[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: PLOAIE84
Forum Index » Profile for PLOAIE84 » Messages posted by PLOAIE84
Message
La inceput sa ai grija cand bagi neonii,asta daca acvariul este deja populat de tetrazone, ca sunt sanse foarte mari sa fie alergati ,asta depinde si de marimea neonilor,dar dupa nu mai sunt probleme.Mai ai grija si cu ce fel de mancare ii hranesti k la inceput neonii sunt cam timizi,dar dupa o perioada chiar capata putin din obiceiul tetrazonelor,devin niste mici piranha,asta ti-o spun din propria experienta .bafta
as putea sa te ajut eu cu 1-2 pui, deocamdata sunt cam mici caci si eu am luat-o acum 2 saptamani.acuma nu stiu daca e cea ce cauti tu,dar daca vrei ne intalnim undeva si-ti arat
ancistrus
se gasesc prin constanta cichlizi africani
Cumpar echinodoru tennelus,daca are cineva din Constanta de dat cateva fire rog sa-mi dea un pm.
imi spui si mie te rog cat te-a costat geamul, pentru ca vreau sa-mi fac si eu unul mai mare.
dimensiunile ar fi: 70x50x45. si mai am o rugaminte: daca poate cineva sa-mi spuna aproximativ cam cati litri va avea
a fost pusa pentru a manca ciclidele din ea,presupun
multumesc
bun,acum ca ati lamurit problema,ma poate lamuri si pe mine cineva???
am cumparat azi cateva fire de marsilea,planta era intr-un recipient cu turba asa spunea vanzatorul.da eu nu vreau sa o tin in cutia aia.am si eu o intrebare trebuie neaparat tinuta in turba?? si cam ce conditii trebuie s-ai ofer pentru a creste frumoasa?
am patit-o si eu de cateva ori ,da la mine pe langa pui mai ieseau si 2 ,3 icre
,eu duminica s-ar putea sa dau o tura prin piata sa mai arunc o privire,poti veni si ti sa iti arat eu ce plante sati ei ,daca vrei dami idul tau de mess sa vb mai multe
cam mult... .ai dat comanda?ca mi se pare k am eu unu cu dimensiunile pe care le vrei tu ,da nu stiu sigur trebuie sa intru la subsol sa vad daca am
toata coada cum e si cazul tau in cateva saptamani
cand ai cryptocoryne brune de dat sa anunti
imi place cum da in acvariu
poate cineva sa-mi spuna unde gasesc nisip de cuart??
daca ajungi pe la mare te ajut cu cea mai mare placere
stai linistit k pui o sa cresti daca nu din prima serie din urmatoarele sigur .da problema o sa fie cand o sa ai prea multi ce faci cu ei
Da,nu foarte mari dar....au
 
Forum Index » Profile for PLOAIE84 » Messages posted by PLOAIE84
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com