[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Patrick
Forum Index » Profile for Patrick » Messages posted by Patrick
Message
Sunt interesat si eu! Pot oferi si ceva banuti!
Vand la pretul de 50 lei AQUA EX 45-75 JBL

Este nou! A fost doar incercat si nu se potriveste la acvariul meu! Este foarte bun pentru curatare!

Se potriveste pentru acvarii mai mari ca si inaltime intre 45-75 cm!!

Schimb cu AQUAEX 25-45 sau cu alt dispozitiv de curatare fund acvariu de valoare aproximativ egala!

Telefon: 0723268151
Acvariu inalt home made 450l + suport metalic!

Sticla dubla pe laterale. Ranforsarea pe o fata a fost facuta prea strans! Asa l-am luat si nu am avut probleme cu el

Dimensiuni interioare: 120 / 50 / 75

Este ranforsat sus si la baza. Sticla de 8!

A fost cumparat tot de pe forum acum 10 ani! Nu l-am mai folosit de peste 5 ani! Fiind inalt este bun pentru crescut discusi sau scalari! Am la el si o maternitate si ceva sistem de luminat!

Vand la pretul unui acvariu second de 60-100l sau Schimb cu acvariu mai mic de 60-150l complet echipat, bun de pus pestisori in el!

Practic imi este greu sa ma ocup de el fiind amplasat la bunici si as vrea sa il schimb cu unul mic pentru nepotei!

Atentie: trebuie cel putin 4 oameni la carat fiind foarte greu si o masina tip papuc!

Contact: 0723268151 sau prin pm
Next time .. as fi eu interesat!

O zi faina!
Acvariu inalt home made + suport metalic!

Este ranforsat sus si la baza. Sticla de 10!

A fost cumparat tot de pe forum acum ceva ani! Nu am mai apucat sa il folosesc! Fiind inalt este bun pentru crescut discusi sau scalari! Am la el si o maternitate si ceva sistem de luminat!

Schimb cu acvariu mai mic de 60-150l complet echipat, bun de pus pestisori in el!

Practic imi este greu sa ma ocup de el fiind amplasat la bunici si as vrea sa il schimb cu unul mic pentru nepotei!

Atentie: trebuie cel putin 4 oameni la carat fiind foarte greu si o masina tip papuc!
Filtrele + sistemul de iluminat cu tot cu capac .. cu cat poti sa le dai la cel mai redus pret..

Am un acvariu cumparat tot de pe forum acum ceva timp aceeasi dimensiune.. home made.. si as vrea sa-l pun pe roate..



Daca esti interesat as putea sa-ti dau si eu niste melci. Daca ai acvariu mai mic.. iti dau mai putini.. sau cati vrei tu. MELCI:

Rasa: Melanoides tuberculata

Cateva info: Se hranesc cu alge si resturi de mancare, ceea ce ii fac un excelent 'sanitar' al acvariului. Este un melc nocturn, ziua stand ascuns in substratul din acvariu. Se misca foarte mult acest lucru fiind un avantaj pentru plante pentru ca le aereaza radacinile
Salut,
As dori daca se poate sa-i rezervi pentru mine. Ti-am dat si mesaj prv. O sa te sun imediat cum primesc telefonul tau.


Multumesc
Am peste 50 de melci pentru schimb. Rasa: Melanoides tuberculata

Cateva info: Se hranesc cu alge si resturi de mancare, ceea ce ii fac un excelent 'sanitar' al acvariului. Este un melc nocturn, ziua stand ascuns in substratul din acvariu. Se misca foarte mult acest lucru fiind un avantaj pentru plante pentru ca le aereaza radacinile.

Ii dau la schimb cu pesti, orice tip, orice marime sau cu plante.

In general oferta ar suna cam asa 10 melci la un peste mai mic 15 la unu mai mare. La plante se negociaza direct.

Am spre schimb 60 melci.

Daca se doresc sa fie cumparati dau 35 melci la 10 RON.
Scadere pret Melci

Pret:
10 melci 5 lei
15 melci 10 lei
25 melci 15 lei
40 melci 20 lei

Orice oferta la schimb cu melci s-ar putea sa o accept, deci daca aveti ceva de dat/schimbat .. va pot oferi melci.

PS: Melcii nu mananca plantele. Sunt melci care se misca doar noaptea si care sunt buni ca misca nisipul si mai fac si pe sanitarii.
Salut,

Sunt interesat de puii de platy. Mai am 6 platy in acvariu rosii si albi pigmentati si cred ca ar fi ok pentru ei sa mai primeasca langa ei si alti locatari. Am un acvariu foarte mare si plin de plante in care cred eu s-ar simti foarte bine. In acvariu mai sunt si alti vivipari si tetrazoni.

Multam.

Daca te hotarasti sa ii donezi catre mine te-as ruga sa-mi dai nr tau de telefon ca sa te pot contacta si sa vin sa ii iau. (daca vrei as putea sa-ti sau niste melci de substrat)

Patrick
Ok sunt interesat. Mai am tetrazoni in acvariu deci e ok inca o pereche.
As putea sa ti ofer 16 melci pe ei. Daca e ok asa ramane.
Salut,

Readuc la viata oferta datorita inmultirii numarului de melci.

In prezent am spre vanzare/schimb 70 melci de tip tuberculata.

Pret:
10 melci 7 lei
15 melci 10 lei
20 melci 13 lei
25 melci 15 lei

Pot oferi la schimb melci contra plante/pesti la urmatorul raport: 5-10 melci la un peste (in fct de marime si rasa se poate mari oferta pana la 20 melci).



Pentru doritori PM.
vine eu acum si ii iau e ok? nr tau de telefon.. mess din pacat enu am la munca si nu ma pot conecta. da mi te rog nr tau de mobil. multam
Vand
**4 carasi aurii la pretul de 4lei bucata. 3 femele si un mascul

CARASIUS AURATUS
http://habitatnews.nus.edu.sg/guidebooks/freshfish/text/210.htm

Au in jur de 10-12 cm cu tot cu coada

**2 carasi negrii cu ochii bulbucati - telescopici la pretul de 5lei bucata.
Sunt marisori 7-9 cm si foarte foarte jucausi cu bulele de aer.
CARASIUS A. TELESCOPICO NEGRO
http://www.psuperior.com/articulo.php?id=220&ccat=105

Daca se cumpara toti 6 pretul se platesc 5 .

Sau schimb carasii cu alte rase de pesti vivipari in special sau plante. Raportul va fi de 1 caras la 2-3 pesti mici ca dimensiuni sau 1/1 in caz de aceeasi marime.

Pentru detalii poze telefon PM
Salut, as fi interesat de cei pleco, mai am unu in acvariu si cred eu ca ar fi perfect 3 intr un acvariu de 1000l. Da mi te rog nr tau de mobil si te voi contacta cat de repede pot. Multumesc.
Salut, sunt interesat de pesti, de perechea de xipho. Am un acvariu urias si in el mai am cativa xipho deci sunt bineveniti. Da-mi te rog msg cu nr tau de telefon si te voi contacta cat de rapid. Multam
Multam fain pentru pestisori. Keep u in mind.
salut as fi interesat de Gymnocorynbus Ternezi .. chiar daca e unul singur.. eu mai am 3.. sunt f frumosi cu coada lor din spate.. cat despre Hoplosternum ar merge cumva si cu vivipari intr un acvariu de 1000L >?
daca ai si factura la ea sunt interesat.. altfel nu pot sa o decontez.. multam
 
Forum Index » Profile for Patrick » Messages posted by Patrick
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com