[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Gupoy82
Forum Index » Profile for Gupoy82 » Messages posted by Gupoy82
Message
Salutare,
?i eu sunt în situa?ia ta. Dup? ce toat? copil?ria ?i adolescenta am tr?it cu acvariile din corniere ?i geamuri lipite cu chit, iat? ca, datorita copilului am achizi?ionat un acvariu mic, de 25 l. Lui i-a trecut repede, doar ca la mine s-a reaprins flac?ra. ?i am trecut la un alt acvariu de 54 l.
Ajuns prin magazine de specialitate, ma sperie câte chestii noi exista fata de perioada în care cre?team eu pesti cu bure?i prin care ie?eau bule, cu înc?lzitoare care trebuiau adaptate în func?ie de capacitatea acvariului astfel încât sa nu le mai sco?i din priza, cu plante luate de prin b?l?i ?i pietri? de prin ?antiere.
Am citit mult pe acest forum despre acvarii " moderne" ?i încerc sa ma adaptez noilor "condi?ii de viata"!
Totu?i de unde pot cump?ra ceva pesti OK? Vivipari pt început ca s? ma reobisnuisc cu aceasta practica, dup? care vedem. Am încercat la Maxi-Pett, doar ca mi se pare ca pustiul de acolo încearc? mereu sa ma abureasc?. Adic?, dup? vreo 20 de ani de acvaristica, macat sexul pe?tilor ?tiu ?i eu sa îl deosebesc. Sau au ap?rut în aceste vremuri tulburi ?i Xipho femele care au codita s?geat??
La Hornbach majoritatea pe?tilor stau în acvarii unde exista cel pu?in 2-3 deceda?i. Prin pie?e, nu cred ca mai sunt, cum erau pe vremuri. Am v?zut ca exista posibilitatea de a cump?ra on-line. Nu prea în?eleg cum ii transporta curierul.
În rest mai am de lucru la acvariul meu. Încerc sa pun o poza, dar sa nu critica?i prea mult.
 
Forum Index » Profile for Gupoy82 » Messages posted by Gupoy82
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com