[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: EverSad
Forum Index » Profile for EverSad » Messages posted by EverSad
Message
dan.pavelescu wrote:Aoleo, daca inteleg ceva din ce scrii, care e scoru la doze azi?
patruzaci de bani, ca este saracie...
patru" milioane si un porc. (te costa') doar pentru 2 pesti.
Alt' fel" nu te costa"... Vine baietu' si iti" baga pestii in bazin. (ce plm sinmm, sunt intrebarile?) Nu suntem" iiOagi.... .u o scula dasta" sa ma calmez...
este de bine" (in limba batrana) Pestii, o" duce pa cardan...https://youtu.be/wjJL7APcgLU Filmare HD: de unde fratioare ca sun sarac... nu am bani de HD-euri dastea... Maxim am un S25... da nu filmez' cu el ca sa nu uzez" camera...
Baga' utilizatoru' dupe MM ceva....
https://youtu.be/wjJL7APcgLU

Neah...
dan.pavelescu wrote:Eu n-as curata geamul din spate, are farmecul lui asa cum e


exista si acvaristi" pe care nu le duce capu... (in Cluj, nu exista "exceptie") loati' exemple de la Cernavoda... (scriu' in text suveranist)
alinutz80 wrote:Am reusit ieri o filmare cu acvariul de 450L, dar tot ieri am dat 2 altumi, erau prea mult 8, asa ca am ramas cu 6...arhisuficient.

Planul de viitor este sa scot si vreo 10 - 12 pui de guianacara, doar nu stiu cum ii voi prinde, oricum trebuie sa fac asta....curand, plus acel Gibbiceps trebe scos ca deja e cat un vitzel

Abia acum am vazut ce multe alge am pe geamul din spate, se pare ca turma de ancistrusi si Luri nu si prea fac treaba.....dar voi rezolva si asta data viitoare cand imi bag mana in acvariu




Daca va place si va si abonati la canalul meu, nu ma supar


Sunt abonat... da banii de la sorosh, nu o intrat in cont. ?
Aduce utilizatorul de forum, neste' Tropheus? Sa faci ceva calumea" acolo... Ca ai avut neste futute de ciclide" .... Bagi" Chiclide mai' futute... Am stoc baban'.
Val wrote:Uite si "galeata"
Poza e un pic cam intre tunsori, da' merge

image


Buna/frumoasa, galeata...
https://youtu.be/wjJL7APcgLU
Da' 23 August: poate' este LGBT...
OFFtopic: Ai bagat prea multa mancare colorata cu "roshu" in bazin si nu ai schimbat apa. (raspuns alternativ) Condoleante...
dan.pavelescu wrote:Cum dracu sa faca s25 poze mai nasoale, poate nu e ceva setat bine. Hdr, megapixeli, plm

Serios scriu. Pa' lumina proasta: este de candel total S25. Fac' neste' poze comparative si le arat acilea. (maine probabil... ca se freaca copchilu cu 25-u, jucand" nus ce stremelagu meu de joc..)
dan.pavelescu wrote:Frumosi foc buzatii aia

Miltumesc! (imi este' rusine de ce am scris mai sus)
Buzatii: erea" acum un an/2: pui/mici/pana' la 3 centrimetrii.
Deja au ierarhia facuta"... (bine ca nu a trebuit sa renunt la bazinul lor")
Later' edit" Filmarea este facuta cu aifonu de la matale.
Am loat' un s25 si face poze mai nasoale pe intuneric decat aifonu x".
Multumesc.
Acilea: secam barajul Vidraru, sa extrage" Auru monoatomic dan' apa...
https://youtu.be/zxCW9IBAqgg
In Mal' /noroi" este mai mult aur... da ala il tin' ca sa scot lantu dupe amanet.

Acilea: bagam apa inapoi (ca in turu doi):

Si face alt' aur monoatomic...
https://youtu.be/Yv4KlhxBV9Q
Una peste alta: scot 6 (sasa) mii da' euro din aurul de la agvariu pa' luna. Treaba buna!
_____________________________
Erata: Agramarea" este intentionata shefule/cititorule.
Dupe' doua luni de la precedentul schimb de apa: a venit ziua mare...
Sunt macar 30 de pui de maxim un centimetru.
A trebuit mutat bazinul dintr-o camera in alta... (aventura cu decedati si sfinti pomeniti)
Apartamentul ala (cu bazinul) are un' an, (ori mai mult) decand" nu este folosit.
A fost zugravit/reamenajat si acum o sa faca posesorul acvariului, birou/atelier acolo.
Asa ca o sa fiu' zilnic cu pestii... (ca orice scafandru')
Totusi: o poza de proasta calitate:
image

Sa gazduiasca si un Pacu de 5-6Kg fro' 2 luni in acvaruil de la birou.
Ca de la mistresa" i se deformeaza fermoaru la nadragi.
Gata! mere' maine baietu' in sudul orasului si face video cu Tropheushi.
Tin' apartamentul ala" doar pentru acvariu"... (si fostul proprietar al bazinului: la fel o facut')
Uerevar! Hai pa` zona...
Si poza cu galeata de sticla?
Firesc: ma bucur' ca ai revenit. Cu ce? (ca' este un forum despre acvarii)
Emotiile, se scriu pe alte forumuri.
Bazinul cu ciortani, merge...
Am fost' azi la schimbul de apa si so futut un rubinet".
Cand ai trei canistre Eheim2060,serie: ti se rupe stremeleagu daca una din canistre face figuri".
Asa ca: LA Multi ani! comunistu' (mormantul lui: va fi udat" cu lacrimi si NO3)
MMasi de sluga ruseasca...
Daca tot o "crapat: Sa ii fie' de bine. (bagaiash' lumanare la Morti) Ce ironie de candel...
Jupani' astia din Cluj....
Ideea ar fi: Da stapane! se sparg' dar am pus o sticla deasupra ca sa readuc apa in bazin.
 
Forum Index » Profile for EverSad » Messages posted by EverSad
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com