[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: maddoxcbr
Forum Index » Profile for maddoxcbr » Messages posted by maddoxcbr
Message
Piatra si nisipul s-au dat.

PS: voi realizati ca teama altor oameni e sa nu gaseasca pietre in colete si noi tocmai asta ne rugam sa gasim
Precizez ca piatra contine tot felul de viermi si stele sarpe(bristle star) mai mari ca moneda de 50 bani.

Daca cel care cumpara piatra doreste si nisipul, acesta e gratis, sunt peste 5 kg
Skimmer momentan rezervat pt zamolxes
35/kg de piatra
O mai tin 2 sapt in acvariu dupa care sunt obligat sa o pun la uscat deoarece pleaca acvariul cel mare
Refractometrul, phmetru, tds-ul si salinimetru s-au dat.
Raman la vanzare restul
ps: pentru cei care intreaba de preturi , chiar si in privat, nu tin la un anumit pret, acum sa fie chiar in bataie de joc, dar poate cineva chiar isi doreste ceva poate sa spuna direct cat e dispus sa dea, stiu din propria experienta ce inseamna sa urmaresti produse care le doresti si sa nu iti permiti atunci cand apar, iar cand ai banii nu mai sunt disponibile
40lei/ kg
Salut, deoarece am mutat totul intr-un acvariu mai mic, mi- au ramas 10 kg de piatra vie care acum ma incurca
image
image

Se mai scot la vanzare :
Reef Bugs - jumatate de punga
Fiole Biodigest 7 buc si BioOptim 1 buc
image

Refractometru - 1 buc
PHmetru - 1 buc
TDSmetru -1 buc
Salinimetru - 1 buc
image
image

pt cei interesati mai am un Skimmer Bubble Magus Nac 5 Hang-on cu cateva defecte: Suportul de agatare rup, cateva tevi lipsa(eu foloseam furtun flexibil), are la unirea dintre motor si prima teava silicon deoarece aveam impresia ca pe acolo tragea putin aer, dar nu am avut rabdare sa verific si am dat repede cu silicon.Este nefolosit de aprox 5 ani
image
image

Preturile le discutam in privat sau whatapp 0742920410
Salut, am tot tras de par acvariu asta deoarece nu reusesc sa il mai intretin, plus ca skimmerul e pe duca.
Momentan se scot la vanzare 3 Amphiprion Clarki si 3 melci turbo totul la 200 ron.
Prioritari sunt cei care ii pot ridica personal sau au trecere prin Bacau, deoarece am avut destul neplaceri cu transportul de pesti.
Felicitari zamolxes, sa stii ca timpul in cura e estimativ.am avut un a8 si mereu trebuia sa adaug cam 30% la timp,iar la filament nu am stat sa calculez. E foarte misto ideea doar ca eu unul am fost dezamagit de timpul mare de printare.
Salut, inafara de magazine mai are cineva de vanzare asa ceva?

Se poate inchide!

Multumesc
Momentan vad ca acest gobilica se gaseste doar la firma cu multa reclama facuta zilele trecute . O sa mai caut ,eventual un sand goby daca imi amintesc denumirea corecta
Momentan rezervata. Revin cu detalii
Am reusit sa curat mare parte acvariul, nisipul nu am reusit decat sa il aspir si la-am agitat in mare parte.
2 pietre nu le-am curatat(cea verde de sus din mijloc si bolovanul din dreapta) deoarce sunt pline de ciupercute si am zis sa nu risc ca le pierd, iar estetica aranjarii bolovanilor ma depaseste.
Deja e a treia zi si incepe sa se murdareasca sticla, semn bun ca fiolele isi fac treaba.
Am adaugat si un SMD 10W actinic

image

Acum planuri de viitor :
Polularea acvariului cu corali nepretentiosi si inca o pereche de pesti
Bricolarea unei alte lumini pe led-uri , cea veche cu banda led si arduino nu eram incantat de ea

PS: pare cam slaba o singura pompa de valuri(SUNSUN de 2500l/h zici ei), pareri?
Salut , in urma curateniei am ramas cu cateva bucati de piatra, nu sunt mari,nu le-am curatat dar poate cineva are nevoie de ele

image
image

Bune sfaturi si super detalii.
O sa incerc cateva variante sa modific si lumina

Multumes, Dares
Evika

image

image

image

image
Pana una alta incercam cu alt site
https://postimg.cc/gallery/2djd38yy6/
Exista vreo metoda sa uplodez direct de pe telefon? Vad ca attachment-ul nu merge
 
Forum Index » Profile for maddoxcbr » Messages posted by maddoxcbr
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com