[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: tudosie eugen
Forum Index » Profile for tudosie eugen » Messages posted by tudosie eugen
Message
s au donat, multumesc
Donez 4 Corydoras Sterbai adulti + 2 Melci pomaceea

Zona de ridicare - Statia de tramvai Stefan Hepites sect 5.

Eugen 0724.33.76.17
Vand Corydoras Sterbai adulti varsta 2 ani - 4 bucati 20 lei toti (desfiintez acvariul)
Daca vreti Melci Pomaceea donatie spuneti.

Zona de ridicare - Statia de tramvai Stefan Hepites sect 5.

Eugen 0724.33.76.17
Vand Corydoras Sterbai adulti varsta 2 ani - 4 bucati 35 lei toti (desfiintez acvariul)
Daca vreti Melci Pomaceea donatie spuneti.

Zona de ridicare - Statia de tramvai Stefan Hepites sect 5.

Eugen 0724.33.76.17
E super ca mai doneaza lumea, multumim.
Ar fi usor sa stim de unde se pot lua - zona - si eventual un numar de telefon
Vand melci asasini 2 lei/buc
Eu te felicit pentru initiativa, intotdeauna ce facem noi muncit va fi mai frumos decat orice cumparat.
ce pesti mai ai in acei 50 litri ?
Chiar Roni.... cat ai crescut ?? Ca erai destul de inalt ) ... sau .... pe latime ?
@Bora, daca te oferi ... nu pot decat sa proft de gnerozitatea ta .....
0724.33.76.17 Eugen
Cumpar TetraDiscus si fulgi - preferabil TetraMin
Sper ca nu te superi colegule daca adaug aceeasi donatie dar in alta zona din bucuresti :
viilor, acasa de obicei dupa ora 18
Eu mai am 80 ....
0724337617
@cingo171179 tu ai dat galbenus la pesti ? Sunt curios cat de murdara era apa dupa hranire.
Daca nu primesti raspuns sau colegul nu mai are ... iti pot dona eu cativa "galbejiti pricajiti".
Stau pe viilor, pe langa eroii revolutiei.
Da, este o idee buna sa aiba plante DAR o sa ramana piticii agatati prin radacinile imbacsite cu mancare .... mare atentie si la primul pitic decedat din aceasta cauza sa scoti radacinoasele ... sau poate gasesti o metoda eficienta sa tii radacinile curate.
Ar cam fi momentul sa inceapa sa caute mancare miscatorii ..... ce le dai sa manance ?
(daca sunt gaurile mari in fatatoare vor iesi pe acolo, cauta de mancare si vor sta usor pe pereti .... si daca vine si un pic de apa din retur (care e foarte necesara) vor putea evada cu usurinta, vor deveni papa pentru tot ce misca in acvariu)
FELICITARI. esti tatic de sanitari.
Fii atent sa nu iasa piticaniile prin gauri.
toti pestii iesiti din icre isi consuma intai "burta", vor manca dupa cateva zile de la eclozare. Trebuie hraniti des ... la cateva ore cu mancare potrivita "dimensiunii" lor. Ideal ar fi sa le dai artemia proaspat eclozata, poti sa le dai si artemia decorticata sau galbenus de ou (mai bine zis "praful" pe care il face o bucatica de galbenus bine fiert si smotocit intr-o siringa cu putina apa). Galbenusul de ou face mizerie, trebuie aspirate resturile dupa masa ... ceea ce e destul de complicat cu piticii pe fundul apei .... deci da-le putin, foarte putina mancare, de oricare fel le-ai da. Le poti da si "praful" rezultat din smotocirea (in siringa) unor fulgi bine faramitati.
Eu te-as sfatui asa: sa cumperi o maternitate cum ti-a recomandat colegul @severus si sa pui ouale acolo; este foarte util si de ajutor ca in maternitate sa "bata" un retur de filtru ... sa reimprospateze apa la pitici.
salut

pune si tu ceva .... calcar in acv ... bicarbonat, carbonat de calciu de la farmacie, un os de sepie .... something.
mda ... nu sunt multi ... DACA e acvariul ciclat.
 
Forum Index » Profile for tudosie eugen » Messages posted by tudosie eugen
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com