[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: DanX
Forum Index » Profile for DanX » Messages posted by DanX
Message
Sallut.

Daca mai e valabil anuntul, ma inscriu si eu
Am un bazin de 300L de populat..
Daca mai ai si alte plante, pe langa valisneria, ar fi bine-venite.

Astept, si ms. fr.
Salut. mai ai plantele ?

Tocmai mi-am facut un bazin de 300 L , si trebuie sa-l populez..

Suntem cumva si vecini, stau pe Socului, pe la Pictor Harlescu.

Astept, si ms. fr.


Editat de stefanp: Te rog sa-ti faci o mica prezentare la sectiunea "Despre noi"
La carat te-ai descurca mai bine dc l-ai pune deasupra, pe portbagaj, pe un pal de 18, asta ca sa-l faci dintr-o singura bucata pe lungime, de 320.
Eventual si o bara metalica, sau si 2 lant-uri de gard, sa fie mai rigida structura. Apoi mergi incet, si asta e, reusesti.
Iar la lungimea asta, incearca si o inaltime de 60, s-ar vedea mult mai frumos, si ai lok mai mult pt un substrat mai bogat, mai gros, si apoi sa vezi plante..


Bafta.
Nici la tamplarii nu se fac minuni.. La dimensiunea ceea, e numai bun un blat de bucatarie de 38 grosime.
Incearca la Leroy Merlin, in Chitila. E cel mai ieftin acolo.

Bafta.
Sall

Pareau ok cei de la Obor, asa ca am dat comanda la ei pt noul meu bebelus cu geam de 10, 130x40x60 ~300 L.

Insa am regretat, pt ca:

-geamurile prezentau zgarieturi, pe care le-am vazut doar acasa, fiind f murdare la preluare.
-20% pt pierderi si canturi?? ce canturi, ca abea le-au mangaiat putin cu niste smirghel..
-geamurile au fost taiate cu diamantul, asa ca a trebuit sa stau cam 8 ore (si nu exagerez) sa le iau la smirghel si sa le intrept eu, acasa, sa aduc canturile la unghi de 90 grade.

Deci clar ca nu s-a meritat cei cativa banuti economisiti, fata de Delta Glass sau Cristal Brad.
Poti alege un profil de teava rectangulara din aluminiu.
Se vede mai frumos, mai elegant, scapi de vopsit, nu mai duci grija ca rugineste..

Oricum, la ce dimensiuni ai dat, nu cred ca are rost sa te complici cu stand din teava, imbracat in pal.
Fa-l direct din pal dublu, si garantez ca tine cel putin 300 L. Eu asa am, si tine.
 
Forum Index » Profile for DanX » Messages posted by DanX
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com