[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Lolka
Forum Index » Profile for Lolka » Messages posted by Lolka
Message
Salut!

Vand o lampa, folosit doua saptamani (cca. 150 ore).
Detalii:
Sun-Glo 20 W
- 220 - 240 W
- 60.96 cm (24")
- diametru 25,5 mm
- T8
- Durata de viata: 7500 ore.
- Ideal pentru acvarii de apa dulce
- Intensitate standard
- Lumina alba naturala
(vezi detalii legat de acest produs la http://www.hagen.com/uk/aquatic/product.cfm?CAT=1&SUBCAT=112&PROD_ID=01015910030101)

Cer: 20 RON (negociabil).
Stau in Cluj.
Nu trimit prin posta, sau nu ofer transport.
Contact: prin mesaj privat.
arathemis wrote:@ Lolka . De unde ai cumparat ancistrusi in CLuj. Caut si eu de 2 luni si nimic.


Scuze pentru răspunsul meu aşa de întârziat dar n-a mers netul...
Cred că nu-i voie să dau nume de firmă la forum, deci deschriu unde găseşti. Dacă ştii toate magazinele (mai ales importante din Cluj) vei găsi. Deci: pe lângă Regionala CFR, vis-a-vis cu Biserica Reformată cu Două Turnuri (la un pas de staţia de autobuze, liniile 6, 7, 1, 25, 30, 4, 3).
Ai ghicit?

Dar nu cred că este vorba despre A. pleco. Este de prima dată când cumpăr, şi incă nu cunosc speciile...
...cred că. Exemplarele mari(5-7 cm) se vând cu 5 lei, cele mici (sub 4 cm) cu 3 lei.
... un magazin din Cluj are acum în ofertă Ancistrus. Am cumpărat azi.
Dacă nu mă înşel, A. claro.
.. o bună parte a cărţilor care se ocupă de peşti exotici dă ca optimum de temperatură pt. Pterophyllum scalare 24-26 grade de Celsius. Caută între articole pe Acvraiu.ro şi o să găseşti un articol legat de scalri, care indică: "Temperatura: 25 grade; varietatea neagră preferă o temperatură mai ridicată".
Dar, de exemplu pe site-ul Greater Chicago Chichlid Association (www.gcca.net) 21-29 grade de Celsius (70-85 F), indicând optimul între 76-80 F = 24-27 C.
... nu poţi găsi nici o specie de Ancistrus. Caut de vreo 2 luni, cunosc toate magazinele, dar tot acolo sunt...
.. ca nimei nu are de gand sa ajute. Nu de altceva, dar eu personal sunt absolut impotriva campturariilor de amphibieni sau pesti "salbatici" etc. Ne mai vorbid despre faptul ca majoritatea speciilor de amphibieni sunt protejete (nu chiar la noi, ci in tarile mai civilizate).
 
Forum Index » Profile for Lolka » Messages posted by Lolka
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com