[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mihail.acvarist2016
Forum Index » Profile for mihail.acvarist2016 » Messages posted by mihail.acvarist2016
Message
ti-am lasat pm si mesaj pe telefon sunt din Bucuresti.
Am gasit un baiat din sectorul 6 Bucuresti face capace komatex si costa 2lei pe cm lungime ex capac 100cm costa 200lei al meu costa 400lei plus instalatia de lumina care este separat in functie de ce lumina doresti.
Buna ziua dragi colegi , urmeaza sa-mi fac un acvariu cu urmatparele dimensiuni 200x55x60 cm si vreau un baiat priceput sa-mi faca si mie capacul bineinteles contracost. Numar de telefon 0729 460 507 Mihai.
Multumesc pentru ciclide , sunt foarte frumoase si sanatoase.Stima pentru gest Bogdan.
salut, ai PM.

Salut Alex ai PM. Stima
Ce pacat ca s-au dat pestisorii ca erau super colorati si sigur ii placeau copilului meu de 4 ani .Noroc bun si felicitari pt gestul de a dona pesti. Eu am donat vreo 20 pui de aulonocara OB unei baietel acum 6 luni si era foarte bucuros pt pestisori.Stima
Salut , ti-am dat PM dar nu am reusit sa urc poza daca e o sa iti dau poza pe wapp ai numarul meu in al doilea PM.Stima
Buna ziua aveti un PM
Salut ai PM
Salutare tuturor iubitorilor de ciclide africane si nu numai caut sa cumpar si eu 10 pui de acei msuli dimensiune 5-6 cm sau chiar maturi pste 10 cm.
Astept PM cu oferte
Multumesc frumos pentru pestisori , au ajuns sanatosi si se bucura de noul camin.Stima
Salut , ai un PM si un numar de telefon in PM. Eu stau tot in sectorul 6
Salutare tuturor, cumpar femele de ciclide africane din urmatoarele specii :

caeruleus, red zebra , acei msuli, saulosi, rusty, fire fish si friery iceberg.
Salut, ai PM .
Salut Vali ai PM .
Multumesc lui Teo pentru cele doua femele o sa revin cu niste poze cu puiii care o sa apara in maxim 2 saptamani.
Eu zic ca topicul deschis de lorenzo in trecut arata tot :



Joined: 28/06/2018 05:07:26
Messages: 42
Location: Bucharest
IP:
Offline
Salutare tuturor,

Ma numesc Laur si am inceput si eu drumul acesta interesant in acva. Doresc sa mentionez ca de mic am fost 'pasionat' de acest hobby iar acu, la varsta de 28, am avut ocazia sa fac acest pas. Pentru moment am un acvariu, mancare (vreo 4 tipuri), plante 'exotice' sa zic asa...vreo 4-5-6 modele dar toate micute de 4-5 cm ..si un fel de alga lunga, din pacate nu ii cunosc numele (cu toate ca as avea o lista cu ceea ce cred ca detin). Acvariul are vreo 80 litrii (90 cred, dar cu 1-2 cm pietris, planta si o buturuga, va scadea cantitatea de apa dispo).
In acvariu am guppy(vreo 20 cred), cam toti mici de 1-1.5 cm (am 2 femele mai maricele care mai vara cate vreo 5-6 din cand in cand..sa zic asa), 1 molly negru(1 cm) si 1 xipho(tot 1cm) .
Dispun deja de elementele necesare intretinerii unui acvariu dar, din cauze financiare (nu mai lucrez momentan dar sper sa ma angajez cat mai repede, deja am fost la 1 interviu,2) nu am avut oportunitatea de a-mi permite sa mai populez nimic (ultimii banuti proveniti din vanzarea bicicletei au fost redirectionati catre acvariu, am dorit sa 'cumpar' umpic de 'LINISTE') fiind o perioada mai dificila pentru mine(si pentru prietena mea care tocmai sa operat...dar deja ma duc cam departe ) .
Asa ca am creat acest thread pentru a ruga pe cei care au posibilitatea de a face o donatie cu orice ar putea ajuta la mentinerea acestei pasiuni, sa imi trimita un PM.
Daca aveti pestisori (tot de talii mici 2,3,4,5 cm) sau plante (pentru incepatori, caci doresc sa imi reziste, nu dispun de co2 si bombe de am tot citit pe internet dar daca aveti unul confectionat si nu il mai folositi, as aprecia sa fac aceasta bucurie plantelor) ori alte articole folositoare care pot ameliora starea pestilor (cunosc expresia supravietuiesc, nu traiesc , si o cunosc personal, nu din 'istoria pestilor'), as fii foarte recunoscator.
Eu locuiesc la Aurel Vlaicu - Promenada ori daca nu, m-as putea deplasa in imprejurimi Pipera-aviatorilor-romana-universitate-unirii (doar bani de cartela de metrou sa am) sau daca aveti drum in zona, puteti sa dati un telefon pentru a va confirma daca sunt acasa (as usual ).

Va multumesc si tin sa zic ca m-am documentat foarte mult in aceste zile (detin acvariul de....3 saptamani deja, cred..voi cerceta ) si pot spune ca nu mi-a murit nici un pestisor (am avut cativa xipho, 3 cory..) dar din motive de sanatate am fost nevoit sa renunt la o mare parte (am sarit dupa un copil de 1 an care a cazut in lacul bordei si am racit..) pentru a lua medicamentele necesare...

Sper ca nu v-am rapit prea mult timp cu requestul meu si va doresc o continuare placuta.

Ape limpezi la toata lumea. PACE
Se poate inchide am donat masculii de ciclide africane jumate unui baiat si jumate i-am dat pe niste pui de caeruleus. multumesc de gazduire.
Multumesc inca odata pentru sfaturile voastre si pentru MSI link cu pestele necunoscut lui :

http://www.tropical-fish-keeping.com/cobalt-blue-zebra-cichlid-metriaclima-callainos.html#sthash.jFqtdPTx.dpbs

APE LIMPEZI.
 
Forum Index » Profile for mihail.acvarist2016 » Messages posted by mihail.acvarist2016
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com