patru" milioane si un porc. (te costa') doar pentru 2 pesti.
Alt' fel" nu te costa"... Vine baietu' si iti" baga pestii in bazin. (ce plm sinmm, sunt intrebarile?) Nu suntem" iiOagi.... .u o scula dasta" sa ma calmez...
este de bine" (in limba batrana) Pestii, o" duce pa cardan...https://youtu.be/wjJL7APcgLU Filmare HD: de unde fratioare ca sun sarac... nu am bani de HD-euri dastea... Maxim am un S25... da nu filmez' cu el ca sa nu uzez" camera...
alinutz80 wrote:Am reusit ieri o filmare cu acvariul de 450L, dar tot ieri am dat 2 altumi, erau prea mult 8, asa ca am ramas cu 6...arhisuficient.
Planul de viitor este sa scot si vreo 10 - 12 pui de guianacara, doar nu stiu cum ii voi prinde, oricum trebuie sa fac asta....curand, plus acel Gibbiceps trebe scos ca deja e cat un vitzel
Abia acum am vazut ce multe alge am pe geamul din spate, se pare ca turma de ancistrusi si Luri nu si prea fac treaba.....dar voi rezolva si asta data viitoare cand imi bag mana in acvariu
Daca va place si va si abonati la canalul meu, nu ma supar
Sunt abonat... da banii de la sorosh, nu o intrat in cont. ?
Aduce utilizatorul de forum, neste' Tropheus? Sa faci ceva calumea" acolo... Ca ai avut neste futute de ciclide" .... Bagi" Chiclide mai' futute... Am stoc baban'.
dan.pavelescu wrote:Cum dracu sa faca s25 poze mai nasoale, poate nu e ceva setat bine. Hdr, megapixeli, plm
Serios scriu. Pa' lumina proasta: este de candel total S25. Fac' neste' poze comparative si le arat acilea. (maine probabil... ca se freaca copchilu cu 25-u, jucand" nus ce stremelagu meu de joc..)
Miltumesc! (imi este' rusine de ce am scris mai sus)
Buzatii: erea" acum un an/2: pui/mici/pana' la 3 centrimetrii.
Deja au ierarhia facuta"... (bine ca nu a trebuit sa renunt la bazinul lor")
Later' edit" Filmarea este facuta cu aifonu de la matale.
Am loat' un s25 si face poze mai nasoale pe intuneric decat aifonu x".
Multumesc.
Acilea: secam barajul Vidraru, sa extrage" Auru monoatomic dan' apa...
https://youtu.be/zxCW9IBAqgg In Mal' /noroi" este mai mult aur... da ala il tin' ca sa scot lantu dupe amanet.
Acilea: bagam apa inapoi (ca in turu doi):
Si face alt' aur monoatomic...
https://youtu.be/Yv4KlhxBV9Q Una peste alta: scot 6 (sasa) mii da' euro din aurul de la agvariu pa' luna. Treaba buna!
_____________________________
Erata: Agramarea" este intentionata shefule/cititorule.
Dupe' doua luni de la precedentul schimb de apa: a venit ziua mare...
Sunt macar 30 de pui de maxim un centimetru.
A trebuit mutat bazinul dintr-o camera in alta... (aventura cu decedati si sfinti pomeniti)
Apartamentul ala (cu bazinul) are un' an, (ori mai mult) decand" nu este folosit.
A fost zugravit/reamenajat si acum o sa faca posesorul acvariului, birou/atelier acolo.
Asa ca o sa fiu' zilnic cu pestii... (ca orice scafandru')
Totusi: o poza de proasta calitate:
Gata! mere' maine baietu' in sudul orasului si face video cu Tropheushi.
Tin' apartamentul ala" doar pentru acvariu"... (si fostul proprietar al bazinului: la fel o facut')
Uerevar! Hai pa` zona...
Bazinul cu ciortani, merge...
Am fost' azi la schimbul de apa si so futut un rubinet".
Cand ai trei canistre Eheim2060,serie: ti se rupe stremeleagu daca una din canistre face figuri".
Asa ca: LA Multi ani! comunistu' (mormantul lui: va fi udat" cu lacrimi si NO3)
MMasi de sluga ruseasca...
Daca tot o "crapat: Sa ii fie' de bine. (bagaiash' lumanare la Morti) Ce ironie de candel...