[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Abnormalthebeststar
Forum Index » Profile for Abnormalthebeststar » Messages posted by Abnormalthebeststar
Message
Mari45 wrote:
Abnormalthebeststar wrote:Buna ! M-ar interesa doi corydoras panda !
Dar eu sunt din Arad! Crezi ca am putea rezolva cu transportul ?

Daca era vara ii trimiteam cu un curier, dar acum ar ingheta pe drum!

Da din pacate asta e .
Buna ! M-ar interesa doi corydoras panda !
Dar eu sunt din Arad! Crezi ca am putea rezolva cu transportul ?
Nu inteleg ce doriti sa spuneti . Studiez momentan cum e treaba cu plantele naturale .Nu vreau sa patesc si cu plantele cum am patit cu pestii ( dupa vanzatorul din magazin am bagat 5 carasei in 25L de apa Eu am cerut doar o parere sau un sfat in legatura cu acvariul.
Multumesc frumos!
Abnormalthebeststar wrote:Salutare!
Ce parere aveti de acvariul meu ?
Nu dati cu pietre, plantele sunt artificiale, pana ma lamuresc !
image

Pana ma lamuresc cum e treaba cu naturale !
Salutare!
Ce parere aveti de acvariul meu ?
Nu dati cu pietre, plantele sunt artificiale, pana ma lamuresc !
image
As fi vrut io dar Aradul e departe
Ii mai ai ?
Cat sunt de mari ?
Nu ma deranjeaza comentariile deloc ! Dupa cum am spus si in titlu sunt total habarnist si am ascultat orbeste de cei de la petshop , akm o sa vad ce r?mâne de facut maine ! Multumesc frumos de sfaturi , revin cu ce am schimbat !
Ulterior am mai luat un filtru extern din acela cu piatra care face bule sper sa nu p??easc? nimic pestisorii
A era sa uit ca si filtru am ceva pompa de apa cascada ce mi-a fost recomandata de la magazin , nu am filtru de ala mecanic deloc
Nu pot duce pestii inapoi si nici nu am la cine sa ii dau ... daca are cineva alte solutii sa trecem cu bine peste ar fi grozav . As putea face rost de apa de la fantana , eventual ! ( nu stiu daca ajuta , zic si eu )
https://www.rapidshare.com.cn/sUqcd1J
Asa arata
De la magazin mi-a spus ca apa tre sa stea 2 zile cu solutiile in ea si fara pesti si atat am lasat-o
Salutare , si bine v-am gasit!
Am achizitionat un acvariu de 25 L recent , am pus apa " de la robinet " fara pesti iar in cateva ore a devenit putin albicioasa, apoi am schimbat apa toata si ulterior am adus si pestii , problema mea este ca apa este in continuare albicioasa chiar daca am spalat temeinic tot. Pestii par ok din punctul meu de vedre si din ce am mai citit pe forum. Mentionez ca in apa am pus clor stop , crystal clear si aquasafe cantitatiile indicate pe ambalaj la volumul meu de apa .
Acvariul l-am cumparat kit cu incalzitor, pompa de recirculare , o planta artificiala si ceva ghem de planta naturala !
Ce as putea face sa fie apa curata si sa fiu sigur ca pestii o duc bine ?
Ps : daca e nevoie pot pune si foto cu acvariul sa va dati seama despre ce vorbesc !
 
Forum Index » Profile for Abnormalthebeststar » Messages posted by Abnormalthebeststar
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com