[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: RvN
Forum Index » Profile for RvN » Messages posted by RvN
Message
Rezervat!
Felicitari! Mult succes mai departe!
Se vinde pompa de dozaj Jebao DP-4, folosita foarte putin.

Pret: 300 lei, pm sau 0734.302.364
Se poate inchide, multumesc pentru gazduire!
Sa il stapanesti sanatos si mult succes sa ai cu acest proiect! Foarte frumos! :cool:
aerosv wrote:Nu prea sunt povesti, acvariul asta este mai usor de intretinut decat plantatul.
Eu imi mentin parerea ca un marin fara skimmer la un moment dat va avea probleme... chiar si la un nano unde la inceput te juri ca nu sari schimburile de apa.
Ca sa recapitulez ce am in AIO: filtru perlon schimbat la saptamana, skimmer si uneori carbune activ.
Verific salinitatea periodic, alcalinitatea si nitratii saptamanal si in functie de valori dozez zilnic Tropic marin all in one si otet (sau NOPOX).
Schimburile de apa le-am rarit pe parcurs cate 10-20 L lunar.
Hranesc cu fulgi Ocean Nutrition si Hrana congelata, fara alte suplimente pentru corali.


Citind mai sus simt cum ma furnica palmele si imi trec tot felul de ganduri prin cap
aerosv wrote:Nu prea sunt povesti, acvariul asta este mai usor de intretinut decat plantatul.
Eu imi mentin parerea ca un marin fara skimmer la un moment dat va avea probleme... chiar si la un nano unde la inceput te juri ca nu sari schimburile de apa.
Ca sa recapitulez ce am in AIO: filtru perlon schimbat la saptamana, skimmer si uneori carbune activ.
Verific salinitatea periodic, alcalinitatea si nitratii saptamanal si in functie de valori dozez zilnic Tropic marin all in one si otet (sau NOPOX).
Schimburile de apa le-am rarit pe parcurs cate 10-20 L lunar.
Hranesc cu fulgi Ocean Nutrition si Hrana congelata, fara alte suplimente pentru corali.


Citind mai sus simt cum ma furnica palmele si imi trec tot felul de ganduri prin cap
Ar fi pacat sa renunti la asa frumusete, sper sa ramana cat mai mult timp pe pozitie si sa te bucuri de el.
A mai ramas disponibila doar lampa Nemo 24 w.

Scade la 250 lei sau schimb cu pompa de valuri Jebao SLW 10/20 + diferenta din partea mea.
Se vand urmatoarele:

- lampa Nemo light II, 24 w, la cutie cu toate accesoriile, in stare perfecta de functionare si estetica - 300 lei

- suport metalic lampa AI Hydra 32/64, negru - 150 lei


PM sau 0734.302.364, Stefan

narcis wrote:Nu-mi vine sa cred ca nici acest setup nu are viata mai lunga. Poate-poate, urmatoarele.


Din pacate, sunt cele mai mari sanse sa nu mai existe urmatoarele sau urmatorul pentru o perioada mai lunga de timp.

Mai aveam un proiect in cap, in paralel cu acesta, la care, deasemenea, am renuntat.
Lemon wrote:Arata foarte curat, felicitari!
Lotusul va creste mai mare, dar il tii din foarfeca.


Multumesc frumos!
F tare! Sa iti traiasca si sa te bucuri de ei din plin! Sunt crevetoii mei preferati si m-am bucurat sa vad ca isi revine colonia ta.
Eram dator cu o poza mai clara :D

image
Lucian L wrote:Arata bine, succes cu el.

Ma bucur sa vad inca un setup facut de tine, le-am urmarit si pe precedentele si am incercat sa ma inspir din ele


Multumesc frumos pentru apreciere, cat de inspiratie nu stiu cat de mult ai avut ce sa gasesti la tentativele mele . Sa ai spor cu "sentimentalul", a iesit grozav, imi place foarte mult cum ai coafat moss-ul de pe red moor.
Bayek wrote:Misto asezarea pietrelor, duce spre Japonia. Sper sa rezisti sa le lasi goale, minimalist. Ca eu le-as umple de Bucephalandra Micrantha Needle Leaf


Multumesc, o sa le las exact asa cum sunt
narcis wrote:Arata bine, spor. Lotusul e posibil sa creasca putin cam mare, la fel si alternatera. Nu imi dau seama ce e în dreapta, flamingo?


Ms frumos . Le astept cu foarfeca . In dreapta e fancy pink, o cryptocoryna pitigaiata si colerica . Caut un lemn potrivit sa il arunc in partea dreapta cu un moss cinstit calare pe el.
Se vand urmatoarele:

- lampa nano Dennerle Size M - 6 w (perfecta stare de functionare si estetica) - 250 lei

- 1 filtru intern de colt Dennerle (insotit de toate accesoriile mai putin rezerva din plastic cu perlon cu care vine din fabrica deoarece am aruncat-o) - 50 lei

0734.302.364, Stefan sau pm.
alinutz80 wrote:Arata chiar bine!
Ce fain ar merge niste creveti rosii acolo, bloody mary


Multumesc! Ar merge, nu zic nu
Am reusit sa incropesc ceva, nu este gata, dar ceva acolo tot a iesit. Poza este facuta imediat dupa ce am terminat treaba asa ca nu este foarte clara.

image
 
Forum Index » Profile for RvN » Messages posted by RvN
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com