saturat fiind de atatea muscaturi - noroc cu prietenu' caruia ii donam ca avea niste maini ceva mai butucanoase probabil si i-a prins el cu toata agitatzia de rigoare si cu tipetele de durere aferente).
PS: Pestii au fost luati din Obor si vanzatoru' nu m-a avertizat asupra "pericolului".

"All that we do is touched with ocean yet we remain on the shore of what we know." Richard Wilbur
BARBOR
Member
[Avatar]

Joined: 06/04/2002 19:40:08
Messages: 114
Location: Bucuresti, Diham
IP:
Offline

:shock: din cate stiu yo inotatoarele sunt "veninoase" nu muscatura
[Email]
Jack
Member
[Avatar]

Joined: 19/01/2005 11:16:44
Messages: 171
Location: Com Pantelimon
IP:
Offline

Probabil ca ai dreptate - nu imi amintesc exact - senzatia este asemanatoare cu senzatia care o ai cand bagi mana intr-o tufa de urzici.(si de atunci si pana acum nu am mai vazut sau avut pesti de genul asta)

"All that we do is touched with ocean yet we remain on the shore of what we know." Richard Wilbur
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Ok poate k inotatorele, nu stiu exact oricum nu asta ma deranjeaza la ei ci faptul k nu pot fi tinuti cu alti pesti pt ca ii manaca.Mi-au muscat scalarul de aripioare si de atunci i-am exilat dar am, nevoie de spatiu si de-aia vreu sa-i dau.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
jumbo
Member
[Avatar]

Joined: 22/04/2005 12:00:50
Messages: 120
Location: Bucuresti - Titan
IP:
Offline

Salut. Fosilis vreau eu daca mai sunt disponibili. Sanitarii sant pasiunea mea. Mai am 4 cory si un hoplo marisori intr-un acvariu de 100 de l si vreau sa mai bag si fosilis. Daca vrei sa ii dai da un semn te rog pe messenger la ID-ul jumbognu sau un beep la 0788398999 si te sun eu.
10x
Radu
[WWW] [Yahoo!]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Ok fosilis vor ajunge la jumbo dar guppy chiar nu mai vrea nimeni?

Editat de Lucian: eu am sters dublura postului.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Gata fosilis au ajuns pe maini bune , la jumbo in acvariu cat despre guppy asteapta sa fie adoptati.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
petzka
Member
[Avatar]

Joined: 25/04/2005 12:15:15
Messages: 141
Location: Bucuresti - Ilioara
IP:
Offline

Dupa cum i-ai descris, par foarte frumosi. I-aş vrea eu pt. că mă bate gândul să încep aventura cu un acvariu şi am înţeles că sunt printre cei mai nepretenţioşi peşti, dar nu am experienţă şi mă cam sperie gândul să fac investiţia în acvariu şi toate celelalte necesare şi să sfârşească drept o cutie de sticlă pe care se pune praful. Am văzut că ai multe posturi, deci presupun că ai ceva experienţă în domeniul acvaristicii. Sper să mă poţi ajuta (dacă vrei).
Dacă răspunzi pozitiv la solicitarea mea, am câteva întrebări cu care nu vreau să te încarc dacă nu ai timp/chef/cunoştinţe. Merci
[WWW] [Yahoo!]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Sunt bucuros sa te ajut dar asta inseamna sa tii cont de sfaturile mele ba chiar daca vrei mergem impreuna sa-ti iei toate cele pentru un acvariu.
Telefonul meu este 0724556048 sau mail johnnys6600@yahoo.com(johnnys6600 id la yahoo messenger )
Guppy iti dau nu e o probblema important e sa ai acvariul si tot ce-ti mai trebuie pentru el.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Gata ma scapat de armata de guppy , pentru ca nu i-ati vrut gratis acum o sa-i cumparati de la un vanzator din obor cu 15000 bucata.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com